1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: CZERNIAK-przerzut na płuca
biofanka

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 15565

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-06-19, 23:05   Temat: CZERNIAK-przerzut na płuca
Zatem powodzenia . W razie gdy coś będzie nie zrozumiałe proszę pytać.
  Temat: CZERNIAK-przerzut na płuca
biofanka

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 15565

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-06-19, 21:43   Temat: CZERNIAK-przerzut na płuca
asiara73 napisał/a:
Lekarz juz zakazał chemii bo praktyczne zadne pozytywne rokowania po chemioterapii,wrecz powiedzial ze moze ja to usmiercic.

Trzeba rozważyć wszystkie możliwości skonsultować się z innym lekarzem poznać inne opinie.
Cytat:
No caly czas chodzi mi po glowie Mackiewicz ze swoja szczepionka.



Nie macie dużego wyboru, ale nie możecie tez czekać bezczynnie i myśleć o czym co na chwilę obecna jest całkowicie nie realne i nie jest standardem leczenia tej choroby. Jeżeli nie ma naboru na szczepionki profesora Mackiewicza, które wydają się dla Ciebie najlepsza opcją nie rozumiem nad czym się tutaj zastanawiać.
  Temat: CZERNIAK-przerzut na płuca
biofanka

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 15565

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-06-19, 20:52   Temat: CZERNIAK-przerzut na płuca
asiara73 napisał/a:
Jakie sa rokowania 4 stopnia? szczerze poprosze o opinie

Rokowania są poważne niestety obecnie są problemy z refundowaniem skutecznych leków na czerniaka (vemurafenib , Yervoy możesz poczytać o tym na forum ).
Jeżeli teściowa nie będzie miała szans na leczenie lekami nowej generacji szans na zatrzymanie choroby ewentualne przedłużenie życia nie ma . Bardzo mi przykro :-(
Chemioterapia faktycznie ma niewielkie działania jednak myślę ,ze przy braku opcji warto zaryzykować być może da się zatrzymać chorobę na jakiś czas do momentu , gdzie będzie możliwa refundacja leków nowej generacji
Myślę ,że profesor Rutkowski udzieli wam wszelkich informacji na ten temat. To najwłaściwszy dla Was kierunek.
  Temat: CZERNIAK-przerzut na płuca
biofanka

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 15565

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-06-19, 20:30   Temat: CZERNIAK-przerzut na płuca
Jeżeli leczy się w Poznaniu domyślam się ,że tam nie mają jej za dużo oprócz chemioterapii do zaoferowania . Dlatego propozycja konsultacji w Warszawie u prof. Rutkowskiego . Myślę ,że to najwłaściwsza i najlepsza w tej sytuacji decyzja.

Jeżeli teściowa już 4 lata temu miała przerzuty czerniaka do płuc ( podobnie jak obecnie ) mówimy wówczas o IV stopniu zaawansowania klinicznego choroby.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: CZERNIAK-przerzut na płuca
biofanka

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 15565

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-06-04, 11:05   Temat: CZERNIAK-przerzut na płuca
Witaj, zapewne w przypadku Twojej teściowej nie chodzi o szczepionkę poznańską (zalinkowany przez Ciebie materiał TVN).
Natomiast bardzo prawdopodobne może chodzi o prowadzone badania kliniczne w I fazie początkowej równoznacznej z brakiem danych o skuteczności ) z wykorzystaniem antygenu AGI -101H. Oczywiście możemy tylko domniemywać. Jeżeli zdobędziesz jakiekolwiek informacje dodatkowe na temat badania klinicznego do którego teściowa ma zostać zakwalifikowana, chętnie pomożemy. Wystarczy poprosić lekarza o kopię dokumentu lub zapisać dokładnie informacje o tym konkretnym badaniu. Jeżeli masz dostęp do wyników TK proszę o wklejenie tylko tak możemy rzeczowo pomóc.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group