1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Badania genetyczne dla członków rodzin
emsi

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7030

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-02-20, 16:00   Temat: Badania genetyczne dla członków rodzin
DorotaP napisał/a:
Robiłam w CO-I na NFZ. Badanie nie wykazało zmutowanych genów.


no i jak to wyglądało dostałaś namiar przez lekarza czy sama wystąpiłaś do ośrodka? Możesz dokładnie to opisać.

[ Dodano: 2014-02-20, 16:02 ]
sylwiax napisał/a:
emsi a miałaś skierowanie od lekarza na takie badanie?

Ja też nad tym myślałam znalazłam juz placówke która może to wykonać ale moje pytanie jest czy pierw ide do lekarza rodzinnego po skierowanie i wysyłam ankiete ze skierowaniem (lekarz rodzinny powiedział że mi napisze) czy pierw wysyłam ankiete i czekam na odzew


ja wysłałam ankietę do ośrodka który się tym zajmuje bez żadnych skierowań, mój lekarz rodzinny poradził mi podjechać do poradni onkologicznej i się dopytać o te badania
po wizycie w poradni otrzymałam ankietę, wypełniłam i wysłałam teraz czekam nie wiem tylko na co.
  Temat: Badania genetyczne dla członków rodzin
emsi

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7030

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-02-20, 09:07   Temat: Badania genetyczne dla członków rodzin
DorotaP napisał/a:
emsi napisał/a:
Jak one wyglądały?

Badanie jest wykonywane z krwi, szukają zmutowanych genów.
emsi napisał/a:
Czy można zlecić laboratorium prywatnie takie badanie?

Można, ale chyba w konkretnych placówkach



Witaj Doroto,

Czy Ty przeszłaś takie badania? Zlecałaś je prywatnie czy robiłaś na NFZ?
  Temat: Badania genetyczne dla członków rodzin
emsi

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7030

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-02-19, 22:20   Temat: Badania genetyczne dla członków rodzin
Witam,

Zastanawiam się co mogę zrobić dla siebie i moich dzieci by nie przechodzili tego co ja w tej chwili z moim dziadkiem. Zainteresowałam się badaniami genetycznymi pod kątem uszkodzonych struktur DNA wysłałam już ankietę do oceny ryzyka i czekam na odpowiedź ośrodka zajmującego się takimi właśnie badaniami.

Moje pytanie wobec powyższego brzmi czy ktoś już przeszedł takie badania? Jak one wyglądały? Czy można zlecić laboratorium prywatnie takie badanie?
Proszę o wszelkie informacje na temat osób które mają wysokie ryzyko zachorowania na nowotwór ze względu na chorobę bliskich.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group