1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-08-25, 23:25   Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
koteczko - na pewno masz wewnętrzne szwy rozpuszczalne - przecież nikt nie zdjąłby Ci szwów 2 dni po operacji i nie wypuścił do domu

co do letroxu to nie wiem, ja biorę euthyrox, ale przecież Twój organizm przeszedł dużą rewolucję i masz prawo mieć ogromne wahania hormonalne, które mogą trądzik wywołać
  Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-08-25, 19:29   Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
koteczko, zapomniałam Ci napisać, że do przemywania (psikania) najlepszy jest Octenisept (w aptece), 2 razy dziennie
  Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-08-25, 14:04   Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
Karolino, kiedy Ty miałaś operację, ja pływałam w Morzu Czerwonym i oglądałam rybki pod wodą - w ogóle nie miałam pojęcia, że po powrocie z Egiptu tak szybko znajdę się w innym świecie i że w ciągu następnego roku stoczę taką walkę - w życiu bym nie podejrzewała, że tak się stanie :(((

a o stripach w aptece i tak dowiedziałam się ze dwa tygodnie temu, kiesy mąż rozciął sobie czoło o szafkę kuchenną i zalał krwią siebie i pół kuchni - jeszcze w życiu tak szybko do apteki nie jechałam :) ))
  Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-08-24, 23:04   Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
koteczko - blizna goi się nawet do roku - musisz o tym pamiętać (zwłaszcza w środku), musisz się oszczędzać, nie dźwigać, nie opalać blizny

w aptece dostępne są stripy (paski ściągające bliznę) - jeśli boisz się, że szwy zostały zdjęte za szybko i boisz się, że blizna Ci się rozejdzie, możesz je przykleić (pionowo do rany) na kilka dni - poczujesz się pewniej

spokój i dużo wypoczynku to najlepsze teraz dla Ciebie, więc korzystaj z nich - im więcej, tym lepiej :) )
  Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-08-24, 22:35   Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
koteczko, ale masz śliczną malutką bliznę
i w ogóle nie wygląda jak blizna kilkudniowa !!!!!

mam nadzieję, że czujesz się dobrze i dochodzisz do siebie po operacji
  Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-08-21, 20:59   Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
o, jakie super wieści koteczko !!!!!!
najgorsze już za Tobą !!!

PS. A mnie nie dziwi krzyk w sprawie pójścia do toalety, ja musiałam po obu operacjach leżeć i nie wstawać :(((
Jako najgorsze właściwie pamiętam te chwile, kiedy czułam, że potrzebuję zrobić siku i nie potrafię zrobić tego do basenu - to mój największy pooperacyjny koszmar :(((
  Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-08-15, 20:13   Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
Elu - zgadza się, nerw może zostać uszkodzony wszędzie

Ale w Szpitalu Onkologicznym lekarze mają większe doświadczenie z operowaniem chorej tarczycy, z umiejętnym jej wycięciem w całości, czasem zostawieniem przytarczyc (choć to nie reguła) i z zachowaniem właściwego marginesu chirurgicznego

Mają po prostu większe doświadczenie z leczeniem operacyjnym nowotworu
  Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26812

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-08-15, 16:31   Temat: Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
witaj koteczko na forum
przykro mi, że dołączyłaś do osób chorujących na nowotwór tarczycy :(

mam pytanie, bo może niedokładnie zrozumiałaś swoją lekarkę - czy lekarka polecała Ci szpital MSW w Warszawie do zrobienia operacji, bo może miała na myśli konkretnie Centrum Onkologii w Warszawie, mające największe doświadczenie w leczeniu onkologicznym (oczywiście chodzi o to, by chirurg przeprowadzający operację był doświadczony i miał pewną rękę, ale ważne jest to żeby miał doświadczenie nie tylko w usuwaniu tarczycy, ale w usuwaniu tarczycy z nowotworem) - w leczeniu chirurgicznym najważniejsze jest, aby całkowicie usunąć tarczycę z odpowiednim marginesem chirurgicznym
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group