1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 25
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-31, 16:41   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
Witam, po raz ostatni

Moja najukochańsza mama odeszła wczoraj. Walczyła do samego końca. Jestem z niej bardzo dumna.

Dziękuje wszystkim za każdą odpowiedź i życzę szczęśliwszych zakończeń
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-03, 06:35   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
Mama tez ostanio ma problem ze spaniem, od zeszlego poniedzialku nie chodzi, jest bezsilna, ja tak samo... pojawil sie problem z trzymaniem moczu.
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-23, 22:01   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
siostra radke,
bardzo mi przykro z powodu Twojej mamy.
U nas była dziś pielęgniarka, dała mamie kroplówke i dexaven.
Boje się co będzie jutro.
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-22, 15:40   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
Marcin J,
Dziekuje bardzo
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-21, 21:43   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
Witam ponownie,
długo nie pisałam, ale bardzo dużo się działo w naszym życiu...

Jak zawsze chciałam zapytać Was o jakąś podpowiedź.

Moja mama jest po radioterapii. W szpitalu powiedzieli nam, że już jej nie będą leczyć ponieważ wyczerpali już wszelkie możliwości leczenia. Od dwóch tygodnii mama czujr się coraz gorzej. Ma silne zawroty głowy, problem z poruszanirem się.

W tamtym tygodniu trafiła do naszego szpitala, na oddział wew. Zaczęły się bardzo silne bóle głowy, zaburzenia koncentracji, wymioty. Nawodnili mamę i chcieli zrobić tomograf głowy, ale mama odmówiła. Lekarka powiedziała mi, że bez TK sądzi że to przerzuty do głowy. Jak mama wróciła do domu, była u nas pani doktor z hospicjum i przepisała mamie pabi dexamethason na obrzęk mózgu. Jakoś walczymy z mamą, żeby to brała, ale ja nie widzę większej poprawy. Ciągle przy każdej zmianie pozycji szarpie mamę na wymioty, nie chce nic jeść, mało pije, praktycznie raz dziennie korzysta z toalety, ciągle śpi. Boje się, że dostanie zapalenia płuc. Boje się, że źle zrobiłam biorąc ją do domu.
Mama tak bardzo chciała do domu. W lutym moja babcia(mamamojej mamy) wylądowała w szpitalu, chciała iść do domu i nie zdążyła, zmarła w szpitalu. Widziałam jak tam cierpiała, chciałam mamie tego oszczędzić... Ale teraz się boje, że to była zła decyzja.

Wiem, że to wróżenie z fusów, ale czy to mogą być przerzuty do mózgu? Jeśli tak co robić? Czuje się bezradna.

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, pozdrawiam.
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-11, 07:29   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
Majkelek,
dziękuję mam nadzieję,że tak będzie. Mama jest właśnie w drodze do szpitala.
Pozdrawiam.
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-01, 16:05   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
Witam ponownie
w załączniku jest wynik badania PET. Interesuje mnie co oznacza sformułowanie"bez zmian anatomicznych". Czy to dobrze?

pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź.


  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-31, 18:28   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
missy
dziękuję, lekarka mówiła coś o tym leczeniu, powiedziała, że w mamy przypadku można ale nie koniecznie trzeba. Możesz mi coś więcej o tym napisać?
I jeszcze jedno, co można podawać aby wzmocnić szpik kostny?
Pozdrawiam.
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-31, 15:23   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
Witam wszystkich,

wróciłam z mamą z Gliwic. Wynik badania PET pokazał, że są dwa przerzuty do lewego biodra.
Zaproponowali mamie leczenie tomoterapią.
Przed świętami mama była na oddziale zakaźnym i potwierdzono przewlekłe WZW C, więc odpada chemia.
Prosze niech ktoś nam doradzi, co można dodatkowo zrobić aby zastopować te przerzuty. Myślę o każdym rodzaju terapii niekonwencjonalnej.
Strasznie się boję, w grudniu pochowaliśmy mamę mojego męża.

Życzę wszystkim dużo zdrowia w nadchodzącym roku.
Teresa.
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-01, 20:56   Temat: i co dalej....?
Witam,
mam nowe wyniki mojej mamy.

Otrzymała skierowanie na oddział zakaźny. Gdzie ona mogła się tego nabawić? Co teraz? Co z dalszym leczeniem?

Jedyny pozytyw, to to, że przygotowali jej dziś maskę na radioterapię, a w czwartek ma badanie PET.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi.




[ Dodano: 2015-12-01, 21:23 ]
dodam jeszcze, że tydzień temu ALT było równe 308, a AST 212
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-19, 07:04   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
marzena66,

dziękuję pewnie spróbujemy, choć dziś pojadę do lekarza rodzinnego i jego zapytam.

Życzę dużo zdrowia Tobie i Twojemu mężowi.

Pozdrawiam
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-18, 20:07   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
Dziękuje,

w takim razie zapytam lekarza, pozdrawiam
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-18, 17:12   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
mejkelek, bardzo dziękuję za odpowiedź i cenne uwagi :) dostosuję się następnym razem :)

A czy wiesz, czy ostropest plamisty w proszku wspomaga regenerację wątroby? Doczytałam się takich informacji w internecie, ale już sama nie wiem w co wierzyć...

Pozdrawiam eminati

[ Dodano: 2015-11-18, 17:13 ]
przepraszam, przekręciłam miało być majkelek :-(
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-17, 17:16   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
Witam,
oto wyniki mamy z dnia dzisiejszego ( była prywatnie na badaniach, bo w szpitalu nie podali jej wyników, powiedzieli tylko ponad 200)

WBC 5,8
RBC 3,6
HGB 11,3
HCT 34,5
MCV 94,9
MCH 31,1
MCHC 32,8
RDW 16,7
PLT 169

Bilirubina całkowita 0,61
ALT 293
AST 275
GGTP 61


Proszę o interpretację, czy to wina antybiotyku? Dodam, że dwa tygodnie temu te same wyniki były w normie.

Pozdrawiam, dziękuję

[ Dodano: 2015-11-17, 18:47 ]
lek, który mama bierze to hepa-merz 3000.

[ Dodano: 2015-11-18, 07:20 ]
Proszę, może jest ktoś, kto umie zinterpretować te wyniki badań?....
  Temat: rak płuca lewego mojej mamy
eminati

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20095

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-16, 20:00   Temat: rak płuca lewego mojej mamy
Witam ponownie,

...... i znowu mam pytanie. Mamę kolejny raz odesłali do domu. Tym razem chodzi o normy wątrobowe, ponad 200. Czy jest możliwość, że to przez antybiotyk? Brała przez tydzień Augmentin, bo powróciła gorączka, katar ropny i kaszel. Dostała leki na wątrobę i termin na 23.11. Czekamy na wyniki drugiego tomografu.

Pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group