1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 32
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-28, 20:12   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Richelieu - jak najbardziej, jestem pod kontrolą, cytologia co 3 miesiące (kolejną w tym tygodniu będę robić)

A D-dimery już tylko 690 (norma dalej do 500) :) ))

Pozdrawiam serdecznie!!!!
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-25, 20:55   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
minął kolejny rok
w przyszłym tygodniu mam zaplanowaną wizytę kontrolną w CO

późnym latem i jesienią przeżyłam kolejny koszmar, który odbił się fatalnie na moim zdrowiu

kolejna kontrolna cytologia wykonana w sierpniu - III grupa, stan zapalny - do przeleczenia, potem kontrolna cytologia - grupa IV - znaleziono komórki nowotworowe :(((

szybka decyzja o kolejnym zabiegu w znieczuleniu - pobranie próbek do histopatologii
podejrzenie raka endometrium
wg lekarzy 1% szans na to, że diagnoza się nie potwierdzi
znów zabieg w znieczuleniu (koniec września), czekanie na hist-pat do końca października
wtedy osiwiałam
ale załapałam się na ten 1%
kontrolna kolejna cytologia - I grupa (nikt nie wie, jak to jest możliwe)

ale za to znaleziono mi zakrzepicę - wynik D-dimerów 1906 (norma do 500)
zastrzyki w brzuch od połowy października (clexane)
co 2 tygodnie pobranie krwi (morfologia i D-dimery) - pobranie krwi u mnie graniczy z niemożliwością, jest bardzo ciężko :(((
w tej chwili D-dimery 747, więc jest coraz lepiej

taki był mój ostatni rok
chciałabym mieć nudne życie, chociaż przez jakiś czas

pozdrawiam wszystkich!!!!
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-25, 17:14   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
nie wiedziałam, że tak długo tu już nie pisałam :(((

zatem chronologicznie, co się u mnie działo:

- luty 2015 - 3-dniowe badania jodem (ambulatoryjnie w CO Ursynów, z miesięcznym odstawieniem hormonu) - wyniki scyntygrafii dobre

- powrót do docelowej dawki hormonu - dramatyczne samopoczucie (zimno cały czas, całe dnie spania), byłam na ponad miesięcznym zwolnieniu lekarskim

- koniec marca 2015 - cykliczne profilaktyczne badania ginekologiczne - pierwszy raz z życiu cytologia grupa III - znaleziono zmiany płaskonabłonkowe dużego stopnia (HSIL) - podejrzenie raka szyjki macicy :(((

- teoretycznie z zieloną kartą onkologiczną dalsza diagnostyka (kolposkopia, HPV, ponowna cytologia) - znaleziono komórki nabłonka płaskiego o nieokreślonym znaczeniu (ASC-US) - to wszytko znów w CO Ursynów - lekarka stamtąd pozostawia to "do dalszej obserwacji", cytologia co 6 miesięcy, jest już początek czerwca 2015

- czerwiec 2015 - moja ginekolog, w porozumieniu z Ordynatorem swojego oddziału szpitalnego podejmuje decyzję o przeprowadzeniu zabiegu wycięcia podejrzanych komórek i zbadaniu ich histopatologicznie (wg nich za duże ryzyko pozostawienia tych zmian do obserwacji, zwłaszcza z moim wywiadem chorobowym)

- koniec lipca 2015 - akurat w radio podano wiadomość o śmieci J. Kulczyka po drobnym zabiegu - czekam na przyjęcie na oddział, celem wykonania zabiegu :(((

- początek września - odbieram histopatologię - znaleziono komórki atypowe, ale nie nowotwór złośliwy - negatywny wynik HPV uspokaja lekarzy, a więc i mnie - nie ma już podejrzenia raka szyjki macicy, kontrola cytologiczna co 6 miesięcy

