1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
beata39

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 23785

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-16, 13:20   Temat: Witam wszystkich po długiej przerwie
Witam
Chciałabym podzielić się z Wami samymi dobrymi informacjami o leczeniu mojego Taty ,jak wiecie walczy z czerniakiem od prawie 2 lat od 1roku i 3mc jest objęty badaniem klinicznym lekiem Vemurafenib w CO w w-wie .Lek u mojego Taty sprawdza sie w 100% ,wszystkie zmiany na wątrobie usunięte , została jedna, która z miesiąca na miesiąc zmniejsza się .Co bardzo ważne lek nie powoduje żadnych ubocznych skutków oprócz tego ze Tata troszkę słabszy .
Życzę chorującym na czerniaka dużo sil do walki i leczenia bo są leki które czynią cuda tak jak w naszym przypadku.Pozdrawiam serdecznie Beata :)
  Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
beata39

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 23785

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-23, 17:38   Temat: bardzo dobre wyniki w czasie leczenia
Witam
Jesteśmy z Tatą po wizycie w CO ,chciałabym podzielić się ze wszystkimi dobrymi wynikami.Tata miał robione kontrolne badanie TK i po 2 miesiącach przyjmowania leku Vemurafenib ,sa super efekty zmian ogniskowych na wątrobie już nie ma ,bardzo zmalało ognisko pod pachą ,tata czuje się świetnie nie ma żadnych skutków ubocznych .Ten lek jest naprawdę dobry ,wszystkim życzę tylko takich efektów leczenia .Pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
beata39

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 23785

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-11-22, 17:16   Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
Witam
Od wczoraj Tata przyjmuje lek , przez 4 tygodnie i kontrolna wizyta w CO.Serdecznie pozdrawiam Beata :)
  Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
beata39

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 23785

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-11-14, 20:05   Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
Witam
Dziś jest ten szczęśliwy dzień ,zadzwonili z CO mamy przyjechać Tata się zakwalifikował do badania klinicznego .Jeszcze raz wszystkim dziękuje za cieple słowa . Będę na bieżąco pisać .Pozdrawiam Beata
  Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
beata39

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 23785

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-11-12, 02:54   Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
Witam
Bardzo dziękuje za słowa otuchy ,czekamy .Mam pytanie czy jest na forum osoba która brała odział w badaniu klinicznym z zastosowaniem tego leku.Ciekawi nie jakie sa skutki uboczne ,i jakie efekty przynosi leczenie.Wszystkich cieplutko pozdrawiam :) Beata :tull:
  Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
beata39

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 23785

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-11-10, 21:19   Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
Witam
Dziś mijają dwa tygodnie a my nadal nie mamy odpowiedzi .Tata się denerwuje , zrobił się strasznie nerwowy .Jestem ciekawa ile jeszcze trzeba czekać .Pozdrawiam
  Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
beata39

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 23785

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-11-06, 00:51   Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
Witam
Jeszcze ok tygodnia czekania na wyniki,jak ten czas się dłuży i wciąż ta niepewność czy przejdzie pomyślnie.Tak się denerwuje. Pozdrawiam Beata :) :) :)
  Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
beata39

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 23785

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-11-02, 22:11   Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
Witam
Bardzo dziękuje za odpowiedzi ,tak to chodzi o lek vemurafenibon .Obecnie czekamy na wynik badania wycinka z bloczków, czy Tata jest w grupie pacjentów z mutacją BRAF .Jeszcze tydzień czekania .Tak bardzo bym chciała żeby Tata mógł mieć podany ten lek .Serdecznie pozdrawiam Beata
Dam znać jak bedzie wynik , :)
  Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
beata39

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 23785

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-10-31, 15:00   Temat: Czerniak z przerzutami do wątroby
Witam
Jestem nowa na tym forum ,wiec nie wiem gdzie mogę pisać żeby otrzymać informacje na pytania które mnie meczą z związku z choroba mojego Taty.Wiec zacznę od początku
Moj tata jest marynarzem i od 35 lat pływał w tropikach ,czyli był wystawiany na słonce .W maju tego roku przypłynął i okazało się ze poniżej klatki piersiowej ma brunatny guz owrzodzony,który urósł jemu w ciągu 3mc .Po dwóch tygodniach Tata trafił na stół operacyjny ,gdzie lekarz guz razem z marginesem usunął oraz limfadenektomia pachowa lewostronna.Po operacji wynik otrzymaliśmy wynik badania przerzut czerniaka w jednym węźle chłonnych bez naciekania torbieli 1/25 margines wolny od nowotworu.I wszystko byłoby dobrze rana ładnie się goi po 2 tygodniach robimy kontrolne badania usg wątroby i rtg klatki piersiowej i okazuje się ze na wątrobie jest pojedyncze ognisko9mm w lewym płacie ,robimy od razu TK i wynik w segm 4 wątroby potorbielowo wielkość 25mm 20mm.Znowu nie daje nam to spokoju robimy Pet i wynik zwala nas z nog ;miedzy innymi klatka piersiowa W okolicy podobojczykowej lewej węzeł chłonny o sr 10mmi SUV 10.9 a poniżej lewej pachy węzeł chłonny o sr do 15mmi SUV 18.8.W prawej pasze pojedynczy węzeł chłonny o sr 21mm iSUV22.4.Przy w/w wyrostku mieczykowatym mostka po prawej stronie ognisko o sr 10mm i SUV12.6W wątrobie 6 zmian ogniskowych trzy leżą podtorbielowo seg IVw tym jeden w lewym płacie narządu sr do 14mmiSUV31.4 oraz podejrzenie dwóch kolejnych ognisk o sr.ok 6mmw prawym płacie SUVdo 5.6 przy wnęce wątroby pojedynczy węzeł chłonny o sr.10mmi SUV4,7 poza tym pet w normie .Mam wielka prośbę ,bo chirurg powiedział ze tego nie da się operować wiec proszę o rade co w tej sytuacji ja jako córka mogę zrobić . Znalazłam dojście do kliniki tkanek miękkich w warszawie do dr. Świtaja i tam tata czeka na kwalifikacje na badanie kliniczne lekiem RO5185426.Bardzo proszę o odpowiedz i z góry bardzo dziękuje i serdecznie pozdrawiam Beata :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group