1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guzy tarczycy
badziamama

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4972

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-08-30, 03:29   Temat: Guzy tarczycy
Witam was serdecznie po raz drugi, ponad rok temu zwracałam się do was o pomoc w sprawie nowotworu slinianki. Jestem juz ponad rok po operacji. Przy okazji badania slinianki wykryto u mnie guza tarczycy.
Histopatologia ślinianki tumor mixtus
Biopsja tarczycy zmiana łagodna.

Dwa dni temu wybrałam sie na kontrolę ślinianki radiolog przy okazji zbadał tarczyce i przyznam, że się załamałam.

Na tarczycy pojawiły się nowe guzy

Pierwszy raz guz tarczycy został wykryty u mnie w styczniu 2013 (przy okazji badania ślinianki)

Opisy USG ograniczę tylko do części dotyczącej tarczyc

1. styczeń 2013 USG

W prawym płacie tarczycy lity normoechogenny guzek o średnicy 13mm. Okoliczne węzły chłonne niepowiększone

2. kwiecień 2013 miałam wykonywana Scyntygrafie tarczycy

Opis:Tarczyca nieznacznie powiększona o regularnych zarysach płatów, położona typowo.
Wymiary między biegunowe prawego płata 44mm, lewego płata 43mm.
Rozmieszczenie znacznika dość równomierne. W rzucie opisywanego w usg guzka w trzonie prawego płata wychwyt dość intensywny-"Ciepły" guzek

3. październik 2013 USG

Normoechogenny lity dobrze ograniczony guzek o średnicy około 15 mm w części grzbietowej trzonu prawego płata tarczycy- Struma Nosdosa

4. grudzień 2013 BAC guzka tarczycy

W rozmazach obecne tyreocyty bez cech szczególnych, piankowate makrofagi oraz pasma luźnego i kulki zbitego koloidu. Obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodnej.

5. Sierpień 2014

Tarczyca niepowiększona, echostruktura niejednorodna. W dolnym biegunie pl.prawego owalny dobrze odgraniczony lity izoechogenny guzek o wym. 13x10x15 mm, podobnie jak w badaniu poprzednim, stan po BAC.
W biegunie górnym pl.prawego owalny drobny dobrze odgraniczony izoechogenny guzek o średnicy 6,5mm, w bad. e-flow przepływ umiarkowany głównie brzezny.
Ponadto w cieśni tarczycy owalny dość dobrze odgraniczony hypoechogenny guzek o sr.5,5 mm, z umiarkowanym unaczynieniem w badaniu e-flow.


Radiolog mówił, że najbardziej podejrzany jest guzek znajdujacy sie w cieśni tarczycy i generalnie mnie nastraszył, że nie wygląda on za dobrze

Na biopsje jestem zapisana pod koniec września

Co mozecie powiedzieć o przebiegu zmian na mojej tarczycy? Czy ten guzek jest mocno podejrzany?
Bedę wdzieczna za pomoc
  Temat: Guzy tarczycy
badziamama

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4972

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-04, 09:21   Temat: Guzy tarczycy
[temat z tego miejsca wydzielony do odrębnego wątku]


Chciałabym prosić o interpretację wyników USG szyi.

[...] (dotyczy guza ślinianki)
W prawym płacie tarczycy lity normoechogenny guzek o średnicy 13 mm.
Okoliczne wezły chłonne niepowiekszone

Jestem juz po wizycie u onkologa mam skierowanie na biobsje cienkoigłową z usg tk twarzoczaszki i szyi i laryngologa.

Bardzo martwi mnie rozpoznanie na skierowaniu : DGN Guz przyusznicy prawej.
Przerzut do wezła podzuchwowego po stronie prawej.
Guzek w prawym placie tarczycy.

Onkolog wywnioskował te przerzutu z Wyniku podanego wcześniej USG i zbadania szyi.

Guza mam od roku , wcześniej lekarze pierwszego kontaktu go bagatelizowali, robili ze mnie hipochondryczkę . Na Usg zdecydowałam się sama

W miedzyczasie robiłam sobie badania krwi, nie wiem czy są istotne, zdaniem onkologa nie.

[ Dodano: 2013-01-04, 09:56 ]
Czy z tego USG mozna wywnioskować przerzut? Jestem tym załamana
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group