1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 58
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-16, 22:33   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
12.12.2012r- Moja Kochana Mamusia odeszła:(( Walczyła dzielnie do ostatniej minuty, zasnęła spokojnie. Nasza "Siłaczka"!!! [*]
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-23, 01:57   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Ostatnie wyniki sa naprawde rewelacyjne!!!!!!!! Mama dzielna jak zawsze. Niestety los Nas nie szczędzi- Mama musiała pożegnac swojego Kochanego Brata, który zginął w okropnym wypadku. Zycie jest takie nieokreślone:( Z Mamusią dobrze!!!! Nie widac choroby wcale. Wspaniała Kobieta- Moja Wielka Kochana:*
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-21, 22:44   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Witam. Moja Mamusia co tydzień jeździ na krótkie wlewy chemii. Nie wiem co podają. Podczas ostatniej coś było nie tak jak trzeba. Mamie zrobił się guz w miejscu wkłucia i od razu dostała w to miejsce 10 zastrzyków. Tłumaczyli, że zastrzyki są po to, aby nie zrobiła się martwica tkanki w tym miejscu. Dziś miejsce tego wkłucia wygląda jak poparzone. Przez 2 dni ręka Mamę bolała bardzo, jednak zwalczyła to. Tym razem nie było gorączki, która jest po każdym wlewie. Mama jest w cudownej formie. Wczoraj pomagała mi przyjąc gości. Kiedy tak siedzieliśmy i rozmawialiśmy miałam wrażenie, że nic nie może Nam tego zepsuc. Nie wiem co powiedziec. Jedno co jest pewne- Kocham Moją Mamusię!!!!
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-27, 22:44   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Długo mnie nie było, ale to tak "żeby nie zapeszyc". Mama przyjęła dwa kolejne wlewy, krótkie- pół godzinne. Włoski lekko "lecą". Wczoraj nie podali chemii- troszkę niski hematokryt- reszta ok. Mamusia ma się dobrze, apetyt wspaniały, przybrała już 10 kg:) Wczoraj opiekowała się wnukami cała szczęśliwa. Nie pozwala się wyręczac, rozwiesza pranie, umyła okna:) Gdyby nie to, że lekko powłóczy nogami byłoby jak zawsze. Mimo to już może wejśc po schodach i nie męczy się tak szybko. Jest pięknie Kochani- Mama JEST!!!!!!! Pozdrawiam
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-09, 01:07   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
U Nas jakas stabilizacja. Chemii nie było- slabe wyniki:( Mama dostała dawke wspomagajaca witamin itd. Kochani trzyma sie ta moja Mamcia!!!!! Siedzi nad papierami bo to Jej pasja. Spadla z wagi ponad 30 kg, ale od 3 tyg waga sie trzyma!!! Kocham Ta Moja Krysie i nie poddam sie!!!!!!!!!!!!
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-18, 22:53   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Wczoraj Mama dostala kroplowki z wapniem, wieczorem bylo ciut lepiej. Dzis niestety popoludnie strasznie ciezkie:( Mame nadal skurcze meczyly, a wiadomo jaki to bol. Poza tym widac, ze dzieje sie bardzo zle:(( Mama ma klopoty ze wzrokiem- nie pokazuje tego, ale dzis nie mogla odczytac sms. Nie chce jesc- mowi, ze jest glodna, podajemy to na co ma ochote i slyszymy, ze to nie smakuje. Jak dzis wypluła jedzenie to zatkalo mnie... Tlumaczylam, prosilam, brat to samo. Wszystko na nic- Mamcia swoje i tyle.


Niestety o 17 musialam wrocic do domu. Moja corka strasznie dzis plakala widzac swoja Babcie, ktora cos boli.


Jutro termin chemii, rozmawialismy z bratem i nie wiem czy narazac Mame na kilka godz w aucie, skoro tydz temu wyniki byly zle, to nie wiem czy jutro beda lepsze... Wiem, ze nie nam to oceniac, ale widze jak jest zle. Nie wiem co robic:((( Strach i ból zaczynaja sie u mnie zamieniac w zlosc do losu. Mama chyba zaczela sie poddawac:((
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-16, 23:28   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Witam. Jakos brakowało mi sił żeby pisac:( Mama nie dostała chemii ostatnio:( W między czasie zrobiliśmy w domu wlew Pamifosu, było "w miarę". Mama chciała żeby Jej ściagali wode z brzucha ale nie bylo co, teraz opuchlizna jest na stopach. Straszne rozstepy i swędzenie:( Krwiste prążki na stopach. Dziś Mama zadzwoniła po 21, że dretwieja Jej dlonie, nogi, twarz. Jutro o 12 wizyta u lekarza z hospicjum. Nie wiem czym to moze byc spowodowane:( Mama przez kilka dni brala tableki MST, odstawila- moze to przez to????
Mama miala to przepisane jak bolal ten brzuch tak bardzo.

Chwilami przerasta mnie to wszystko:( Nie wiem juz co robic:(
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-04, 23:24   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Rano dolewka chemii. Mama po ostatniej chemii miała podwyższoną temp. Bardzo słaba, ciagle w piżamie- ciężko patrzec na Jej cierpienie:( Boję się tak pisac, ale widzę, że jest coraz gorzej.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-29, 22:36   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Mamusia dziś była na kolejnej chemii. Pojechał z Nią mój mąż, który jednak ma słabą siłę przebicia:) Prosił żeby Mama dopytała się co Jej podają, Mamcia ustawiła Go do pionu mówiąc-"zobacz nikomu nic nie mówią, to co się będę pytac, ważne, że leczą" i na tym się skończyło. Za tydz dolewka, a następnie Pamifos w domciu.


