1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca prawego
butterfly

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22501

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-26, 13:37   Temat: rak niedrobnokomórkowy płuca prawego
Magdo, naświetlania, które w tej chwili otrzymuje Twój Tata mają charakter paliatywny.
Radioterapia mózgowia ma na celu zahamowanie wzrostu zmian w mózgowiu (zmiany te mogą się zmniejszyć). Sytuacja niestety jest poważna.
Musisz mieć świadomość, że stan Taty może się pogorszyć jeszcze bardziej.
I niestety - w sytuacji kiedy są przerzuty do mózgu - obawiam się, że czasu pozostało już niewiele.
Bardzo mi przykro, że piszę Ci takie wiadomości.
Rak płuc, jeśli nie jest leczony operacyjnie - nie rokuje dobrze. To bardzo agresywna choroba. U jednych postępuje wolniej, u innych szybciej, nie ma na to reguły.
U jednych wystąpią przerzuty do mózgu, u innych nie (bądź nie są zdiagnozowani pod tym kątem).
Tata otrzymuje pabi-deksamethazon. To steryd "wzmacniający" (jak ja to określiłam), ale trzeba się liczyć z tym, że podczas jego brania może wystąpić osłabienie siły mięśniowej nóg i rąk, kończyny chudną (tak było w przypadku mego Taty) i co z tym idzie - mogą wystąpić kłopoty z poruszaniem się.
Nieśmiało Ci radzę, abyś już rozejrzała się za możliwością domowej opieki hospicyjnej.
Da to Wam poczucie bezpieczeństwa, dostęp do leków przeciwbólowych, które lekarz ustali odpowiednio.

Z całego serca Ci życzę, aby przeprowadzana radioterapia pomogła i poprawa stanu zdrowia Taty utrzymała się jak najdłużej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group