1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
gaba

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-29, 15:42   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Ale Ja Ci chyba na początku pisałam, że w trakcie leczenia przechodzi się od lekarza do lekarza i każdy robi swoje i tak jest, dopóki nie wygojone do końca, wszystkim kieruje chirurg który ostatnio kroił.
Druga sprawa to Twoje obawy, owszem wznowa miejscowa może byc szybko, ale nie w ciągu 2 tygodni, to na 99% odczyn zapalny na nici chirurgiczne. Jest taka zasada, że z każdym niepokojącym objawem trzeba poczekac 2,3 tygodnie dopiero robic badania. Wyobrażasz sobie robienie prześwietleń, MR i czego tam jeszcze po każdej chrypce czy drapaniu w gardle?
Trzecia sprawa: nigdy w żadnym badaniu nie zdobędziesz pewności że już wszystko w porządku i możesz sprawę odłożyc. Pewien poziom niepewności pozostanie do końca życia i to należy zaakceptowac. I co za tym idzie nie możesz liczyc na to że mama będzie pod kontrolą onkologa i on sam z siebie będzie o wszystko dbał i sprawdzał co potrzeba. Tak nie będzie, to RP i co najmniej staranna obserwacja chorej i ogólne badania kontrolne należą do chorego. Czas szczególnej mobilizacji dobiegł końca (z tego co napisałaś do tej pory to wygląda że raczej wszystko ok) teraz wszystko na wolniejsze tory ale jak to mówią nie tracic czujności onkologicznej. Życzę pomyślności i trochę spokoju. Pozdrowienia
ps laptop mi nawalił i jestem bez netu.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
gaba

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-24, 18:13   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
No i niestety zmiana trybu życia na mniej ruchliwy też swoje robi. O jakimś przebadaniu pod kątem przerzutów odległych decyduje onkolog, zwykle przed wprowadzeniem leczenia lub jakiejś modyfikacji. Profilaktycznie to robi się takie badania tylko w niektórych typach nowotworów, w innych tylko jak występują objawy kliniczne wskazujące na możliwość przerzutu. Czy jeszcze nie ma wyniku histopatologicznego materiału pooperacyjnego, czy go nie zamieściłaś? Ten wynik wyznacza kierunki dalszych działań. Pozdrowienia
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
gaba

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-18, 21:01   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Tam gdzie można dodawaj łyżkę oliwy (jeżeli smak na to pozwoli) lub masła. No i sprawdź czy mama będzie piła czekoladę (na początek trochę rozwodnioną w stosunku do oryginalnego przepisu). Natomiast nie przesadzaj z owocami i warzywami, w płynnej diecie dużo błonnika daje takie przyśpieszenie pasażu że nie ma pełnego przyswajania pokarmów. Nutridrinki są oparte o białka mleka, więc mięsna zupa przepuszczona przez jakiś rozdrabniacz będzie lepszym uzupełnieniem niż jogurt. Możesz eksperymentować z rzadką kaszką manną - może to nie rewelacyjny smak (masełko i sól poprawia) ale produkty zbożowe są niezbędne a chleb to nieprędko. Powodzenia
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
gaba

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-03, 20:04   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
To już 2 tygodnie po operacji więc chyba już żadne specjalne kwalifikacje do zmiany tych opatrunków nie będą konieczne, ale porozmawiaj z lekarzem bo czasami jest tak że pielęgniarka przeszkoli pacjenta i uważa że wszystko ok, a w tym wypadku powinna przeszkolić również Ciebie. Pozdrowienia
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
gaba

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-19, 17:00   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
To właśnie musisz omówić i z radiologiem, a najpierw z lekarzem w szpitalu, bo plastyka to jest jakość życia, a radioterapia może przesądzić o skuteczności leczenia, czyli życiu, ale w mojej ocenie za jakiś tydzień (ale uwaga - przed wypisaniem, bo po to nikt nie będzie chciał gadać), będzie już można ocenić zewnętrzne efekty operacji. Naświetlać można już po 2 tygodniach od operacji jeżeli rana czysta, optymalnie zaczyna się naświetlanie 5 do 8 tygodni po operacji. Powinnaś się dowiedzieć czy ta druga plastyka ma poprawić tylko efekt kosmetyczny czy też przywrócić ważne funkcje, czy można ją wykonać po naświetlaniach? Ja bym się trzymała Bydgoszczy jeżeli to nie za bardzo uciążliwe. Mam nadzieję że mama ok, pewnie niemożliwość mówienia to opuchlizna + opatrunki.

