1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
atthedisco

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 33055

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-13, 12:24   Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
Powinniście poprosić lekarza np. rodzinnego o skierowanie na usg jamy brzusznej i zrobic jak najszybciej bo z takim przeciwnikiem nie ma co czekać..
Najlepiej jednak wykonać TK bo daje lepszy, szczegołowy obraz tego co się dzieje w środku, poproście onkologa/gastrologa o skierowanie.
  Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
atthedisco

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 33055

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-12, 22:18   Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
Witam, ja na Waszym miejscu bym nalegałą bardzo na to badanie, u mojego Taty też nie było wykonywane, a kto wie, może przez takie badanie (TK) Tata byłby dalej z Nami bo dałoby sie wszystko uregulowac.. kto wie ..
Tak wiec moja rada - nalegać na badanie, chyba że lakrza uznaja ze Tata jest za słaby..

Miał Tata wykonywane chociaż markery?
  Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
atthedisco

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 33055

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-01, 22:49   Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
Witam :) jak zdrowie Taty? waga się utrzymuje ? I jak psychicznie się czujecie?
  Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
atthedisco

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 33055

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-24, 21:32   Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
Witam :) Jak zdrowie Taty?
  Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
atthedisco

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 33055

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-20, 20:07   Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
Centra Onkologii wolą raczej kiedy pacjenci dojeżdżają na radioterapie, tzn, tak przynajmniej jest w Gliwicach. Ale jeśli chemia ma być połączona z chemia to warto zapytać czy możliwe jest aby Tata został w szpitalu an ten okres, bo nie wiadomo jak organizm zareaguje na chemie + radioterapie, takie moje zdanie.
  Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
atthedisco

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 33055

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-09, 21:47   Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
Macie szczęście że tak szybko ma Tata termin na chemie.. Ja z Tata musimy czekać aż do 30 stycznia bo dopiero wtedy był wolny termin, a nie chcieliśmy ryzykować i szukać gdzie indziej bo termin by nam przepadł a nie było gwaranci ze gdzie indziej byłoby szybciej..
  Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
atthedisco

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 33055

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-08, 12:11   Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
Chemioterapeuta zleci badania krwi, tak jak mojemu Tacie :)
Daj znać jaki schemat chemii bd miał Twoj Tata :)
  Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
atthedisco

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 33055

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-30, 21:25   Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
Wysyłałam Ci dietę po usunięciu żołądka już jakiś czas temu na emaila :)
I nie, nie musi jeść wszystkiego miksowanego np. może jeść pieczywo, ale kilkudniowe np. francuza, po bułkach robi się gula w przełyku i trzeba to zwrócić, polecam banany, na początek rozdrobnione widelcem, ryba na parze tez jest ok, po ziemniakach mogą wystąpić bóle brzucha, przeczytaj jeszcze raz dietę która Ci wysłałam :
Tłustych i ciężkostrawnych potraw tez nie wolno jeść bo jelita tego nie strawią, ale mówi się że dieta powinna być prowadzona metodą prób i błędów wiec droga wolna :)
ale ja raczej nie próbowałabym tym bardziej że Twój Tata jest krótko po operacji a zespolenie musi się zagoić.. no ale droga wolna.
  Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
atthedisco

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 33055

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-21, 14:25   Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
Ja dzwoniąc 8 grudnia do Gliwic na oddział radioterapie dostałam termin dla Tata na 15 grudnia, a 15 grudni mój Tata dostał termin na dziś, czyli 21 grudnia na oddział chemioterapii.
To wszystko zależy ile mają pacjentów itd
  Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
atthedisco

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 33055

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-20, 09:36   Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
Wg mnie Tata powinien mieć wcześniej konsultacje do co chemioterapii bo nie zawsze można podac chemie..
  Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
atthedisco

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 33055

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-19, 10:33   Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
Podczas usunięcia żołądka usuwa się także z każdej strony po 5cm (tak poinformował mnie lekarz) są to te właśnie marginesy. Można to odczytać z badania hist-pat usuniętego żołądka, lekarz powinien Was poinformować choć z tego co widze na zamieszczonych przez Ciebie skanach że "brzegi cięć wolne od zmian nowotworowych" więc pewnie to są te marginesy chociaż reki za to sobie uciąc nie dam.
Tata miał operacje 21 listopada, w tej chwili je jeszcze zmiksowane rzeczy, je dużo bananów poniewaz nie ma po nich biegunek, radze unikać nabiału, Tata i z tego co wiem wiele osób po usunięciu żołądka ma biegunki po mleku np. Tata nie odczuwa już bulów podczas jedzenia, jedyne co to dokucza mu ból pleców co przy zaawansowanej osteoporozie jest normalne.
Dziwi mnie jednak fakt że szwy Twojego Taty zostały tak szybko usunięte, ale to już decyzja lekarzy.
W razie jakichkolwiek pytań prosze pisac na priv :)
  Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
atthedisco

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 33055

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-18, 23:41   Temat: Rak żołądka - prośba o ocenę wyników i dalszego leczenia
Witam :) mój Tata jest także po całkowitej resekcji żołądka. Kiedy Tata był już po operacji zapytałam lekarza o rokowania, nie potrafiłam nawet tego wypowiedziec, ale dowiedziałam się że duży wpływ na to maja przerzuty odległe, przerzuty na węzły chłonne i to czy marginesy sa czyste. I że ok. 50% osob przezywa 5 lat od operacji.. cóż, statystyki to jedno a praktyka to drugie.. Moj Tata miał najwyższy stopien złośliwośći G3 co Nas wcale nie pocieszyło, ale to ile kto lat przeżyje po takiej operacji to sprawa indywidualna, wszystko zależy od dalszego leczenia onkologicznego i zdrowia pacjenta, narazie nie ma co o tym myślec.. Wiem sama po sobie :)

a jak ogolne czuje się Tata? i jak długo jest po operacji?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group