1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 216
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-01, 14:31   Temat: Wpust ..
Być może tak miało być, Tata teraz nie cierpi, obwiniam sie strasznie ze mnie przy nim nie było, ale może nie chciał abym patrzyła na to.. Mama ma cały czas wrażenie że Tata wróci, że jest w szpitalu.. wszyscy chyba tak myślimy..
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-01, 02:27   Temat: Wpust ..
Tata odszedł w śnie, nic Tatusia nie bolało to mnie bardzo pociesza, ale boli fakt że nie było mnie tu z Nim przez miesiac, mam nadzieje ze nie jest teraz Tata na mnie zły.. Tak bardzo Go kocham.. W sobotę jest pogrzeb, nie wiem czy sobie poradzę..
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-31, 08:31   Temat: Wpust ..
Tata zmarł dzisiaj o 7 rano, stan sie nagle pogroszył od 3 dni, wczoraj było juz bardzo źle, nie wiemy czemu Tata umarł.. wzieli Tate do szpitala.. nie pożegnałam sie z Tata nawet, dzisiaj mam wczesniejszy lot do domu.. nie dam rady.. prosze, pomodlcie sie za mojego Tate..
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-16, 07:40   Temat: Wpust ..
taak, w sobote minał tydzień, zostały juz prawie 3.. z jednej strony się ciesze, a z drugiej boje ze coś tam może byc w tym przełyku .. uspokaja mnie to ze w lutym nic w TK nie było, i markery wyszły bardzo dobrze, a potem była chemia i naświetlania.. w jakiś sposób to mnie pociesza, ale nie wiem na jak długo..

[ Dodano: 2012-05-16, 19:16 ]
Witam, własnie rozmawiałam z siostra na skejpie i dowiedziałam sie ze Tate wzieli do szpitala bo zaczał sie dusic niedługo po wzieciu zawiesiny na infekcje gardła i krtanii, wzieli Tate bo akurat dzisiaj jest dżur laryngologa.. dowiedziałam sie także ze chirurg który operował Tate powiedział ze jeśli beda jakieś przerzuty to juz nic nie beda robic.. i z jak coś miało pomoc to pomogło.. ale czy to normalne ze Tata przy połykaniu wiekszych kawałków odczuwał ból w klatce piersiowej? Ja nie wiem co mam robic, jestem tyle kilometrów od domu, nie mam możliwosci wcześniejszego powrotu, strasznie sie boje.. chyba sie zabije jesli cos wyjdzie w badaniach ktore maja zrobic jak zejdzie opuchlizna z krtani..
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-15, 22:19   Temat: Wpust ..
Buongiorno z niezbyt ciepłych Włoch! Przesyłam Wszystkim forumowiczom dużo uśmiechu!
Dzisiaj rozmawiałam z rodzina jak codziennie od ponad tygodnia na skype, dowiedziałam sie ze Tata był z sisotra dzisiaj na wizycie prywatnej u chirurga który operował Tate, i przepisał skierowanie na TK, gastroskopie i coś jeszcze i ma Tata isc do szpitala zrobic te badania, aby wykluczyc przerzuty (których nie ma) poniewaz Tate boli w przełyku jak zje wieksze kawałki, jest niedożywiony i odwodniony i powinien dostawać dziennie 4 kroplówki a dostaje 1.. I maja te badania pokazwac, zwłaszcza gastroskopia co sie dzieje w przełyku, bo być moze ten przełyk jest zbyt waski, lub zespolenie itd itd popłakałam sie z tego wszystkiego bo juz nie mogłam wytrzymac, na szczescie mam przy sobie przyjaciółki a o powrocie do domu nie mam co myślec bo to niemożliwe.. Także znowu panikuję, ak zawsze, hemia została odwołana bo Tata nie ma na nia siły.. Tata dostaje także sterydy itd itd dużo tego i nie wiem jak co sie nazywa bo dostał niektóre leki jak ja juz byłam we Włoszech.. Także panika znowu zawitała w moim życiu na nowo..
Pozdrawiam Wszystkich i mocno całuje!
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-02, 10:33   Temat: Wpust ..
Witam, zgłaszaliśmy ze Tata ma gorączke, w nocy to było 38.9 teraz 37.9 więc spadło przez noc, Tata jest bardzo słaby, wczoraj dzwoniłam pod jeden z trzech numerów które dostałam od Pani w hospicjum i dowiedziałam sie tylko yle że mam podac peralgine i tyle.. Dzisiaj Tata jest bardzo słaby, nie ma siły wstać, czekam na telefon od pielegniarki z hospicjum w sprawie kroplówek dla Taty.

