1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jak rozmawiać z przyszłym pracodawcą o planowanym leczeniu?
gaba

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7780

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-05-12, 20:40   Temat: Jak rozmawiać z przyszłym pracodawcą o planowanym leczeniu?
Lekarz MP ma obowiązek wypowiedzieć się na stan w jakim się u niego prezentujesz, przyszłe komplikacje go nie powinny interesować. Jak się czujesz zdolna do pracy to nie powinno być kłopotu.
  Temat: Jak rozmawiać z przyszłym pracodawcą o planowanym leczeniu?
gaba

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7780

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-05-12, 15:16   Temat: Jak rozmawiać z przyszłym pracodawcą o planowanym leczeniu?
Umowa (o ile się na tym znam) i tak najpierw jest na okres próbny 2 tyg lub 3 mies. Ten pomysł z urlopem bezpłatnym to jakieś niekonwencjonalne i nie sądzę żeby pracodawca na to poszedł. Ja bym spokojnie poszła do tej pracy w poniedziałek i powiedziała że właśnie się dowiedziałam itd. I zaproponowała żeby podpisać umowę na czas określony (do operacji) bo nie wiesz co będzie dalej ale bardzo Ci zależy itp, i chcesz być uczciwa. Myślisz że wrócisz i czy mogłabyś liczyć wtedy na ponowne zatrudnienie.

Ale to wszystko gdybanie bo nie wiesz kiedy Ci wyznaczą operację ( i czy od razu podadzą termin) jakby to miało się przeciągnąć ponad 6 mies, to ja nadal optuję za zachowaniem tajemnicy.

Trzymaj się
  Temat: Jak rozmawiać z przyszłym pracodawcą o planowanym leczeniu?
gaba

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7780

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-05-09, 17:27   Temat: Jak rozmawiać z przyszłym pracodawcą o planowanym leczeniu?
Bo pracodawca nie myśli tak jak Ty. On bardziej spodziewa się że go oszukasz np w sprawie ciąży. Korzyść z zatrudnienia tu i teraz kogoś w pełni dyspozycyjnego przesłania mu całkowicie perspektywę długiej współpracy z Tobą. Pracy szukaj i kłam. Zresztą pytanie o zdrowie jest takim wybiegiem bo o ciążę nie wolno/nie wypada pytać. Na pytanie o zdrowie odpowiadaj formułką: Nie mam przeciwwskazań do wykonywania pracy zarówno umysłowej jak i fizycznej. Możesz żartobliwie dodawać "w ciąży nie jestem", prowadzę aktywny tryb życia( i tu możesz o psie i frisbee).

Przeprowadzka jest dobrym usprawiedliwieniem przerwy w zatrudnieniu i nie musisz wdawać się w szczegóły.
  Temat: Jak rozmawiać z przyszłym pracodawcą o planowanym leczeniu?
gaba

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7780

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-05-09, 14:10   Temat: Jak rozmawiać z przyszłym pracodawcą o planowanym leczeniu?
Moje doświadczenie życiowe mówi mi że jeżeli wspomnisz o raku w jakiejkolwiek formie to nici z zatrudnienia. W każdej pracy pierwsze tygodnie to przyuczanie nawet najbardziej kompetentnego pracownika, więc nikt nie zaryzykuje. Ani mru mru o czymkolwiek. O raku to możesz mówić narzeczonemu z którym "life time warranty", nie pracodawcy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group