1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: BARDZO PILNE! Rak płuc - gdzie najskutecznej leczyć !!
billyb

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 65539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-10, 20:07   Temat: BARDZO PILNE! Rak płuc - gdzie najskutecznej leczyć !!
campers1,
dzięki, że wreszcie ktoś przynosi dobre wieści!

Ale uwaga
Pytanie, jakiego wyniku biopsji oczekują lekarze?
Jedynym wynikiem przynoszącym jasność byłoby znalezienie komórek rakowych. Jeżeli ich nie będzie, to dalej lekarze nie będą nic wiedzieć, bo wiadomo, że ok 40% biopsji przynosi wynik FAŁSZYWIE NEGATYWNY, czyli rak jest, ale nie na igle.

Dlatego powinniście walczyć o PET, który jest drogi, więc NFZ przydziela go niechętnie. Jeżeli mieszkacie przy granicy, możecie zrobić PET od ręki w Niemczech. Koszt leży ok. 1000 Euro.
  Temat: BARDZO PILNE! Rak płuc - gdzie najskutecznej leczyć !!
billyb

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 65539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-02, 18:51   Temat: BARDZO PILNE! Rak płuc - gdzie najskutecznej leczyć !!
mogę tylko potwierdzić, co napisała Peti
  Temat: BARDZO PILNE! Rak płuc - gdzie najskutecznej leczyć !!
billyb

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 65539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-01, 19:12   Temat: BARDZO PILNE! Rak płuc - gdzie najskutecznej leczyć !!
Wszystko jest możliwe, ale nie wszystko jest tak samo prawdopodobne.
Jeżeli są to przerzuty, to pochodzą one najczęściej z raka przydawków, piersi, jelit, żołądka, trzustki, nerek skóry ,szyi, nosa, uszu. Kości też bywają źródłem raka pierwotnego, także rak tkanek miękkich (sarkoma, mięsak). Mózg raczej rzadko.

Poważny procent pacjentów umiera na przerzuty z syndromem CUPS (pierwotne źródło nieznane).
  Temat: BARDZO PILNE! Rak płuc - gdzie najskutecznej leczyć !!
billyb

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 65539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-30, 01:09   Temat: BARDZO PILNE! Rak płuc - gdzie najskutecznej leczyć !!
Obejrzałem dokumentację.
Aczkolwiek całkowicie rozumiem Twoją determinację, muszę Cię uprzedzić, iż niezależnie od wyniku dalszych badań, które pomogą ustalić wiele niewątpliwie ważnych szczegółów, moim zdaniem sprawa wygląda bardzo źle i prawdopodobnie jest już za późno wyleczenie.
To jest obraz rozsianego raka w ostatnim stadium. Nie ma na świecie takiego ośrodka, który poradzi chorobie w tej fazie. Za żadne pieniądze.

Zachęcam Cię do zasięgnięcia opinii co najmniej dwóch onkologów, ale dobrze by było, gdybyś zdawał sobie sprawę z faktu, że szanse na zmianę tej diagnozy na rokującą lepiej są bardzo nikłe.

Prawdopodobnie będziesz musiał skupić całą energię na znalezieniu możliwie szybko ścieżki leczenia paliatywnego. Radzę skupić się na ośrodku blisko miejsca zamieszkania mamy i nie trwonić energii na szukanie innych ośrodków, a bardziej skupić się na kontroli przebiegu dalszych badań i późniejszej terapii we Wrocławiu.

Trzymaj się.
Potrzebujecie teraz wiele siły do walki.
  Temat: BARDZO PILNE! Rak płuc - gdzie najskutecznej leczyć !!
billyb

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 65539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-29, 13:19   Temat: BARDZO PILNE! Rak płuc - gdzie najskutecznej leczyć !!
Spokojnie.
Po pierwsze, jaką macie diagnozę?

Leczenie raka to wielomiesięczny proces i wiele, wiele wizyt w szpitalach i klinikach. Dlatego nie jest całkiem obojętne, jak daleko jest do szpitala z domu. Aby to nieco unaocznić, trochę szczegółów z własnego podwórka: po zachorowaniu mojej żony, ja przejąłem całkowicie rolę szofera i woziłem ją na wszystkie zabiegi, operacje, chemie, naświetlania, badania kontrolne, konsylia, etc. do czasu "oficjalnego" zakończenia kuracji i jej wyjazdu na rekonwalescencję w sanatorium. Od samego początku notowałem przejechane w tym celu kilometry. Wyszło mi siedemnaście tysięcy!

Zanim podejmiecie więc jakąkolwiek decyzję, weźcie ten drobiazg pod uwagę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group