1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-08-13, 08:12   Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
Cześć, potrzebuję szybkiej konsultacji. Czy odstawienie OxyContinu po 3 tyg. podawania może spowodować wystąpienie drgawek i temperatury38 st. po kilku dniach od odstawienia ?
  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-09, 13:16   Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
Ciężko mi powiedzieć bo lekarz nie uściślił czy to kościec czy nie ? Skoro to jest radioterapia paliatywna to co niszczy ten nowotwór, ta sama chemia która podawana jest do tej pory przy rozpoznaniu nowotworu płuc ?
  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-09, 10:59   Temat: Radioterapia
Czy celem radioterapii w przypadku nowotworu płuc z przerzutami do kości jest tylko zmniejszenie bólu pacjenta czy ma też za cel zmniejszenie nowotworu ? Taką interpretację usłyszałam od lekarza prowadzącego: że to nie jest leczenie ale zmniejszenie bólu pacjenta ?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-06-09, 11:04 ]
Wątek scalony.
Otrzymujesz 1 pkt. ostrzeżenie za uporczywe łamanie Regulaminu mimo wcześniejszych upomnień, polegające na zakładaniu kolejnych nowych wątków dot. tego samego pacjenta i jego choroby.
  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-06, 13:20   Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
no właśnie ... dziwne
  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-06, 11:38   Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
ten lekarz pracuje na oddziale pulmonologii z pododdziałem chemioterapii, gdzie zleca tylko chemioterapię i ta chemioterapia jest podawana na tym pododdziale, nie zlecił na razie żadnych dodatkowych badań i skierowań
  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-06, 10:35   Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
Sprawdziłam ... i tak jak przypuszczałam nie ma specjalizacji onkologia, specjalizacje które posiada to:
- Choroby wewnętrzne st. I
- Choroby płuc st. II
Czy w związku z tym inny lekarz onkolog może odmówić nam konsultacji z uwagi na to że tata nie jest jego pacjentem ?? Czy ten lekarz może leczyć osoby z nowotworem ?
  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-06, 09:56   Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
na pewno ... biorąc pod uwagę fakt, że lekarz na wstępie daje pacjentom do zrozumienia że w sumie to po co podawać chemię pacjentom i zawracać sobie tym wszystkim głowę, jak i tak czeka ich tylko jedno wyjście z tej całej sytuacji...

tym bardziej że lekarz prowadzący (w sumie to nawet nie wiem czy jest onkologiem - można to gdzieś sprawdzić ?? bo pieczątkę ma specjalista chorób płuc, i chorób wewnętrznych) mam wrażenie zajmuje się tylko zleceniem chemii, a nie leczeniem kompleksowym;

tato w listopadzie zeszłego roku (przed tym jak dowiedzieliśmy się że ma raka) przeszedł zawał i kardiolog w szpitalu w którym stwierdzono u taty nowotwór zalecił po drugim cyklu konsultację i badania kardiologiczne (echo, ekg); oczywiście lekarz prowadzący ani słowem się nie odezwał w tym temacie, nie wiem czy mamy to sobie znowu załatwiać na swoją rękę prywatnie czy powinien wysłać tatę na konsultację ?
  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-06, 09:37   Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
nie wiemy do których kości i jak duże, gdyż mamy tylko wynik z tomografii odcinka lędźwiowego kręgosłupa (jak wrócę do domu opiszę tomografię); na szczęście lekarz u którego byliśmy był na tyle uprzejmy że skontaktował się z lekarzem prowadzącym (który dwa dni wcześniej zbył nas twierdząc że nie ma czasu) i poinformował o zaistniałej sytuacji, prowadzący poinformował żeby kontaktować się z nim jutro, w jakim celu ??
  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-06, 08:10   Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
A powinno .... właśnie po walce o tomografię okazało się że tata ma przerzuty do kości :cry: Nie wiem teraz co dalej ?? Jak będzie wyglądało jego leczenie ? Zmiana chemii ? Co trzeba kontrolować na co zwracać uwagę o co się upominać ? Bo widzę że na fachową pomoc lekarzy to ciężko liczyć jak człowiek sam o coś nie powalczy ....
  Temat: prawa pacjenta
balbinka243

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4357

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-06-06, 07:48   Temat: prawa pacjenta
mój tato ma nowotwór płuc ostatnio pojawiły się u niego bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, więc zadzwoniliśmy do lekarza prowadzącego na oddział w którym tacie podawana jest chemia z zapytaniem czy nie mógłby go przyjąć na wizytę i skierować na jakieś badania pod kontem przerzutów kości. Lekarz z dużym wyrzutem stwierdził że nie ma czasu żeby zadzwonić za tydzień .... więc poprosiliśmy onkologa z innego szpitala aby sprawdził co i jak niestety powiedział że nie może go przyjąć ponieważ nie jest jego pacjentem ale poradził nam żeby udać się do poradni przyszpitalnej gdzie tacie podawana jest chemia i tam go muszą przyjąć. W końcu po wielkich bojach przyjął nas inny lekarz, który od razu tacie dał skierowanie na tomografie, po której niestety nasze przypuszczenia się potwierdziły - przerzuty do kości. Co robić w przypadku takiej ignorancji lekarzy prowadzących ? Czy można jakoś interweniować ?
  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-26, 12:01   Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
Rozumiem że nie wyleczą, ale może pomogą wydłużą czas który nam pozostał.
  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-26, 11:44   Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
A czy można w jakiś sposób np. dietę, zioła czy jakieś inne nieznane mi sposoby wydłużyć czas bez przerzutów ?

Czy w przypadku raka drobnokomórkowego scyntygrafia kości to standard czy trzeba się o to badanie upomnieć?

Tata przed leczeniem miał robioną tomografię komputerową głowy, gdzie na szczęście nie wykryto żadnych zmian jednakże zastanawia mnie fakt że nie miał robionej scyntygrafii co wydaje mi się również konieczne ??
  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-26, 11:21   Temat: Rak drobnokomórkowy
Mój tata ma zdiagnozowanego drobnokomórkowego raka płuc. Jest właśnie na drugim cyklu chemii. Czy są jakieś inne metody leczenia tego nowotworu ? W kraju bądź za granicą ? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie. Bardzo proszę o pomoc.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-05-26, 11:24 ]
Wątek ponownie scalony.
Kolejne założenie nowego wątku, mimo upomnień, będzie skutkowało oficjalnym ostrzeżeniem.
  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-26, 10:53   Temat: Rak drobnkomórkowy
Witam, mój tata dzisiaj pojechał na drugi cykl chemii. Właśnie czeka na wyniki i decyzję czy chemia zostanie mu podana. A ja zastanawiam się czy są jeszcze jakieś inne metody leczenia raka drobnokomórkowego ?? Lekarz poinformował nas przy pierwszej chemii, że raka drobnokomórkowego nie da się wyleczyć. Że jest wrażliwy na chemię ale tylko przy pierwszym leczeniu i że kończy się zawsze na przerzutach. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie, adresy klinik nie koniecznie w Polsce, które pomogłyby w leczeniu ? Ktoś mógłby mi pomóc znaleźć jakieś rozwiązanie. Proszę !

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-05-26, 11:04 ]
Masz już wątek dot. Twojego taty - nie ma potrzeby zakładać nowego i jest to niezgodne z Regulaminem.
Wątki scalone.


  Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
balbinka243

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10765

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-07, 09:54   Temat: dexamethazon a rak drobnokomórkowy
Bardzo dziękuję za info. Po przeczytaniu można wywnioskować że to jednak brak potasu i wapnia. Mam nadzieje.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group