1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Początek choroby?
banialuka

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-12-03, 17:22   Temat: Początek choroby?
gia77, a co powiedział pulmonolog na temat wyniku TK i tych bóli? Bo pisałaś że mieliscie mieć wizyte chyba 26.11 a nie pisałaś jak po wizycie :) Pozdrawiam
  Temat: Początek choroby?
banialuka

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-25, 22:56   Temat: Początek choroby?
gia77, nic nie będą robić z tą woda, podobno ma sama zniknąć :roll: Może ten ból promieniuje :roll: kurcze, sama nie wiem, ale mam nadzieje ze lekarze w koncu zaradzą cos bo ilez można tak cierpieć :| Daj znać jutro po wizycie co powiedział pulmonolog.
  Temat: Początek choroby?
banialuka

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-25, 22:32   Temat: Początek choroby?
gia77, wynik jest dobry moim zdaniem. Moja mama ma identyczny, też ma płyn w miejscu po płucu i też ma przemieszczone narządy na prawą strone, czyli na tą gdzie nie ma płuca. Lekarze nic z tym nie robia , a czy jest niebezpieczne.....nie wiem, nic nam nie mówili, wiec chyba nie. Moja mama np. mówi ze przez to przemieszczenie (które ja widze gołym okiem bo już na szyi widac przesuniecie) to jak np. przechyli głowe do tyły to zaraz ja smyra i kaszle, albo jak sie schyli to tak samo. Tak na mój rozum to myslę że Twoja mama ma te bóle bo miała nacinane zebra a to ponoć boli bardzo długo. Ale pewna nie jestem, w każdym badź razie na moje oko innej przyczyny bólu tu nie widac. Mam nadzieję że lekarze w końcu ustalą skad ten ból i przepisza coś skutecznego. Pozdrawiam i cieszę sie ze wynik jest dobry.
  Temat: Początek choroby?
banialuka

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-25, 09:04   Temat: Początek choroby?
gia nie bój się wszystko bedzie dobrze. Trzymam kciuki za wynik i czekam na dobre wiesci.
  Temat: Początek choroby?
banialuka

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-17, 18:40   Temat: Początek choroby?
gia77, i co macie już wynik TK?
  Temat: Początek choroby?
banialuka

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-14, 09:00   Temat: Początek choroby?
A kiedy macie mieć ten wynik?
  Temat: Początek choroby?
banialuka

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-13, 23:47   Temat: Początek choroby?
Kurcze przykro mi ze mama tak cierpi :-( Wiesz co moja mama też mówi ze czasem boli ja właśnie w miejscu po płucu, ale stwierdziła ze moze to na zmiane pogody. Tylko ze to nie jest jakis straszny ból, nie bierze żadnych leków. Mówi też ze czasami ma wrażenie jakby miała poparzone plecy jak sie opeiera, ale to to moze skutek radioterapii,choć nie widac na zewnatrz poparzeń. Mam nadzieję ze wkrótce sie poprawi Twojej mamie, przecież nie moze tak byc ze bedzie ja ciągle boleć, musza lekarze coś zrobić bo chyba aż tak mocny ból nie jest normalny :roll: Trzymam kciuki za wynik tomografu. Życzę mamie szybkiego powrotu do zdrowia, zeby ten ból w koncu odpuscił.
  Temat: Początek choroby?
banialuka

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-12, 08:37   Temat: Początek choroby?
gia77, widziałam że byłas wczoraj i tak czekałam ze coś klikniesz ;) a Ty nic ;) Co tam u mamy, jak Ona sie czuje, przeszły jej te bóle? Pozdrawiam
  Temat: Początek choroby?
banialuka

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-29, 22:16   Temat: Początek choroby?
gia77 na tej stronce pisze dosć dużo o mikrofagach, choć przyznam szczerze że ja po przeczytaniu i tak niewiele z tego rozumiem,ale może Ty zrozumiesz więcej :) http://www.pfm.pl/u235/navi/200846/back/200497 a o martwicy niestety nic nie znalazłam sensownego :uuu:

