1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
beata0970b

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12565

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-07-15, 20:39   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Witaj

Może warto byłoby żeby płytę TK obejrzał inny radiolog w porównaniu do tej z przed operacji gdzie była widoczna zmiana na wątrobie, czasami dobre usg + dobry radiolog ??

Pozdrawiam :)
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
beata0970b

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12565

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-07-15, 15:14   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Witaj Aga

Poniżej wklejam , program terapeutyczny dotyczący leczenia sutentem,jakie warunki muszą być spełnione żeby otrzymać lek.

"Kryteria kwalifikacji
Leczenie raka nerki przy wykorzystaniu substancji czynnej sunitynib - patrz pkt.5

1. histologicznie potwierdzone rozpoznanie jasnokomórkowego raka nerki lub mieszanego raka nerkowokomórkowego z przeważającym (powyżej 60% utkania) komponentem jasnokomórkowym;
2. nowotwór w stadium zaawansowanym (pierwotne uogólnienie lub nawrót po pierwotnym leczeniu chirurgicznym);
3. brak wcześniejszego leczenia farmakologicznego raka nerki;
4. uprzednie wykonanie nefrektomii;
5. udokumentowana obecność przerzutów narządowych;
6. zmiany możliwe do obiektywnej oceny w badaniach obrazowych metodą komputerowej tomografii (KT) lub magnetycznego rezonansu (MR) z zastrzeżeniem konieczności potwierdzeniazmian w układzie kostnym przy użyciu konwencjonalnej rentgenografii (RTG) lub MR;
7. nieobecność przerzutów w ośrodkowym układzie nerwowym (dopuszczalne wcześniejsze usunięcie przerzutów);
8. stan sprawności 80-100 wg skali KarnofskyâÂ�Â�ego;
9. korzystne lub pośrednie rokowanie według skali MSKCC (Memorial Sloan-Kettering Cancer Center);
10. wykluczenie ciąży i okresu karmienia piersią;
11. nieobecność innych nowotworów złośliwych z wyjątkiem przedinwazyjnego raka szyjki macicy oraz raka podstawnokomórkowego skóry;
12. adekwatna wydolność narządowa określona na podstawie badań laboratoryjnych krwi:
* wyniki badań czynności wątroby:
o stężenie bilirubiny całkowitej nieprzekraczające 2-krotnie górnej granicy normy (z wyjątkiem pacjentów z zespołem Gilberta),
o aktywność transaminaz (alaninowej i asparaginowej) w surowicy nieprzekraczające 5-krotnie górnej granicy normy,
* stężenie kreatyniny nieprzekraczające 2-krotnie górnej granicy normy,
* wyniki badania morfologii krwi z rozmazem:- liczba płytek krwi większa lub równa 105/mm3,
o bezwzględna liczba granulocytów obojętnochłonnych większa lub równa 1500/mm3,
o poziom hemoglobiny większy lub równy 9,5 g/dl;
13. czynność tarczycy prawidłowa lub wyrównana farmakologicznie;
14. nieobecność niekontrolowanych chorób układu sercowo-naczyniowego.

Kryteria kwalifikacji muszą być spełnione łącznie."
źródło: http://www.mz.gov.pl/wwwf...at_28102011.pdf

[ Dodano: 2012-07-15, 15:17 ]
Cały czas miałam taką wiedzę, ale nie neguję ,że jest inaczej.Tym bardziej ,że lekarze mówili tacie jak usunie zmiany z nerki to sutent już mu się nie będzie należał.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
beata0970b

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12565

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-07-11, 09:45   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Witaj Mierzeja

My byliśmy u Profesora tylko dwa razy i na drugiej wizycie w Otwocku właśnie zaproponował włączenie sutentu.

Wcześniej lekarze nas odsyłali z kwitkiem.

Sam zadzwonił do Ośrodka w Poznaniu do lekarza który się tym zajmuje i tam kazał nam się udać oraz dał nam numer swój telefonu żeby urolog prowadzący tatę w Poznaniu się z nim skontaktował.

Mam więc powód uważać ,że jeśli ma takie możliwości to pomoże.

Pozdrawiam
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
beata0970b

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12565

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-07-10, 22:38   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Witaj
jesteś chyba pierwszą osobą na tym forum , która tak skrytykowała Profesora.Ale widać,że jesteś nową osobą i nie wiesz ilu ludziom na tym forum ten człowiek pomógł.
Moja rodzina zalicza się do tych szczęściarzy którzy na swojej drodze spotkali tego właśnie lekarza.
Jechaliśmy 500 km po nadzieję,światełko w tunelu i pewne wskazówki jak dalej poruszać w tym świecie chemioterapii niestandardowej, gdzie próbować , do kogo się zwrócić.

Wróciliśmy spokojniejsi i bogatsi o wiedzę,którą niby miałam bo wcześniej dużo czytałam na ten temat.

I faktycznie potem działaliśmy już sami,było mnóstwo godzin spędzonych w szpitalu czy na wizytach prywatnych u lekarzy.Ale żaden z nich nie dorównał Profesorowi.

Spotkałam jeszcze na swojej drodze podobnego lekarza radioterapeutę z WCO dr.Fundowicz, która naświetlała moją mamę , polecam gdyby ktoś potrzebował.

Podsumowując:przez chorobę rodziców odwiedziliśmy dużo lekarzy prywatnie , często koszty wizyt były podobne , ale Profesor jak dla mnie tak wysoko postawił poprzeczkę,że trudno mi znaleźć kogoś podobnego.

Kilku lekarzy , naprawdę zachowało się źle, ale nigdy nie śmiałabym pisać nazwiskami o tym na forum - to taka moja dygresja.

Ale każdy może mieć też swoje zdanie....Pozdrawiam i życzę powodzenia w alce z chorobą.

[ Dodano: 2012-07-10, 22:54 ]
Kasienakakasienka
Lekarze chyba mają rację z tym czekaniem.
Jak piszesz tata miał operację 10 dni temu, czyli rana się jeszcze nie zagoiła to po pierwsze, a po drugie to tata ma usunięte przerzuty i na tą chwilę jest czysty.A jednym z kryteriów otrzymania leku są właśnie występujące zmiany przerzutowe.
U nas była sytuacja taka ,że gdy pojawiły się przerzuty na drugiej nerce usunęliśmy je i kontrolne TK.
Po 5 m-cach gdy pojawiły się kolejne znowu na tej nerce zaczęliśmy brać sutent.
Ale gdybyśmy chcieli te zmiany usunąć to sutent już by tacie zabrali.
Decyzja była trudna bo albo usunąć drugą nerkę i dializy i nie wiadomo kiedy kolejne przerzuty i wtedy sutent-dialzy-ciężko do pogodzenia.Albo w miare normalnie funkcjonować i sutent.

Po za tym to jest b.sina chemia i nie bierze jej się profilaktyczne,ale rozumiem Cię bo też tak myslałam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group