1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
czkawka

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-03-26, 14:14   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Sensationel, możesz być z Mamą, to bardzo dużo wiele osób nie ma nikogo bliskiego przy sobie i czas choroby spędza samotnie.
Mama przecież rozumie, że nie jesteś lekarzem i nie uleczysz Jej, ale możesz ją wspierać duchowo. Upewnij Mamę, że cokolwiek by się nie działo nie będzie sama, bo będziesz przy Niej w każdym etapie choroby.

anetaaneta, masz rację, że na raka "choruje" cała rodzina. To prawda, że najbardziej cierpi osoba chora ale my bliscy przeżywamy również ciężkie chwile. Trudno jest patrzeć na cierpienie i nie móc nic zrobić- wtedy można być. Tak jak kama272, często rozmawiałam w szpitalu, w przychodniach z chorymi (z kilkoma osobami zdążyłam się zżyć i polubić) i ich bliskimi, jakoś tak naturalnie w tym nieszczęściu ludzie lgną do siebie. W tych wszystkich rozmowach chorzy najbardziej się bali samotności w swojej chorobie i prawie każdy nie mógł nachwalić się swoich najbliższych. Wnioskuję z tego, że jesteśmy potrzebni naszym chorym bardzo- wiem, że pisze teraz o czymś oczywistym. Chodzi mi głównie o to, że nasi najbliżsi nie oczekują od nas cudów, ale obecności, potrzymania za rękę i pomocy w życiu codziennym, kiedy choroba uniemożliwia dotychczasowe funkcjonowanie.

Ważne jest również wsparcie osób zdrowych, tzw. opiekunów. Ja w trakcie choroby Mamy dostałam ogrom wsparcia od rodziny (niestety tej dalszej), znajomych, przyjaciół i ludzi z tego FORUM. Do tej pory dostaję wyrazy sympati, za które chyba nigdy nie zdołam się odwdzięczyć. :)

Pozdrawiam wszystkich którzy zmagają się z tym nieszczęściem i wszystkich, którzy są przy nich w tym złym czasie. Czyli pocieszanych i pocieszających.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group