1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak guzkowy
eskate

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 6442

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-08, 17:38   Temat: Czerniak guzkowy
Dokladnie o to chodzilo. Czyli trzeba jeszcze raz przebadac tak jak pisalam. Postaraj sie wypozyczyc preparat (wazne: szkielko i bloczek) juz teraz zebyscie mieli ze soba gdy pojdziecie do CO. To pomoze Wam zaoszczedzic czas i uniknac biegania tam i z powrotem.
  Temat: Czerniak guzkowy
eskate

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 6442

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-08, 13:49   Temat: Czerniak guzkowy
Dodatkowa konsultacja oczywiscie zawsze jest wskzana, chociaz moje osobiste zdanie jest takie ze najlepiej ufac jednak lekarzom z CO - lekarze maja tam duzo wieksze, skonkretyzowane doswiadczenie i lecza wg pewnych standardow (chociaz nie wszystkie CO w kraju maja niestety dobra reputacje jesli chodzi o czerniaki). Najwyzej w Polsce stoi CO w Warszawie, a w nim, jak pisal TP53, prof. Rutkowski. Jesli chcielibyscie skonsultowac leczenie, jakie Wam zaproponuja, to z nim jak najbardziej warto.

Tutaj na forum tez jest bardzo duzo osob, ktore na pewno posluza swoja wiedza i doswiadczeniem - nie zastapi to absolutnie konsultacji u lekarza, ale w wielu wypadkach te informacje sluza jako doskonala podpowiedz. Ja dzieki temu forum przebadalam jeszcze raz preparat i dopiero wtedy dowiedzialam sie ze to co mi wycieli to jednak czerniak. Trzymam kciuki, musicie teraz jak najszybciej dzialac.
  Temat: Czerniak guzkowy
eskate

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 6442

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-08, 09:18   Temat: Czerniak guzkowy
Trudno powiedziec, mysle ze maz i tak musialby byc skonsultowany w CO przez tamtego lekarza. Jesli masz watpliwosci, zadzwon do CO i zapytaj o procedury.
  Temat: Czerniak guzkowy
eskate

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 6442

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-07, 22:23   Temat: Czerniak guzkowy
Zgadzam sie z TP53, wartownik musi byc oznaczony i poszerzony margines. w sytuacji gdy grubosc nacieku nie zostala okreslona, pewnie porzerza go do 2 cm.

Jesli lekarz chce przebadac preparaty "u siebie", pisze kartke z prosba o wypozyczenie, ktora potem pacjent zanosi do laboratorium, ale mozna tez wczesniej probowac na wlasna reke prosic o wypozyczenie. Nie potrafie Ci powiedziec na 100% czy lekarz bedzie chcial je ponownie badac w gliwickim CO bo zapewne rozne sa praktyki, ale jesli tak, to warto je miec ze soba juz na konsultacji. Mi lekarz kazal je przywiezc i przebadac jeszcze raz w CO, na konsultacji nie mialam ich ze soba, ale udalo mi sie je wypozyczyc i przywiezc jeszcze w ten sam dzien.
  Temat: Czerniak guzkowy
eskate

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 6442

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-07, 21:41   Temat: Czerniak guzkowy
Bardzo mi przykro ze i Was to paskudztwo dopadlo. Witaj na forum.

W sytuacji niekompletnych rozpoznan zawsze warto zbadac preparat w innym laboratorium. W tym celu powinniscie wypozyczyc bloczek i szkielka z obecnego laboratorium i przebadac w osrodku referencyjnym. Zreszta czesto Centra Onkologii przed rozpoczeciem leczenia zycza sobie i tak przywiezc preparat do przebadania, wiec zaczelabym to zalatwiac juz teraz, by nie marnowac czasu, jesli tylko osrodek w ktorym maz bedzie sie leczyl bedzie innym, niz ten, w ktorym wynik zostal opracowany.

Wazne jest tez by jak najszybciej zaczac leczenie. Czy jestescie juz zapisani na konsultacje? Jesli tak, to w jakim miejscu?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group