- wrzesień 2015 - wizyta w CO , w Poradni Chorób tarczycy (czyli wracam leczenia do swojej pierwotnej choroby) - lekarka wyznacza mi termin kolejnych 3-dniowych badań jodem - tym razem nie ambulatoryjnie, tylko z pobytem na oddziale i bez odstawiania hormonu (z podaniem w szpitalu dwóch zastrzyków z Thyrogenu)

- styczeń 2016 - zaplanowany pobyt szpitalny jw. - 3-dniowe badania jodem z podaniem thyrogenu - wyniki scytygrafii dobre

- kolejna zaplanowana wizyta w poradni - dopiero za rok, w lutym 2017

[ Dodano: 2016-01-25, 17:16 ]
dopiszę - zabieg w czerwcu 2015 - w znieczuleniu ogólnym, więc dodatkowe nerwy :(((

[ Dodano: 2016-01-25, 17:18 ]
oczywiście zabieg w lipcu 2015, pomyliłam się :((
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-10-22, 22:21   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
dziś ciężki dzień dla mnie - 1 rocznica mojej diagnozy - C73

C73 czyli nowotwór złośliwy tarczycy

rok temu odebrałam wynik histopatologii i zamarłam, zatrzymałam się

wszyscy mówili, lekarze też, że tylko 5% guzów tarczycy jest złośliwych, więc żebym się nie martwiła, no to się nie martwiłam - do tego czasu :((((

byłam już ponad 2 tygodnie po pierwszej operacji, potem przeszłam jeszcze drugą operację w styczniu tego roku
no i w maju miałam leczenie jodem promieniotwórczym

ten etap leczenia został zakończony

nowy etap przede mną - w lutym mam badania diagnostyczne jodem

jestem pod opieką Centrum Onkologii w Warszawie, na Ursynowie

dawkę hormonu mam cały czas nieuregulowaną, to już 4 próba, a od stycznia znów hormon mam odstawić
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-08-18, 12:18   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
zarz po - czyli jeszcze w szpitalu to miałam straszne nudności (razem z koleżanką z sali bardzo się starałyśmy, aby przyjętego jodu nie wydalić i bardzo się tym denerwowałyśmy)
następnego dnia spuchły nam ślinianki i bolało gardło, jadłyśmy kwaśne cukierki
nie miałyśmy apetytu

rozkołysanie psychiczne powiedziałabym, że trwa nawet do dzisiaj (3 miesiące po jodzie)
oczywiście doszłam już do docelowej dawki hormonów, ale długo czułam się, jakbym absolutnie nie doszła

no i dopadła mnie depresja (po pierwszej euforii tuż po leczeniu) - myślę, że to reakcja organizmu na zakończenie tego etapu leczenia (tak jakby organizm odetchnął, że teraz walka się skończyła i może pozwolić sobie na słabość, oddech) - ja tam to odczuwam

tak w ogóle to po jodzie (odstawienie i potem stopniowe wracanie do dawki) to dla mnie jak obserwowanie innej osoby, jakby w ogóle nie chodziło o mnie, takie dziwne uczucie, taka nie-ja, zupełnie inne zachowania, odczucia, przemyślenia

a, i włosy mi wychodzą na potęgę, ogromne ilości - zaczęło się gdzieś ze 2 miesiące po leczeniu jodem
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-08-17, 12:14   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Elu - tak, mam zmienioną dawkę
teraz biorę 150/175 co drugi dzień
badanie TSH w połowie września mam zrobić, tuż przed wizytą kontrolną w CO
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-08-02, 00:13   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Zwiększając dawkę hormonu doszłam do dawki zleconej przez lekarkę (150 euthyroxu przez 5 dni w tygodniu i 175 przez 2 dni w tygodniu, we wtorki i piątki) - dawkę biorę od 6 tygodni, więc zrobiłam pierwsze po jodzie badanie TSH, mój wynik to 0,769, czyli za dużo, ale nie całkiem źle