[ Dodano: 2012-05-02, 19:53 ]
Witam, jestem w szoku bo pielęgniarka przyjechała juz 20 minut po moim telefonie, może nawet mniej niż 20 minut, czuje że trafiliśmy w dobre ręce. Tata dostał kroplówke, oraz antybiotyk na infekcje, własnie dałam Tacie ten antybiotyk, 30 minut temu dałam Tacie osłonową tabletke, Potem dostanie peralgine, przykleimy pierwszy plaster Transtec, dostanie tabletek na wymioty i krople na czkawke oraz tabletke na poprawę samopoczucia .. dużo tego no ale musimy zwalczyc to wszystko. Jutro tez przyjedzie pielęgniarka podać Tacie drugą kroplówke które siostra kupiła w aptece, i w piątek także dostanie. Mam nadzieje ze czkawka nie wroci i ze wszystko bedzie dobrze, Tata ma dużo pić bo jest wyszuszony jak Sahara jak to uznała pielegniarka, jesteśmy zadowoleni z opieki hospicjum, inni lekarze np. lekarz rodzinny ma to wszystko gdzies i ma problem aby wypisac jakiekolwiek leki.. Niestety, rodzice nie pojada do siostry na miesiac bo wolą być w Sosnowcu aby miec hospicjum blisko i ludzi z niego także.. Ale siostra przyjedzie na chemie Taty o ile Tata ja dostanie ze względu na wage.. I przyjedzie także 14 aby jechac z Tata na badania krwi, żeby druga siostra została z Mama w domu.. Mimo to martwie się tym wszystkim, i strasznie żałuje decyzji która podjełam w tamtym roku o wyjeździe moim na miesiac do Włoch.. Chyba to kwestia zaufania do rodziny ze sobie nie poradza, ze nie zaaopiekuja się Tata tak jak ja..
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-01, 19:23   Temat: Wpust ..
Witam, Tata i Mama pojadą na miesiąc do mojej siostry (na szczęście) i wróca badania krwi i wizyte u lekarza.. Mam wątpliwoście ze Tata dostanie chemie bo chyba znowu schudł, a nawet napewno bo je juz o wiele mniej, bo wmówił sobie ze jak zje to bedzie wymiotowac, zacznie go boleć itd Nieststy, nasze rozmowy dalej nie daja efektów.
Dzisiaj był lekarz z hospicjum na wizycie domowej. Dowiedzieliśmy się ze te guzki na rekach i nogach to tłuszczako-włókniaki i że one niekiedy bolą i pojawiaja się w miejscach gdzie boli przy poruszaniu się, zagadka rozwiazana ;) Nieststy męczy dalej Tate czkawa, juz nie cały dzien ale niekiedy, co jakiś czas, lekarz zostawił dalej Fenactil i ma Tata brac go 3x5kropli i stopniowo zwiększać dawke do 10 i potem do 15, dostał Tata także recepte na Doxepin i mam wielka nadzieje w tych tabletkach, jutro podskocze równiez do hospicjum aby umówić Tate na wizyte u Kapelana lub Psychologa aby ktoś z zewnatrz porozmawiał z Tata..
Mam nadzieje że Tata zacznie jeść.. Mama już płacze, denerwuje sie, siostra i ja tak samo.. Jutro przyjedzie druga siostra z dziećmi i w sobote przyjedzie szwagier i zabiorą rodziców do siebie, a ja odetchne na tym wyjeździe miesięcznym..
Mam także wielka prośbe, czy jest tutaj ktoś z Sosnowca kto mógłby przyjsc do Nas do domu i także porozmawiac z Tata? Chodzi mi o osobę która pomimo choroby walczy o życie..
Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ Dodano: 2012-05-01, 22:09 ]
Widze że nikt nie odpowiada juz od dłuższego czasu a ja nie wiem co robic.. Tata ma gorączke 38,9 nie wiemy co robic.. meczy go co jakis czas czkawka, teraz śpi..
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-29, 20:18   Temat: Wpust ..
Witam, w nocy zaliczyliśmy interwencje pogotowia.. Tata zemdlał znowu po zażyciu kropel na czkawke, upadł i nie było z nim chwilke kontaktu.. Przyjechało pogotowie, proponowali Tacie że zabiorą go do szpitala, ale Tata nie chcial.. potem, ok 1,5h później Tata wstał do ubikacji, Mama i Siostra poszły z Nim i Tata znowu zemdlał kiedy szli już do łóżka z powrotem.. Tata później usnął, ale naprobił tyle strachu.. Mamie od razu podskoczyło ciśnienie. Dzisiaj juz troche lepiej, ale Tata jest bardzo słaby, jutro pójdę do hospicjum i poprosze aby lekarz przyszedł w środe do Nas do domu bo Tata nie da rady dojechać. Poprosze jeszcze o to aby pielęgniarka dopatrzała Tate, podawała kroplówki wzmacniające itd bo 5 maja jade do włoch na miesiąc i to chyba najgorsza decyzja jaka podjełam w zeszłym roku patrzac na sytuacje.. Boje się zostwić Mame, Tte i Siostre bo boje się że sobie nie poradzą.. Ostatnio tez kiedy Tata pierwszy raz smarka, na chusteczce pojawia się coś jakby krew.. czy to normalne ?
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-26, 21:43   Temat: Wpust ..
Tata pije soki z tymbarka i z tarczyna, czyli co jak kubusie, uff

