1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Duży guz na jednym płucu
bogdusia

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 16930

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-20, 18:00   Temat: Duży guz na jednym płucu
Nie macie wizyt u onkologa? Mama po 4 cyklach Chemii miła wykonaną rediagnostykę, w związku z tym ze u nas nie było regresji tylko niewielka stabilizacja otrzymaliśmy skierowanie do hd i miałysmy zgłosić sie do Otwocka za 3 miesiące na kontrol.
Dlatego pytam Cię o kontrolę czy gdzieś się zgłaszacie?
  Temat: Duży guz na jednym płucu
bogdusia

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 16930

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-20, 12:02   Temat: Duży guz na jednym płucu
Przeciwskazaniem do radioterapii w Drp jest miedzyinnymi płyn w opłucnej. Pisałas o nim w jednym z postów.
Czy nadal napływa i w jakich ilościach?

[ Dodano: 2016-06-20, 12:10 ]
Ps. Ja na Twoim miejscu skonsultowalabym mame z radiologiem.
Moze bedzie mial inne zdanie niz chemioterapeuta.
  Temat: Duży guz na jednym płucu
bogdusia

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 16930

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-08, 17:18   Temat: Duży guz na jednym płucu
U mojej mamy wystepował bardzo silny kaszel.
Onkolog zalecił na to małą dawkę morfiny. Dostawała Doltard 10 mg
2x dziennie po jednej tabletce co 12 godz. Jest to lek wyłącznie na recepte i ściągany pod konkretnego pacjenta.
Jednak jeśli chcesz podać jakiekolwiek leki trzeba konsultować to z lekarzem.
Ja nigdy nie odważyłabym się sama cokolwiek podać.

[ Dodano: 2016-05-08, 17:26 ]
Pierwszy tydzień po każdym wlewie była osłabiona jednak siły po jakimś czasie powracały nie była już taka silna jak przed diagnozą ale dreptała po domku gotowała obiad czasem była w tak dobrej formie ze jechała na zakupy i tam przy wózeczku powolutku robiła zakupy.
Patrzac na to wszystko z perspektywy czasu sił mimo wszystko ubywa. Obecnie robi 10 kroków i koniec wiekszość dnia spedza na wózku ,, o mercedesie ,, wspominałam w swoim poście.
Nigdy nie wiemy jaki bedzie kolejny dzień. Czasem jest źle, czasem rewelacyjnie . Poprostu jest różnie.

[ Dodano: 2016-05-08, 17:29 ]
Ps własnie podpytałam mamy i mówi że też zdarzało się że dostawała antybiotyk.
  Temat: Duży guz na jednym płucu
bogdusia

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 16930

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-17, 22:49   Temat: Duży guz na jednym płucu
Józefina walczycie z tym samym krabem co moja mama , zapraszam na mój wątek.
Gdybyś miała jakieś pytania zapraszam na priv.
  Temat: Duży guz na jednym płucu
bogdusia

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 16930

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-21, 21:12   Temat: Duży guz na jednym płucu
Z tego co wiem w każdym ośrodku onkologicznym leczą wg pewnych schematów , nie ma znaczenia jaki ośrodek na Twoim miejscu szukalabym jak najblizej domu , Otwock to ośrodek gdzie specjalizują sie w leczeniu chorób płuc, jednak tam trzeba mieć skierowanie zadzwonić na izbę przyjęć przedstawić sytuację i czekać na telefon od nich. U nas trwało to bardzo krótko brat zadzwonił 9 lub 10 listopada , przedstawił jaka jest sytuacja mamy, jakie mamy badania a 12 rano zadzwonili ze mamy mamę jeszcze tego samego dnia przywieżć. Jeśli chodzi o diagnostykę rewelacyjnie szybko wszystkie wyniki bronchoskopia, TK klatki piersiowej, tk mózgu mama została zdiagnozowana w ciagu tygodnia.
Tu serdecznie dziękuję Ordynatorowi i lekarzom z oddziału V MCLCHPIG. :flower:
Cichutko, spokuj miła i przyjazna atmosfera, przesympatyczne towarzyszki niedoli...
Las a że teraz wiosna to i pięknie tam będzie , jak w senatorium.
Jak czytałam niektóre wpisy forumowiczów że mają straszne problemy z diagnostyką byłam w szoku, że my przeszłyśmy przez to tak bezproblemowo.
Cóż nadmienię też że o pewne rzeczy trzeba samemu zawalczyć czyli pukać od drzwi do drzwi od lekarza do lekarza żeby coś przyspieszyć bo szybka diagnostyka jest bardzo ważna.

[ Dodano: 2016-03-21, 21:14 ]
Teraz udałabym sie szybko do lekarza , który zlecił badania i jego prosiła o radę i dalsze wskazówki.

[ Dodano: 2016-03-21, 21:21 ]
I jeszcze jedno -płyn w opłucnej jeśli będzie sie zwiększał może doprowadzić do duszności, moja mama kiedy płyn się zwiększa nie ma siły, ma duszności, ciężko jej oddychać, bardzo szybko sie męczy wtedy przeważnie siedzi lub leży.
Ale ona ma go dużo więcej.
  Temat: Duży guz na jednym płucu
bogdusia

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 16930

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-18, 17:14   Temat: Duży guz na jednym płucu
Kto zlecił tomografię?

[ Dodano: 2016-03-18, 17:25 ]
Centrum Polski to duże określenie. Podaj bliższą lokalizację czy to Warszawa czy Łódź np . Łatwiej bedzie coś doradzić lub pokierować do konkretnego ośrodka.
W przypadku mojej mamy zaczęło sie od zapalenia płuc, które ciągnęło sie ponad dwa tygodnie antybiotyki nie działały, lekarz pierwszego kontaktu skierował nas do szpitala rejonowego, tam zrobiono TK i wysłano do MCLCHPIG w Otwocku, polecam ten ośrodek szybko diagnozują ale pobyt na oddziałach tego centrum jest planowany i my mieliśmy tam skierowanie.
Kolejnym ośrodkiem onkologicznym jest szpital w Wieliszewie. Tam leczymy wójka i jestem w stanie ośrodek ten polecić. Moim zdaniem w tych dwóch ośrodkach nie ma takiego potężnego przemiału ludzi jak na Płockiej czy w Warszawskim Centrum Onkologii. Jest spokojniej
i bardziej kameralnie tu chory znajdzie spokój.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group