1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
gaba

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 27355

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-05, 14:57   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
Leki antyarytmiczne to przeważnie betablokery, rzeczywiście bardzo utrudniają interwencje przy kłopotach z płucami. Pulmonolog mnie ostrzegła że jak muszę brać betabloker (serce) to mam nie dopuścić do żadnych ostrych stanów w płucach bo mnie nie odratują. Niestety nie bardzo wiem jak to zrealizować. To co się teraz dzieje może być wynikiem ostrej infekcji (nie zawsze jest gorączka) albo odczyn popromienny, ja właśnie tak miałam od 3 tygodnia radioterapii, niskie ciśnienie, prawie zerowa tolerancja wysiłku i sporo podwyższone tętno, oczywiście znacznie słabiej wyrażone niż u Twojego taty. Organizm sam to zwalcza (ostatecznie nie dają nam dawek niebezpiecznych) ale to trwa. Teraz tata jest pod opieką lekarzy i to na szczęście nie Ty musisz podejmować niełatwe decyzje. Trzymaj się
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
gaba

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 27355

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-04, 09:04   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
Lekarz i tak "dopuszcza" do chemii, poproś może żeby zrobili mu ekg i uprzyj się żeby je wziąć do stałego kardiologa. Ale ryzykujesz że nie podadzą chemii jak się dowiedzą o tej arytmii (a co tak naprawdę masz na myśli mówiąc: miał arytmię?). Ale z drugiej strony chemia przeważnie jest kardiotoksyczna. Niełatwo. Trzymaj się
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
gaba

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 27355

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-03, 22:10   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
Olewacki czy nie to on ma dokumentację i może na podstawie zwykłego ekg powiedzieć czy coś się zmieniło na gorsze i groźniejsze.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
gaba

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 27355

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-03, 21:45   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
Czy tata nie ma swojego kardiologa, przerost komory to raczej lata choroby. Powinien odwiedzić swojego kardiologa jeżeli bardziej się męczy niż poprzednio i ogólnie czuje się kardiologicznie gorzej (wieloletni chorzy przeważnie dobrze wyczuwają czy dolegliwości są "od serca"). W obu zapisach nie ma nic bezpośrednio zagrażającego życiu i prawdę mówiąc nic co można by tak od ręki skorygować lekami.

[ Dodano: 2011-05-03, 21:54 ]
Sorry, że nie można wycofać postu, nie powinnam się tak kategorycznie wypowiadać nie jestem lekarzem, a i lekarz takie rzeczy to mówi raczej po obejrzeniu ekg a nie samego opisu. W takich przypadkach możliwe jest długie życie w takim stanie, ale nie jest wykluczone nagłe migotanie komór.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group