1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór piersi
gaba

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4414

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-27, 09:48   Temat: Nowotwór piersi
Ja słyszałam o takich zaleceniach, ale dotyczyły one nie radioterapii a czerniaka. Związek czerniaka z układem immunologicznym jest powszechnie uznany jakkolwiek jeszcze nie zbadany, więc tak na wszelki wypadek lekarze odradzają silne bodźce.
  Temat: Nowotwór piersi
gaba

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4414

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-26, 22:11   Temat: Nowotwór piersi
Tak ogólnie to nie ma przeciwwskazań, ale bierz pod uwagę że będziesz do miesiąca lub nawet dłużej mocno osłabiona, więc nawet małe górki to będzie problem, no i nie ryzykowałabym pływania na otwartych wodach - właśnie przez to osłabienie. Mnie po radioterapii spadły bardzo limfocyty co lekarz skwitował " Oj najwyżej będzie Pani bardziej podatna na infekcje wirusowe" - sprawdziło się. I jeszcze trzeba będzie uważać jeżeli będzie skóra zaogniona.

Ale muszę przyznać się że ja po 3 tyg od radioterapii, kaszląca i słaba pojechałam na długą i daleką wycieczkę - i nie żałuję.To było mi bardzo potrzebne.
  Temat: Nowotwór piersi
gaba

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4414

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-30, 09:41   Temat: Nowotwór piersi
W takim jak Twój przypadku konieczne było tylko usunięcie guza (margines 5mm jest wystarczający). Cała reszta leczenia jest leczeniem "na wszelki wypadek" i ma na celu obniżenie ryzyka zachorowania w przyszłości. Tyle że są oficjalne zalecenia co należy wdrożyć do leczenia i lekarze nawet jeżeli powątpiewają w sens takiego leczenia nie mają odwagi nie zalecać tego pacjentce, bo ryzyko że nastąpi wznowa istnieje zawsze, a potem nie sposób udowodnić czy wznowa wystąpiłaby mimo leczenia tamoxifenem czy też dlatego że go nie zastosowano. Te Twoje 5% i "słaba ekspresja" rzeczywiście mogą budzić wątpliwości czy warto w to wchodzić.

Decyzję musisz niestety podjąć sama, ja na Twoim miejscu porozmawiałabym o tym z dobrym endokrynologiem i jeżeli leczysz się w prywatnej klinice to poprosiłabym lekarzy o podanie dokładnego ryzyka wznowy i rozsiewu dla Twojego przypadku. Bo np jeżeli ono wynosi ok 10% to obniżenie o 30 % do 7% podlega już bardziej ocenie emocjonalnej.

Jest jeszcze inna opcja. Leczenie tamoxifenem można przerwać w każdej chwili, a ryzyko wystąpienia niepożądanych, a nieodwracalnych skutków zwyczajnie minimalizuje się przez coroczną kontrolę usg TV.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group