[ Dodano: 2012-04-26, 23:02 ]
Hm, jeszcze dodam że Tata ostatnio dziwnie się zachowuje i to chyba negatywny wpływ Tramalu.. Tata jest otepiały, nieobecny, jakby nieżywy.. jakby wegetował.. Kiedy Tata weźmie Tramal rano, i potem dopiero na noc to cały dzień jest "normalny".. Martwie się juz bo to nie jest normalne, pytałam lekarza w hospicjum o to no i tak po Tramalu po prostu jest jak się go przyjmuje.. Z tego wszystkiego mam ochote wylać ten Tramal, czuje jakby Tata był "uzależniony"..
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-26, 19:50   Temat: Wpust ..
Witam, odebrałam wczoraj opis rtg kregosłupa L-S i pisze tak :
"Lewostronna rotacyjna skolioza kręgosłupa L" wiec to co wiemy juz od paru lat :)
Byłam także z Tata w hospicjum, nieststy, na te zmiany zwyrodnieniowe tylko Tramal 30kropel co 6h, leki które zwalczaja ból zmian zwyrodnieniowych są zabronione dla Taty z powodu choroby.. niestety.. Tata ogólnie dobrze się czuje, ale czasem za dużo zje i wymiotuje, w szpitalu ktoś powiedział Tacie że podczas chemii nie powinno się pic soków owocowych, czy to prawda?
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-23, 06:21   Temat: Wpust ..
Witam, RTG odcinków L - S pokazało zmiany zwyrodnieniowe, opis będziemy miec jutro. Nie ma złamań itd czego obawiali się lekarze.. Tata wymiotuje tylko wtedy kiedy zje za szybko i za dużo.. chociaz ostatnio zaczął jeść mało a często za co mama sie denerwuje bo uważa że je za mało i takie zamknięte koło.. Te tłuszczaki nie bolą, anie nie rosną, jak narazie.
W środe jade z Tata na pierwsza wizyte w hospicjum i mamy wielka nadzieje ze lekarze z hospicjum ustawia Tacie leki na te plecy tak aby nie bolało..
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-20, 19:31   Temat: Wpust ..
Witam, dzisiaj Tata dostał ostatnia chemie w tym cyklu.. W nocy bardziej bolały Tate plecy, a lekarze z oddziału nie zapoznali się z karta Taty i wynikami i badaniami i nie wiedzieli że Tata ma zmiany zwyrodnieniowe w odcinkach TH - L - S .. Tata też lekarzom nie powiedział i lekarz postanowił zrobic RTG odcinka L - S .. strasznie sie denerwuje mimo że na TK wyszły zmiany zwyrodnieniowe, a Tate placy bolą juz kilka lat, no ale musza zrobic badnia zeby wiedziec które kregi sa "wyschniete,wypadniete" może potem dadzą Tacie skierowanie do ortopedy i on coś zaleci na to..
a tak w innym temacie, straszne jest to co się dzieje z leczeniem, z chemioterapia.. jak widze kobiety w poradni ktore dowiadują się że chemii nie dostana, to naprawde przykre a lekarze nic zrobic nie moga..
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-16, 14:29   Temat: Wpust ..
Pokazaliśmy to lekarzowi okazało sie ze to tłuszczaki :)
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-16, 07:29   Temat: Wpust ..
Witam, dzisiaj jedziemy z Tata na chemie, i Tata zostaje na oddziale na 5 dni.. przed chwilką Tate też wyczuł sobie małe guzki wokół pępka, niedaleko obojczyka.. kiedyś wspominałam o jednym który zrobił się jakby na żyle.. ktoś wie co to może byc? Taty to nie boli przy dotykaniu i przy uciskaniu..
  Temat: Wpust ..
atthedisco

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-14, 20:12   Temat: Wpust ..
Witam, dzisiaj Tata nie wymiotował ani razu, jak widać gorsze dni minęły..
 
Strona 1 z 15
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group