1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 22
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-01, 11:42   Temat: Wpust ..
Patrycja naprawdę strasznie mi przykro, kibicowałam tacie z całych sił, zaskoczenie ogromne. Nie tak miało być.
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-31, 11:21   Temat: Wpust ..
strasznie mi przykro |uscisk| ::rose::
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-26, 20:13   Temat: Wpust ..
Nie wiem jak przy chemii, ale ogólnie po resekcji żołądka soki owocowe są zakazane,ze względu na drażniące działanie na śluzówkę jelita ( pokarm dostaje się bezpośrednio do jelit). Może tata pić kompoty,ale nie surowe soki. Wyjątek stanowią Kubusie i soczki dla niemowląt.
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-10, 08:27   Temat: Wpust ..
Asiu sugestia nie jest głupia, masz rację warto zrobić gastroskopię. Ja ją miałam niedawno i dzięki temu wiem,że z zespoleniem i pętlami jelita wszystko ok.
Być może tata ma podrażniony przełyk po radioterapii?, być może spożywa zbyt duże porcje jednorazowo, nie wiemy. Tylko lekarz może wyjaśnić wątpliwości po zbadaniu taty. Bez wizyty u lekarza możemy tylko gdybać z jakiego powodu tata zwraca.
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-05, 06:56   Temat: Wpust ..
Powtórzę za Vioom. Pacjent musi być na czczo, żadnego jedzenia i picia przed badaniem. Jeśli tata wypił choćby herbatę przed pobraniem krwi to wynik jest ok.

[ Dodano: 2012-04-05, 06:57 ]
Chodzi o poziom cukru oczywiście
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-19, 23:00   Temat: Wpust ..
Patrysiu , z tego co wiem są one pełnopłatne. W piątek będę na chemii to kupię i dla taty. Poczekaj po niedzieli dojdzie.

[ Dodano: 2012-03-19, 23:15 ]
Tu jest link do strony firmy Nutricia, gdzie są przepisy jak można stosować te odżywki. Są przepisy,można je dodawać do potraw.
http://www.niedajsiezjesc...-w-proszku.html
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-16, 10:04   Temat: Wpust ..
Też tak miałam na początku. Tylko odżywka i innych rzeczy nie. Teraz łączę pokarmy normalne i odżywkę. I jest lepiej. Odżywka ma wszystkie niezbędne minerały i witaminy i najważniejsze,że nie jest paskudna w smaku jak Nutridrinki. Tatuś powinien też przyjmować białko, tej samej firmy. Białko jest bardzo ważne przy, braku żołądka trzeba go sporo dostarczać. Za tydzień jadę na chemię, kupię więcej i Ci wyślę. Niech tatuś zdrowieje, jak się będzie lepiej czuł to od razu będzie jadł więcej.
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-16, 08:28   Temat: Wpust ..
Też odczuwałam taki ból, zdarza się że i dziś czasem odczuwam. Ból zlokalizowany był na końcu klatki piersiowej, rozpierający. Nie wiem, ale wydaje mi się ,że to okolica zespolenia przełyku z jelitem może boleć. Tam są zrosty pooperacyjne i czasami dają o sobie znać. Ja sobie tak to tłumaczę, tym bardziej,że przy kolejnej operacji próbowali mi te zrosty usunąć. W karcie przebiegu operacji mam napisane,że przełyk obłożony zrostami, częściowo uwolniony podczas zabiegu.
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-04, 18:45   Temat: Wpust ..
Przeczytaj ten wątek: http://www.forum-onkologi...awka-vt3450.htm
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-01, 22:34   Temat: Wpust ..
Wiem,że tacie może być ciężko się przemóc żeby to pić. Ale nie powinien moim zdaniem się wzbraniać. Takie odżywki zawierają dużo witamin i mikroelementów i na pewno nie zaszkodzą. Oczywiście nie namawiam, jeśli tata nie chce to nic na siłę.Mam w domu zapas tych odżywek, jak będziesz chciała daj mi na priv adres to chętnie Ci wyślę puszkę na próbę.
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-01, 21:40   Temat: Wpust ..
Koniecznie porozmawiaj z lekarką. Żeby udało się chociaż zatrzymać spadek wagi. Na pewno chemioterapia i radioterapia nie działa tu na korzyść wagi,ale odżywką można zapobiec dalszemu spadkowi.
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-01, 21:12   Temat: Wpust ..
Powiem Ci,że tata dużo je w porównaniu do mnie. Ja na śniadanie zjadam małego banana, potem ok. 12 wypijam odżywkę ( pół szklanki), ok.15 pół szklanki zupy. Na kolację czasami jajko,czasem coś innego. Generalnie nie mogę więcej jednorazowo zjeść bo mnie bardzo boli,po drugie od razu wymioty występują. Nie wiem co Ci poradzić? Może niech tata spróbuje zmniejszyć porcje a je częściej?
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-01, 20:53   Temat: Wpust ..
Kochanie nie wiem jak wygląda sprawa po radioterapii,ale taki spadek wagi jest niepokojący. U ludzi po resekcji żołądka normalna jest dość duża utrata wagi, ale aż tyle to za dużo. Nie wiem ile tata ma wzrostu,ale ja przy swojej wadze( a ważę więcej niż Twój tata) wyglądam jak szkielet. Musicie koniecznie tatę dożywiać odżywkami, bo straci siły i nie będzie miał motywacji do walki.
Rozmawiałam dziś też z lekarką o tej czkawce, zastanawiała się czy tata nie je przypadkiem zbyt dużych porcji jednorazowo? Może wystąpić wtedy podrażnienie jakiegoś nerwu czy coś takiego. Nigdy rzeczywiście nie rozmawiałyśmy o wielkości porcji jakie tata je jednorazowo. Podawałaś tylko co je. Objętościowo nie powinien zjadać na raz więcej niż pół szklanki. Większe porcje mogą wywoływać nudności i wymioty, ból brzucha i inne sensacje. Być może czkawka też jest z tym związana?
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-01, 07:11   Temat: Wpust ..
atthedisco napisał/a:

Fenactil 1op
20 drazetek po 25 miligram


I takie brał mój syn. Nawet nie wiedziałam,że ich już nie ma. :?ale?:
  Temat: Wpust ..
gabi30

Odpowiedzi: 436
Wyświetleń: 97588

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-29, 18:32   Temat: Wpust ..
Fenactil jest w tabletkach, mój syn to przyjmował. Wprowadzono Cię w aptece w błąd.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group