1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Płyn w opłucnej, skierowanie do szpitala
dominit1990

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9439

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-29, 17:45   Temat: Płyn w opłucnej, skierowanie do szpitala
PiotrekDs18b20 napisał/a:
Wiesz, że nawet o to zapytałem. Czy to nie blokuje dalszego leczenia. ......


rozumiem.Nie jestem specjalistką w temacie więc absolutnie nie będę podważać słów lekarza natomiast czytając różne źródła naukowe ( a odkąd wiem o chorobie mamy czytałam ich bardzo dużo) spotkałam się z zapisami ze talkowanie stosuje się wtedy gdy nie przewiduje się operacji. Nawet tutaj na forum czytałam wątek dziewczyny która pisała że jej mama (chociaż wstępnie kwalifikowana do operacji) nie mogła jej mieć właśnie przez to, że wcześniej wykonali jej talkowanie. W jakim szpitalu chcecie się leczyć? Czy szpital ten zajmuje się leczeniem międzybłoniaka? Zauważ że w każdej literaturze fachowej spotkasz się z info, ze leczenie tego raka powinno odbywać się w jednostkach wyspecjalizowanych w temacie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2019-01-31, 08:05 ]
To co wyżej.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2019-01-31, 10:57 ]
Międzybłoniak nie jest rakiem!

  Temat: Płyn w opłucnej, skierowanie do szpitala
dominit1990

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9439

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-29, 14:57   Temat: Płyn w opłucnej, skierowanie do szpitala
PiotrekDs18b20 napisał/a:
Marcin trochę nie rozumiem Twojego postu...


A czy nie można przeprowadzić operacji? Jeśli zrobią talkowanie to raczej później nie można zastosować leczenia operacyjnego. Zastanówcie się dobrze czy nie lepiej skonsultować możliwość operacji z torakochirurgiem. Operacja daje większe szanse na przedłużenie życia.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2019-01-31, 08:05 ]
Proszę nie cytować całych wypowiedzi poprzedników, nic nie wnoszą do tematu, cytujemy tylko fragment wypowiedzi do którego chcemy się odnieść.

  Temat: Płyn w opłucnej, skierowanie do szpitala
dominit1990

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9439

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-28, 13:59   Temat: Płyn w opłucnej, skierowanie do szpitala
PiotrekDs18b20 niewątpliwie jest to choroba nieuleczalna ale w naszym rejonie (gdzie była fabryka azbestu i zachorowanie na tego raka jest dużo częstsze niż w skali kraju) są osoby żyjące po 5 lat i dłużnej z tym nowotworem. Dużo zależy od tego jaki typ histopatologiczny ma Twój tata. Najdłużej żyjąca osoba z tym nowotworem jest aktualnie Paul Kraus, zdiagnozowany w 1997 roku czyli żyje już 23 rok. Statystyki owszem nie napawają optymizmem ale tez często jest to choroba diagnozowana u ludzi w podeszłym wieku wiec i przeżywalność jest dużo niższa. Wiem, ze jest to bardzo trudne patrząc na wizualnie zdrowego człowieka pogodzić się z taką informacją, ale uważam że trzeba myśleć pozytywnie i w waszym przypadku powinniście szukać innego lekarza, takiego który wierzy ze może znacznie przedłużyć życie pacjenta. Nasz lekarz sam deklarował że ma pacjentów żyjących 5 lat i więcej.
  Temat: Płyn w opłucnej, skierowanie do szpitala
dominit1990

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9439

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-23, 13:37   Temat: Płyn w opłucnej, skierowanie do szpitala
[quote="PiotrekDs18b20"]Po 10 dniach tata wyszedł ze szpitala, wreszcie przynajmniej wiemy co mu jest: mesothelioma opłucnej prawej. Swoją drogą przy wypisie lekarka mówiła, że to bardzo rzadka choroba a na forum natknąłem się na nią wiele razy...


Witaj. Mojej mamie tez niedawno zdiagnozowali międzybłoniaka opłucnej lewej. Póki co wzięła pierwsza chemię w planie są jeszcze 1-2 i operacja a później radioterapia.
Po pierwszej chemii czuje się w miarę ok, na pewno ją mniej kaszle. Nie radze czytać tych wszystkich informacji w google. Pomimo, ze jest to choroba uważana za rzadką, w naszej miejscowości znamy co najmniej kilka osób które się z nią borykają. Czy Twojemu tacie zdiagnozowali raka na podstawie płynu w opłucnej czy na podstawie biopsji. Jaki jest jego typ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group