1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki
gaba

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 20641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-08, 22:50   Temat: Rak trzustki
Jolana napisał/a:
Jest to zabieg sterylny i każda pielęgniarka potrafi bezpiecznie go wykonać.

To dlaczego tyle urazów i zapaleń?
Ale nawet nie chodzi o "umie nie umie" tylko że to zupełnie niepotrzebne. Laboratorium z wykwalifikowanym personelem da sobie radę z każdym moczem. ( no, z wyjątkiem kiedy są pomylone próbki)

Tylko trzeba chcieć.
  Temat: Rak trzustki
gaba

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 20641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-08, 20:23   Temat: Rak trzustki
Jak będziesz to powtarzać to miej 2 pojemniki - zbierasz z chorej i przelewasz każdą porcję do drugiego. Jakiś wynik z tego będzie. Jeżeli ktoś zakłada chorym cewnik tylko po to żeby pozyskać mocz to zasługuje na proces w razie przewlekłego zapalenia pęcherza. Szkoda że nie wiesz jakie badanie zlecił lekarz ( więc trudno ocenić czy będzie wiarygodne), ale mogę Cię pocieszyć że laboratoria potrafią odróżnić bakterie które są zanieczyszczeniem ze skóry od chorobotwórczych z układu moczowego. A w badaniu ogólnym to trudno zanieczyścić próbkę produktami przemiany materii jak np bilirubina czy urobilinogen. Jak Ci już pisałam po 3 godz traci się możliwość oceny oceny czy są wałeczki, ale dawno nie słyszałam żeby ktoś miał wałeczki z czego ja wnioskuję że laboratoria badają mocz dużo "starszy" niż 3h.
  Temat: Rak trzustki
gaba

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 20641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-07, 17:28   Temat: Rak trzustki
Czy to jest mocz na posiew (na bakterię i antybiogram?) - jeżeli tak to bardzo trudna sprawa. Podmyj poprzedniego wieczora i nie przejmuj się "środkowym strumieniem". Nie ma szans żeby woreczek dla niemowlaka był tu przydatny. Spróbuj w jakimś domu opieki, hospicjum, szpitalu.

Technicznie to ja bym ustaliła kiedy ona się budzi, obudziła ją godzinę wcześniej założyła woreczek, posadziła, dała pić i czekała na skutek (na siedząco). Jeżeli nie obudziła się w nocy i nie opróżniła pęcherza to nie powinno trwać dłużej niż 1 godz.

Nie przejmuj się godzinami przyjęć moczu (najwyżej ustal gdzie fizycznie robią i sama tam dowieź) jak coś będą utrudniać to ostro odpowiedz że mocz dajesz wtedy kiedy możesz go pozyskać. Mocz może stać (i w laboratoriach stoi) przez parę godzin w temp. pokojowej (traci się tzw wałeczki ale tym się już nikt nie przejmuje). Teoretycznie ilość potrzebnego moczu o jaką proszą to 100 ml, w praktyce ja daję 50ml i nikt mi złego słowa nie powiedział. Do badania osadu kiedyś było potrzeba 20 ml (czyli to byłoby to minimum) teraz chyba mniej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group