wizytę u lekarki mam 11 sierpnia, zobaczymy, czy zmieni mi dawkę
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-06-20, 18:31   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Aniu, wszystko jest tak, jak napisała karolinax, Ona wie najlepiej, bo już była na takich badaniach, ja dopiero będę

no i masz rację, jod diagnostyczny to właśnie takie badania 3-dniowe
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-06-19, 13:38   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Aniu, we wrześniu idę na wizytę, na której będzie wyznaczony termin badań kontrolnych
zwykle takie badania wykonywane są pół roku lub rok po leczeniu jodem - decyzja zależy od lekarza

to są 3-dniowe badania:
pierwszego dnia krew, badanie lekarskie i podanie jodu
drugiego scyntygrafia szyi
trzeciego scyntygrafia całego ciała i rozmowa z lekarzem, omawiająca wyniki

osoby spoza Warszawy są wtedy w szpitalu, osoby z bliskich okolic dojeżdżają na badania codziennie rano
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-06-18, 21:24   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
jestem po leczeniu jodem 131I
byłam na oddziale od piątku do poniedziałku
wcześniej nie miałam robionych badań diagnostycznych jodem

w piątek miałam badanie krwi, EKG i USG szyi, a potem badanie lekarskie i podanie jodu
w sobotę i niedzielę nuda, do tego zimno i lejący deszcz za oknem
w poniedziałek miałam scyntygrafię całego ciała

badanie wyszło super, nie znaleziono żadnego ogniska gromadzenia jodu

markery z krwi są niskie, i co najważniejsze - zmniejszyły się o połowę z porównaniu do badań sprzed 6 miesięcy (czyli między operacją pierwszą a drugą)

wizytę kontrolną w CO mam we wrześniu, wtedy też ustalony zostanie termin kontrolnych badań diagnostycznych

[ Dodano: 2014-06-18, 21:26 ]
a, dopiszę sukcesywnie zwiększam dawkę euthyroxu, zaczynając do podanej mi w szpitalu 50, aż do docelowo zapisanej mi przez lekarkę dawki 150 (5 dni w tygodniu) oraz 175 (2 dni w tygodniu)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-03, 20:41   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Pablo, dzięki za Twoje słowa, dają mi nadzieję, że wszystko jest OK.

Podobno moje badania będą wykonane w dniu przyjęcia do szpitala (piątek), a jod podany będzie dopiero w sobotę - zobaczymy czy tak się okaże

Możliwość dyskusji z lekarzem nie bardzo istnieje - wizyta się już odbyła, mam skierowanie na Oddział Szpitalny
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-02-27, 23:02   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
lakarka powiedziała mi, że nie sądzi (na postawie histopatologii), abym miała przerzuty, a i tak wszystko zmierza do leczenia jodem, więc od razu go zastosujemy

nie miałam wątpliwości, że rozmawiam z lekarzem, ze specjalistą medycyny nuklearnej, więc zaufałam jej w pełni, traktując to jako standardową procedurę :(((

tyle usłyszałam podczas kilkuminutowej wizyty w CO (na którą czeka się kilka miesięcy) :((((
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-02-27, 17:25   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
jestem po wizycie

mam wyznaczony termin leczenia jodem - połowa maja
nie będę natomiast mieć badań diagnostycznych jodem (czyli scyntygrafii i USG szyi też nie)

teraz spokojnie czekam więc na pobyt w szpitalu w Oddziale Medycyny Nuklearnej (4 dni)

PS. czy ktoś też tak miał - tzn. bez badań, a od razu jod leczniczy?
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-02-04, 21:07   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
no niestety Pablo :(((

mówili dziś o fajnej stronie internetowej, do wyszukiwania ośrodków leczenia nowotworów
jest sporo szpitali, można dodać opinię dot. szpitala oraz konkretnego lekarza

www.onkomapa.pl

zdróweczka dla wszystkich !!!!!!!!!!!!!!!
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 34267

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-02-04, 19:52   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Dziś jest Światowy Dzień Walki z Rakiem
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group