W drodze powrotnej z chemii Mamusia wyciągnęła jedynego zięcia na zakupy. Wróciła cała happy. Zmieniłam opatrunek po drenie, który wg mnie wygląda fatalnie i mam wrażenie, że pozostał jakiś szew. Rano zadzwonię do pielęgniarki, bo chyba nie jest możliwe zeby szwy zostawiły, jak to powiedziała Mamcia "farbę i kolor na skórze".


Tyle tego co u Nas. Brzuch jeszcze ok, wody nie widac, nawet dziś Mamusia się cieszyła, że ma taki "tłuszczyk":) Oczywiście to rozciągnięta skóra, ale ok.


Ile jeszcze takich dni będzie Nam pisane???? Ja życzę żeby wszystkim było pisane duuużżżżoooooooooooo!!!! Pozdrawiam ewe

[dalsze komentarze]
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-26, 00:12   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Mamusia dziś o 8 pojechała na SOR, lekarz założył dren- poleciało 8,5l... O 11 wróciła do domku, do ok 20 prawie 2l. Cały dzień spędziłam u Mamci, troszkę spała. Przyjechali rodzice mojej Mamusi- Mamcia jest Ich jedyną córką- Babcia dziś pierwszy raz pokazała, że się łamię... Było ciężko, a z drugiej strony super bo Mamusia czuła ulgę, po drenażu... Dziś jakoś ciężko mi pisac:( Chciałabym tyle powiedziec a słowa więzną w gardle...


Ewelinko dziękuję za pamięc :cmok:
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-24, 22:46   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Znowu to wodobrzusze:((( Mamusia dziś dzielnie zniosła kolację jednak rano jedzie na oddział i lekarz zdecyduje czy będzie jutro ściągał... Strasznie Ją męczy i osłabia.


Życzę wszystkim spokojnych i mimo wszystko radosnych, pełnych miłości Świąt.


Pozdrawiam cieplutko i świątecznie!!!
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-20, 23:42   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Lekarz zobaczył ostatni wynik krwi zrobiony wczoraj, stwierdził, że jest bardzo dobry!!! WBC za niskie i tu dylemat. Lekarz stwierdził, że do całego wyniku krwi WBC zupelnie nie pasuje i wygląda jak pomyłka laboratorium...Chciałąbym żeby tak było, a Mama uczepiła się tej myśli. Mama dostała skierowanie na scyntygrafię i wtedy będzie jakiś lepszy obraz leczenia.

gOsia mimo, że nie mogę odpowiedziec na to jak zadziałal Samar, wiem jedno, u Nas ostrzegali o dużym bólu a Mamusia naprawdę dobrze. Nie wykluczone, że to przez Samar.


Dziś pojechaliśmy wieczorem do lekarza, ponieważ pół brzucha było twarde i jakby obrzmiałe, Mamusia odczuwała ból. Lekarz ocenił jako "obrzęk limfatyczny"... Hmm... Zalecił spac na drugim boku i nie panikowac. Po 2 godz Mamcia zadzwoniła, że jest lepiej. Co najlepsze zwyczajnie "uszły gazy", które siłą rzeczy wstrzymywała dziś przez jakiś czas.


Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-19, 20:51   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Ewelinko pięknie dziękuje za okazane zainteresowanie i pomoc:* Jeśli nie poradzimy sobie to na pewno dam znac.



Jutro kontrola tego co zrobił Samar- mam nadzieję, że chociaż jakieś małe zmiany będą na lepsze.


Mama czuje się na tyle dobrze, że dziś ponad 3 godz szalała na świątecznych zakupach:) Wróciła zmęczona, poleciała Jej krew z nosa, ale szczęśliwa, bo dawno nie chodziła po sklepach.


Pozdrawiam
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-15, 21:59   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Mama nadal z drenem- rano była pielęgniarka, ale ponieważ przez noc spłynęło kolejne 1,5 l, dren zachowała. Do godzin wieczornych wszystkiego razem z tym co wczoraj w szpitalu, było ponad 10l!!!!! Mama wystraszona co wpływa na Jej samopoczucie:( Ja po raz kolejny zadaję sobie pytanie- co to jest??? Lekarz pisze chłonka, ale czy to prawda????


Mam jeszcze takie pytanie- jak znaleźc lekarza medycyny- biegłego sądowego??? Mama ma na początku lutego rozprawę rozwodową, a sąd uznaje tylko zwolnienie od biegłego.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 34807

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-14, 21:12   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Mamusia jest w domu. Była w szpitalu na SOR, ściągnęli 7,5 l- znowu napisane "chłonki pooperacyjnej". Lekarz zostawił dren jeszcze na noc, ale już w warunkach domowych. Rano przyjedzie pielęgniarka i wyjmie, jednak w domu cały czas jeszcze płyn był. Przy mnie było 0,5 l, zobaczymy ile do rana zleci.


Mama napewno lepiej się czuje, ale jest bardzo zmęczona, ostatnie noce bezsenne zrobiły swoje. Do tego czekamy na oxycontin- też na zamówienie:( Mama bierze zastępczo Sevredol, jednak mówi, że Jej nie pomaga.
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group