1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rozmowy z dziećmi
asia_nadzieja

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25555

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-05-23, 23:33   Temat: rozmowy z dziećmi
znalazłam nową książkę myślę że dla niektórych może być przydatna :) Hilde Ringen Kommedal "Czy tata płacze?"
Książka o małym chłopcu przechodzącym przez proces żałoby, napisana przez jego mamę - z intencją, by wesprzeć inne dzieci i rodziców w trudnej sytuacji życiowej.
i jeszcze jedna tyle że po prostu o uczuciach ale napisana świetnie i piekne ilustracje Marcin Bryczyński, Lidia Głażewska Dańko "Jedna chwilka uczuć kilka"
Ja przeczytałam ja niedawno moim dzieciom oczywiście nie jeden raz :) i kiedy ja już sie podałam moja córka 1 rok i 4 miesiące siedziała z nią i sobie z emocjami gadała na temat każdego obrazka :)
  Temat: rozmowy z dziećmi
asia_nadzieja

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25555

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-02-08, 23:36   Temat: rozmowy z dziećmi
Witajcie! Jako mama chorująca na nowotwór zastanawiam się od pewnego czasu czy i jak rozmawiać z dziećmi na temat choroby, rozstania na czas leczenia. Jak się okazuje są tylko dwie książki wydane na ten temat(dla dzieci) a przecież jest tyle chorych mam i ojców. Podzielcie się waszym doświadczeniem, bo czuje duży głód wiedzy i pomysłów. Mój synek ma 2 lata i 3 miesiące i zastanawiam się jak ugryźć ten temat. A wiem że łatwiej mu przychodzi rozumienie sytuacji i wydarzeń naszego życia kiedy wcześniej kilka razy o tym rozmawiamy. Córka ma 3 tygodnie a ja już niedługo zacznę leczenie radioaktywnym jodem więc nie będę mogła się z nimi widywać. :cry: Jedno jest pewne jak skończę leczenie z pozytywnym skutkiem (a inaczej być nie może) taką książkę napiszę/namaluje. :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group