1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
drMarta

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-06-06, 14:22   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Droga Fioko, śmierć bliskiej osoby zawsze boli, zwłaszcza gdy przychodzi tak wcześnie. Twoje myśli, że mogłaś zrobić więcej są typowe dla świeżej straty i żałoby, wiele osób doświadcza takich uczuć, jakie opisujesz. Jednak nigdy nie wiesz, "co by było gdyby". Nie jest powiedziane, że podjęcie innych kroków dałoby Tobie i Twojemu Mężowi więcej czasu. Podjęliście najlepsze decyzje, jakie mogliście podjąć w tamtym czasie.
W Twoim poście niepokoi mnie, że nie znajdujesz zrozumienia i wsparcia u bliskich. Może onieśmieleni sytuacją nie wiedzą, jak mają z Tobą rozmawiać o tym, co się stało i Twoich z pewnością trudnych uczuciach. Widzę jednak, że się nie poddajesz i szukasz dla siebie pomocy, choćby na forum. To ważne, abyś miała możliwość nazywać to, czego teraz doświadczasz. Ból, żal, nawet gniew - to jest normalne. Żałoba jest procesem, wymaga czasu, ale niekiedy także wsparcia z zewnątrz. Nie wiem, w jakim mieście mieszkasz, ale jeżeli to możliwe, skontaktuj się z psychologiem pracującym z osobami w żałobie. Pomyśl także, może jest ktoś, kogo mogłabyś odwiedzić - przyjaciółka w innym mieście, dalsza rodzina? Czasem dystans geograficzny pozwala na spojrzenie nawet na najbardziej przykre sprawy z innej perspektywy. MP
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
drMarta

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-06-06, 10:02   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Dzień dobry Wszystkim! Dostałam zaproszenie do korzystania z forum i jak to tylko możliwe, będę starała się dzielić moim doświadczeniem nie tylko zawodowym (jestem psychoonkologiem) ale też życiowym w kwestiach związanych z chorobą nowotworową. Fajczarz, zgadzam się, że o psychoonkologii zamiast tylko mówić, należy działać. Wiele osób faktycznie wybiera zacisze gabinetu lub własnego domu na spotkanie z terapeutą. Warto powiedzieć, że psychoonkolog może pomóc nie tylko choremu, ale także jego bliskim. Często nie tylko wspierając, ale udzielając informacji dotyczących samego przebiegu leczenia, sposobów na zminimalizowanie efektów ubocznych leczenia itp. Leczenie wymaga czasu, motywacji, utrzymania nadziei, a jeśli nie kończy się sukcesem - odwagi by żyć godnie aż do końca. Nowotwór to nadal diagnoza wywołująca automatycznie wiele emocji. Niewiele chorób tak bardzo działa na wyobraźnię. Jednak jest coraz więcej osób, które wyleczone z choroby nowotworowej nigdy nie doswiadczają jej nawrotu. Wielu jest także tych, którzy niezależnie od wyników leczenia uczą się żyć pełnią każdego dnia. Tego właśnie sobie i Wam wszystkim życzę. Jeśli mogę w czymś pomóc, piszcie. MP
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group