1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
ewelina1988

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-13, 11:45   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
Witam.
Niestety mama odeszła z wtorku na środę o 2 w nocy. :cry:
W poniedziałek poprosiła w co chciała by być ubrana, we wtorek pojechałam do niej z mężem. Nic nie wskazywało w jej zachowaniu na to, że widzimy się ostatni raz. Chciała wracać do domu. We wtorek też przyszły wyniki bronchoskopii, które niestety nie wykazały nic. Lekarz skierował ją na cito do Warszawy na Poznańską, niestety miejsc nie było, trzeba było czekać tydzień. Jednak my na własną rękę załatwiliśmy jej właśnie na wtorek ten szpital, niestety nie doczekała :cry: , zmarła tej nocy kiedy znalezliśmy dla niej " ratunek ". Mama bardzo się bała, nie chciała zostawać sama, bała się bólu, bała się że się udusi. Cały czas mam ją przed oczami, taką skuloną, siedzącą na łóżku :-( , w tej pozycji też spała, nie mogła się położyć bo zaraz się dusiła. Tego wieczoru poszłam jeszcze do niej wieczorem żeby sprawdzić czy po kroplówkach nie będzie chciała iść do łazienki... spała, leżała na boku. Ucieszyłam się że nie siedzi, stałam tak przez chwilę, nie budząc jej i wyszłam. Rano obudził mnie telefon od męża siostry że mama umarła. :cry:
W karcie zgonu napisane miała że przyczyną zgonu był "nowotwór złośliwy serca, tchawicy i opłucnej C38.3"
Mam żal jedynie że nie dane było jej poznać i patrzeć jak dorasta jej jedyna wnuczka, tak bardzo się z niej cieszyła oraz że umarła w samotności. Teraz wiem że już jest jej lepiej, że ją nic nie boli, nie cierpi. Prosiłam dla niej o szybką śmierć, by nie cierpiała jak jej mąż który też chorowała na raka.Mama tego najbardziej się bała, że będzie umierać w bólu.
Miałam nawet wrażenie że mama się do nas uśmiecha kiedy leżała w trumnie.
Pochowaliśmy ją w piątek.
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
ewelina1988

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-06, 18:08   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
Czy jest mozliwosc zmuszenia lekarza do tego by podlaczyl mamie kroplowke z elektrolitami? Od 3 dni nic nie pije, lekarze nie reaguja. Tesciowa je ale nie pije. Tlen tez podlanczaja jak im sie chce, a potem podlanczaja pulsometr i krzycza ze tlenu nie przyjmuje.


Przepraszam ze bez polskich znakow ale moj syn przestawil klawiatowre na angielski, nie umiem tego zmienic.
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
ewelina1988

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-05, 20:11   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
;-( dziś gdy rozmawiałam z nią przez telefon słychać było w jej oddechu takie charczenie, tak jakby miała wodę w płucach ;-( Jutro jedzie do niej mąż, ja nie mogę bo karmię piersią a to jednak 100 km.:(, może się czegoś dowie. Co dzień zadaję sobie pytanie ile jeszcze nam zostało ;-(?
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
ewelina1988

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-05, 10:05   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
czy zna ktoś Onkologa, który podjął by się leczenia bez wyników histpat? W Olsztynie lub Warszawie?

Teściowa gaśnie nam w oczach,od 2 dni odmawia już jedzenia i wstaje z łóżka tylko do toalety. :-( jest na tlenie już. Boję się że nie dożyje do wyników i djagnozy.
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
ewelina1988

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-04, 13:15   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
Dziękuję Państwu bardzo.

[ Dodano: 2014-04-04, 13:19 ]
Jeszcze chciałam zapytać, jak długo się czeka na wyniki histpat? Wczoraj miną 3 tydzień i cisza. Są jedynie wyniki z wydzieliny i nic nie wykazały. :cry:
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
ewelina1988

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-03, 16:04   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
absenteeism napisał/a:
Dlaczego w ogóle nie chce ich brać?


Twierdzi, że przez ten lek nasiliły jej się duszności, nie może spać i czuje jak by po płucach chodzily jej mrówki.
Oczywiscie lekarz wie o tym, że nie chce ich brać, dlatego kazał ją dziś przywiezć na oddział i nie wypisze jej.kiedy przyjdą wyniki, skieruje od razu na oddział onkologiczny piętro wyżej. Teściowa leczy się w Ciechanowie.

DumSpiro-Spero bardzo dziękuję za odpowiedz.przyznam,że nie to chciałam usłyszeć, ale niestety taka Wola Boska.


