1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Stomatolodzy dla onkologicznych
gabi30

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5872

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2017-03-25, 04:23   Temat: Stomatolodzy dla onkologicznych
Gazda, problem jest wielki i bardzo ważny. Ja w wyniku wyniszczenia i niedożywienia ( zanim przeszłam na żywienie pozajelitowe) straciłam większość zębów. Połamały się jak zapałki, paznokcie też. Bardzo długo szukałam stomatologa, który po usłyszeniu, że jestem pacjentką onkologiczną, kręcił głową i że to nie on lub ona, że to trzeba specjalisty. Jak prosiłam o polecenie kogoś, też cisza. Nikt nie potrafił polecić nikogo kto zajmuje się takimi pacjentami. W końcu jak mi złamała się górna jedynka nie wytrzymałam. Poszłam do najdroższego gabinetu w naszym mieście z pytaniem czy mnie przyjmie. Pani bardzo miła, wysłuchała problemu, obejrzała moje resztki zębów, zrobiła zdjęcia. Pod mikroskopem wyczyściła mi kanał nieszczęsnej jedynki i odbudowała ząb ( z jakiegoś włókna szklanego jak dobrze zrozumiałam). No więc cała w skowronkach, że znalazłam dentyste, który się mnie nie boi i potrafi wzmocnić, to co mi zostało postanowiłam wyleczyć resztę zębów zanim odpadną. Ale jak przyszło do zapłaty za jedynkę 1000zł, to wzięłam głęboki oddech i powiedziałam, że umówię wizytę telefonicznie. Było mi wstyd, ale nie przyznam sie, że nie stać mnie na takie ceny. Zastanawiam się, czy w klinice stomatologicznej, która jest w Szczecinie nie przyjęliby mnie. Co prawda zęby leczą tam studenci, ale pod czujnym okiem opiekunów. Podsumowując, walnęłam posta, wylałam żale i nadal nie wiem gdzie mam iść ze swoimi resztkami zębów. W akcie desperacji gotowa jestem powyrywać zęby i wstawić sztuczne. Problem w tym, że nie wyobrażam sobie plastiku na podniebieniu. Błędne koło...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group