To jedno zdjęcie widziałam, ale ona zasługuje na więcej.
Pozdrowienia
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
gaba

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-18, 13:07   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Nie ma lekarza omnibusa który znałby się dobrze na wszystkim, Twoja mama ma zaniedbaną chorobę i jak na razie całkiem dobrze wylądowała, bo u specjalistów chirurgów tej okolicy i będzie teraz przechodziła od specjalisty do specjalisty. Musisz pamiętać że im lepszy specjalista tym mniej wie o niedotyczących jego dziedziny aspektach, więc nie ma sensu pytać chirurgów laryngologów jak się skończy to leczenie, oni wytną co mogą z najmniejszym możliwym skutkiem ubocznym. Później radioterapia i ewentualnie chemioterapia, pamiętaj że też mogą mieć niemałe skutki uboczne. Tak teraz jest zorganizowane leczenie, gdyby miał to ktoś jeden koordynować to musiałby podejmować decyzje w sprawach na których się nie zna. Każdy specjalista ogląda chorą i mówi "mogę zrobić tyle i tyle, reszta to już nie do mnie" Chirurdzy onkolodzy wykazali się odpowiedzialnością i znaleźli lepszych od siebie specjalistów do wykonania tej operacji. Zaręczam Ci że nie jest to powszechna praktyka.
Wiem że to trudne ale trzeba zaakceptować fakt że nie da się przewidzieć "co dalej", bo np radiolog dopiero jak zobaczy pacjenta po "wstępnym wygojeniu" to może powiedzieć jak będzie naświetlał i co w związku z tym uszkodzi (zęby, gardło, język itp). Trzymaj się

[ Dodano: 2011-12-18, 13:10 ]
Nie mogę się napatrzeć na tego kociaka, tu jest dział "nasze zwierzaki" może wrzuć tam parę fotek.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
gaba

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-02, 21:21   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Niska hemoglobina, ale operacja jakkolwiek skomplikowana do krwawych nie należy. Ryby, wołowina i do każdego takiego posiłku kiwi lub pomarańcz (ostatecznie może być porcja wit. C w kroplach) powinno się poprawić. Jest zasada wszystko co jest w normie przyjmuje się za dobre i nic się z tym nie robi nawet jak są zmiany. Pozdrowienia
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
gaba

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-01, 23:44   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Madziu 70 ja nie wartościuję tylko opisuję mechanizmy, myślę że mniej by było nerwów po obu stronach gdyby te mechanizmy były powszechnie znane. No i jest sporo przychodni które z tych 80 zł potrafią nieźle prosperować. Ale również mnie nieźle wkurzają ogłoszenia na drzwiach różnych przychodni specjalistycznych z listą wyników badań które ma przedstawić pacjent pierwszorazowy. Pozdrowienia
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
gaba

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-30, 20:30   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
No to komentarz: Placówka która ma podpisaną umowę na POZ dostaje na każdego zarejestrowanego pacjenta ok 60 (a może 80 nie mam aktualnych danych) zł. Z tego ma pokryć opiekę nad pacjentem i podstawowe badania. Jak pacjent nie przychodzi i nie robi badań to wszystkie pieniądze zostają, ale czasami trzeba pacjenta zdiagnozować i wtedy problem bo badania mogą kosztować i 200 zł. I teraz dochodzimy do sedna, jeżeli jest to placówka prywatna to właściciel (często lekarz) dyscyplinuje pracowników żeby nie generować kosztów, no i każdy pretekst jest dobry żeby odmówić skierowania. Jak to jest placówka samorządowa to kierownik przeważnie słabiej tego pilnuje i o skierowania łatwiej. A jeszcze jest tak że lekarz do którego jest zapisanych więcej pacjentów ma świadomość swojej wartości i stawia się szefowi i jak uzna to za konieczne to skierowania daje, a nowy w danej placówce mający jeszcze mało zapisanych pacjentów jest posłuszny szefowi i skierowań nie daje.
Mama będzie teraz nie raz potrzebowała pomocy POZ, lepiej żeby się przepisała do innej przychodni, najlepsze zawsze są przyszpitalne. Pozdrowienia
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
gaba

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-29, 21:35   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Lekarz POZ powinien dać skierowanie na: morfologię, jonogram, glukozę, mocz (też trzeba) i ekg, reszta niestety płatna. Pozdrowienia

[ Dodano: 2011-11-29, 21:39 ]
Ale niestety lekarz POZ też daje skierowanie tylko do "swojego" laboratorium, wtedy tam trzeba dopłacić za resztę.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
gaba

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-29, 10:34   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Dokładnie to wszystko zależy od laboratorium bo ceny potrafią różnić się o 100%, najtaniej z reguły jest w laboratoriach przyszpitalnych (i dodatkowo mieliby swoje badania) jeżeli robią komercyjnie, ale cała ta krew jeżeli przekroczy 100 zł to o niewiele + 30-60 zł ekg (Warszawa).
U nas dobre usg kota kosztuje 115 zł (już mi oszczędziło 2 operacje). Trzymaj się
  Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
gaba

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 53407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-10-12, 23:21   Temat: Rak płaskonabłonkowy wargi dolnej
Ale jednak staraj się przekonać chirurga że nie możesz do niczego mamy zmusić, a lepiej nie odkładać operacji z takiego powodu, bo zachowanie mamy w tej sprawie jest nieprzewidywalne i nie wiadomo czy kiedykolwiek uda się ją namówić na dentystę. Dla Twojej wiadomości: widziałam w Aninie pacjentów u których operowano serce z czarnymi pieńkami zamiast zębów. Kwestia osłony antybiotykowej. Pacjent jest jaki jest i chirurg powinien sobie z nim poradzić, a nie wymagać od 21 letniej córki żeby mu "poprawiła czy przygotowała" pacjentkę. Trzymaj się, dzielna dziewczyna z Ciebie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group