Chciałam zadać jeszcze pare pytań:

* Czy opis powiększonego nadnercza w badaniu TK wskazuje na to, iż jest to też meta?

* Czy jeśli okarze się że jest to faktycznie drobnokomórkowy rak, to czy przy tym opisie TK jest szansa żeby teściowa przeżyła jeszcze pół roku chociaż?

* Mama jest alkocholiczką,pije od około 15 lat, potrafiła pić sama ze sobą. Czy w tym wypadku lekarz powinien o tm wiedzieć? Cz jej nałóg ma wpływ na leczenie?
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
ewelina1988

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-03, 12:46   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
Dziękuję, i przepraszam za błędy.

Niestety nie wiem jaki rodzaj TK został wykonany 2 lata temu, miała go robiony w Olsztynie.

Dziś teścowa trafiła spowrotem na oddział tego samego szpitala. Opiekuje się nią druga snowa. Z tego co wiem, mamę bardzo męczą duszności, nie śpi w nocy, nie je, bolą ją plecy. Lekarz przepisał jej jakies sterdy wiem tlko że nazwa składa się z dwóch członów pierwszy to Pabi, drugiego nie pamiętam ale zaczyna się na literę D. Teściowa nie chcę brać tego leku i zmniejszyła dawkę z 2 tabl. dwa razy dziennie na 1 tabl. dwa razy dziennie.

Lekarz powiedział dziś bratu męża, że podejrzewa drobnokomórkowego, ale na jakiej podstawie może tak twierdzić?
Czy powiększone węzły chłonne mogą świadczć o rozssianiu choroby?
Lekarz powiedział też, że guz jest nieoperacyjny, dlaczego?
dzękuję za jakąkolwiek odpowiedż
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
ewelina1988

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 9775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-02, 17:50   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
Witam Państwa proszę o wyjśnienie mi wyników badań mojej teściowej.

Rytm zatokowy 100/min. Oś serca pośrednia

RTG dn. 6.03.2014
Masywne zagęszczenie miąższowe o policyklicznym zarysie w segmęcie 1 płuca prawego. Poszerzona wnęka prawa. Kąty p-ż wolne. Sylwetka sera prawokomorowa, Aorta w normie. Poszerzony cień śródpiersia górnego po stronie lewej. Powiększone węzły chłonne?

Do bad. TK. KLP dn. 19.03.2014
TK kl. piersiowej z kontrastem uwidoczniło w śródpiersiu rozległą nieprawidłową masę. Obrazowo - węzłową, rozpoczynającą się w dolnej części szyi, po stronie prawej i rozciągającą w śródpiersiu przednim, środkowym i tylnim, głównie po stronie prawej do poziomu lewego przedsionka. Guz z pojedyńczymi, grubymi zwapnieniami, obramowuje struktury naczyniowe śródpiersia. Żyły ramienno-głowowe, żyła górna - przemieszczone, uciśnięte. Modelowanie prawe tętnicy płucnej.
Powiększone węzły chłonne w prawej wnęce płucnej stapiają się z masą guza.
Tchawica spłaszczona, uciśnięta. Pasma niedodmy w okolicy przywnękowej płuca prawego. Poza tym miąższ płucny bez zagęszczeń ogniskowych. Jamy opłucne wolne.
Lewe nadnercze nieznacznie powiększone w całości. Poza tym narządy objęte badaniem w normie.

BRONCHOSKOPIA dn. 14.03.2014
Krtań bez zmian. Tchawica o nieregularnym świetle - modekowanie od zewnątrz? Ostroga główna poszerzona, zniekształcona. Po stronie lewej oskrzela drożne, ruchome oddechowo o zmienionej zapalnie błonie śluzowej. Po stronie prawej od ostrogi widoczny masywny naciek podśluzówkowy, przechodzący do płata śodkowego i dolnego, uniemożliwiający dalszą penetrację endoskopem. Oskrzela plata górnego drożne, zmienione zapalnie. Po obu stronach odessano dość gęstą wydzielinę.
Pobrano do badań: wydzielinę do badań cyt., BK, fl. og., wycinki do badań hist pat.
WNIOSKI: obraz o charakterze NPL.

Lekarz nic nam nie powiedzial, wypisał teściową do domu i kazał czekać na wyniki na które czekamy już 3 tydzień.
Co mogą oznaczać te wyniki. aha krew, mocz i kreatynina w normie.
teściowa miała robione Tk kl. piersiowej 2 lata temu w ramach jakiejś akcji, poniewarz palila dużo, wtedy wyszło że ma rozedmę, nic poza tym a tu teraz takie zmiany...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group