1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
bajkaa

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2022-01-29, 16:49   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical, przeczytałam, że badanie mutacji BRAF 600 zrobiono u Ciebie ponownie. Ja też nie mam tej mutacji, zatem dobrze wiedzieć, że gdyby coś, to warto to ponownie sprawdzić. Dziękuję za dobre info, i mam nadzieję, że u Ciebie wszystko dobrze? :)
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
bajkaa

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-11-27, 13:47   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical, nie mogę Ci dokładnie doradzić, bo moje leczenie immunoterapią było trochę inne (nie wiem czy dostałam sam niwolumab, czy niwolumab&ipilimumab, bo badanie kliniczne było zaślepione). Ale nie miałam żadnych objawów ubocznych.

W moim przypadku dostawałam niwolumab 480 mg raz na 4 tygodnie, albo niwolumab 240 mg&ipilimumab 1mg/kg co 2 tygodnie.
Tak czy inaczej obie terpie są uznane za te bardziej toksyczne. Ja przeszłam je bez problemu. W moim przypadku nie było żadnej toksyczności czy niewygody. Zatem ja polecam tę większą dawkę niwolumabu, jeśli masz taką możliwość - bo chyba jest bardziej skuteczna :)

Mocno trzymam kciuki za Ciebie i życzę wszystkiego dobrego:)
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
bajkaa

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-14, 20:34   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical,
pewnie, zawsze należy szukać nowych dróg :) .
Terapia doguzowa to kolejna nowa metoda leczenia guzów już istniejących. Ja jestem po całkowitej resekcji i nie mam nowych guzów, zatem ja nie potrzebuję terapii doguzowej. W moim przypadku chodzi o niedpuszczenie do powstania nowych guzów/przerzutów. I mam nadzieję, że do tego u mnie nie dojdzie, pomimo, że mój czerniak jest guzkowy, gruby i ma aż 18 mitoz/1mm2..... :(

Ja miałam już 13 wlewów (o ile rachuba mnie nie myli). I drugie tyle przede mną jeszcze. Czuję się OK :)
Nie mam żadnych reakcji alergicznych, i nie dostaję niczego wspomagającego, bo nie ma takiej potrzeby u mnie.
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
bajkaa

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-14, 19:08   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical,
czy informację, że niwolumab po jakimś czasie przestaje działać uzyskałeś od swojego lekarza?

Bo to się trochę kłóci z tym, o czym mówi prof. Rutkowski, który w przypadku czerniaka chyba jako jedyny lekarz/badacz/naukowiec prowadzi i nadzoruje badania w Polsce nad czerniakiem przy użyciu tego leku. Zatem to m.in. z jego pracy naukowej inni lekarze czerpią swoją wiedzę. A prof. mówi wyraźnie: immunoterapia/niwolumab albo nie pomaga wcale, i tak się dzieje w przypadku ponad 60 % chorych (i w sumie nie wiadomo dlaczego), ale gdy pomaga tym pozostałym prawie 40 % chorych, i jest reakcja na leczenie - to pomaga na wiele lat, nawet na 10 lat, wg ostatnich doniesień. Pytanie, w której grupie my jesteśmy?.... to chyba moje największe zmartwienie....

Jeśli chodzi w zaawansowanego czerniaka niestety wciąż nie ma leku, który leczy wszystkich i to na 100 %. Link, który podałeś, znam. Chodzi o terpię doguzową, której zadaniem jest zniszczenie wyłącznie komórek nowotworowych, bez dużej toksyczności dla organizmu. Bo immunoterapia wciąż jest toksyczna, w przypadki ipilimumambu nawet bardzo, dlatego wciąż prowadzone są nowe badania nad większą skutecznością leczenia, przy mniejszej toksyczności leku. Ale te nowe terapie doguzowe, chociaż wykazują 100 % skuteczności w niszczeniu komórek nowotworowych, wciąż prowadzone są tylko na szczurach.....u ludzi to jeszcze nie wiadomo. Prof. ostatnio wspominał, że w Polsce też będą dostępne badania kliniczne w tym zakresie, ale czy już są - nie wiem. Trzeba byłoby zapytać u źródła. Myślę, że mogą już być :)

Bądź dobrej myśli.... może oboje będziemy w tej grupie 40 % pacjentów, którym immunoterapia pomoże skutecznie? Tego Ci życzę z całego serca........:)
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
bajkaa

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-13, 13:17   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical,
jak się trzymasz?.... jak wyniki?...pisz......
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
bajkaa

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 117991

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-04, 13:02   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical,
przed każdym podaniem leku będziesz miał najpierw badanie. Zawsze - bo taka jest procedura.
Jeśli wyniki będą słabe, nie dostaniesz wlewu. Jeśli jesteś przeziębiony, to zapewne odbiło się to na Twoich wynikach.
Nivolumab to nie aspiryna do łykania... ten lek może mieć silne objawy uboczne. Nie może zostać podany, jeśli organizm jest osłabiony.
Ale leczysz to przeziębienie prawda?
Bardzo dbaj o siebie teraz, na każdym kroku uważaj. To niezwykle ważne.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group