1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jaki (i czy w ogóle) czynnik wzrostu hemoglobiny?
blkid

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3817

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2016-02-04, 14:44   Temat: Jaki (i czy w ogóle) czynnik wzrostu hemoglobiny?
Dziękuję ;)
  Temat: Jaki (i czy w ogóle) czynnik wzrostu hemoglobiny?
blkid

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3817

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2016-02-03, 22:44   Temat: Jaki (i czy w ogóle) czynnik wzrostu hemoglobiny?
Witam, moja Mama ma taki problem, że gdzieś tak od 3 chemii, po każdym kolejnym wlewie (po ok tyg) ląduje w szpitalu na przetaczanie krwi (hemoglobina spada do bardzo niskiego poziomu).

O ile czynnik wzrostu na leukocyty (np. neupogen) jest świetnym rozwiązaniem o tyle zastanawiam się czy można podawać również jakiś czynnik wzrostu na hemoglobinę.

Z tego co poczytałem to wydaje mi się, że warte przemyślenia są dwa leki: erytropoetyna i BSE (białka stymulujące erytropoezę). Czytam jednak że ten pierwszy może powodować zakrzepicę i zatory (co raczej odpada bo Mama ma skłonności do zakrzepicy i bierze fraxiparynę) a drugi jest mało popularny w Polsce ze względów ekonomicznych i tylko 2% pacjentów go dostaje.

Czy rzeczywiście jest tak źle z tym, że pozostaje tylko przetaczenie krwi średnio co 3 tygodnie? :(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group