Życze Twojej mamie szybkiego powrotu do zdrowia,jeszcze troche jak ból minie, to odzyska siłe i zacznie normalnie funkcjonować. Może potrzebuje troszkę więcej czasu żeby dojść do siebie po tej bardzo poważnej operacji jakby nie patrzec. Pozdrawiam. Marzena
  Temat: Początek choroby?
banialuka

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-19, 22:52   Temat: Początek choroby?
gia77 moja mama też miała takie bóle. Na początku po operacji brała Ketonal bo niekiedy ból był tak silny że ciężko było nawet oddychać. Każdy ma inny próg bólu i odczuwa go inaczej więc nie ma co porównywać. Tak jak Ci pisałam wcześniej, te bóle mogą się utrzymywac nawet do 2 miesięcy po operacji,więc myślę że to normalne,ale nie zaszkodzi zapytać lekarza przy okazji wizyty,będziecie wtedy spokojniejsze jak potwierdzi to lekarz. Natomiast jeżeli chodzi o to ze mama nie chce spacerować to faktycznie uważam podobnie jak billyb, że moze być problem. U nas lekarze naciskali na spacery jeszcze w szpitalu,kazali dużo chodzić,oddychać głęboko,pamiętam mama wykonywała takie ćwiczenie na rozprężenie pozostałego płuca, że podnosiła obie ręce wyprostowane do góry jednocześnie robiąc głeboki powolny wdech i później opuszczała powoli ręce wyprostowane dokonując powolnego wydechu i tak chyba miała 10 razy robić 2 albo 3 razy dziennie. Nie pamiętam dokładnie,ale jak będę się widziała z mama to zapytam co kazali jej robić rehabilitanci. Życzę Twojej mamie dużo zdrówka i szybkiego odzyskania siły po operacji. Pozdrawiam. Marzena
  Temat: Początek choroby?
banialuka

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-17, 11:03   Temat: Początek choroby?
gia77 moja mama jest już pół roku po operacji wycięcia całego płuca i nadal ma płyn w miejscu po płucu. Jeżeli chodzi o ból to myślę że tak do ok.2 miesięcy może się utrzymywać z tym że bedzie coraz słabszy. Mojej mamie lekarze kazali od dnia operacji spać na tym boku na którym nie ma płuca a poza tym rehabilitant przychodził i wykonywał z nią jakieś ćwiczenia w szpitalu w celu rozprężenia tego płuca które zostało. Później pokazał jej jakie ćwiczenia ma wykonywać w domu i ćwiczyła też do ok.2 miesięcy po operacji. Poza tym z tego co wiem to bardzo ważne są spacery (oczywiście nie po słońcu).

Życzę Twojej mamie szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdrawiam. Marzena
  Temat: Początek choroby?
banialuka

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 34012

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-09, 10:09   Temat: Początek choroby?
gia moja mama tez jest po usunięciu prawego płuca razem z węzłami. Po operacji miała chemioterapie uzupełniająca a teraz jest w trakcie radioterapii. Usunięcie płuca nie przeszkadza jej w codziennym życiu. Nie może co prawda biegac, ale może jeździć na rowerze i nie sprawia jej to najmniejszego problemu. Zaraz po operacji może się mamie ciężko oddychać i cięzko mówić, bo jednak pojemność płuc jest dużo mniejsza ale z biegiem czasu wszystko wróci do normy i mama nie będzie odczuwac braku płuca. Pytasz czego mozesz sie spodziewac w najbliższym czasie,a więc myśle że głownie bólu po operacji w związku z naruszeniem żeber. Przynajmniej moja mama miała taki ból,ale tabletki p.bólowe pomagały i ból był do zniesienia. A co do dalszego leczenia to zadecyduje o tym wynik histopatologiczny wyciętego płuca i węzłów.

Życzę Twojej mamie szybkiego powrotu do zdrowia i jak najlepszego wyniku histopatologicznego. Pozdrawiam. Marzena
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group