1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
glosoli

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10579

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-06, 14:42   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Dzień dobry!

Mama już po operacji, odebraliśmy następne wyniki histopatologiczne, oczywiście znowu dała nam je pani Sekretarka i znowu nie wiemy, o co w nich chodzi. Wiemy tylko, że mama za tydzień ma się zgłosić na radioterapię. Także jeszcze raz proszę o interpretację wyników:

HP- 179087
1-3. Sutek lewy- Carcinoma ductale G3
4 i 5-7. Margines boczny i miąższ poza guzem- wolne od zmian nowotworowych
8. Brodawka makro- wolna od zmian nowotworowych
9-11. Węzły chłonne- Lymphonoduli 15 sine metastasibus
Carcinoma mammae post chemiotherapiam.
Naciek zapalny- (-), angioinwazja(-), ER: PS0+IS0=TS0, PR:PSO+ISO=TSO, Her 2/neu- (-), Ki-67 (+) wok. 70% jąder komórkowych.

Najbardziej zależy mi na wytłumaczeniu, o co chodzi z Ki-67, próbowałam coś czytać o tym indeksie, ale nie jestem w stanie zrozumieć, jak odnosi się on do raka potrójnie ujemnego i zaczynam się tym denerwować.

Z góry dziękuję za każdą pomoc!

Pozdrawiam :)
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
glosoli

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10579

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-19, 16:06   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Dziękuję bardzo za pomoc! Pozdrawiam :)
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
glosoli

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10579

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-18, 13:07   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
I jeszcze jedno, w jakim celu stosuje się Deksametazon i Ranigast przed Taxolem? (2 razy po 8 tabletek Deksametazonu)

[ Dodano: 2012-01-18, 13:18 ]
Bardzo dziękuję za odpowiedź, mama będzie dostawać sam Taxol.

Mogłaby mi Pani jeszcze napisać, czy skutki uboczne po Taxolu są bardziej odczuwalne niż po chemii FAC? Lekarz zaproponował mamie albo większą dawkę raz na 3 tygodnie albo mniejszą co tydzień. Nie wiemy, która opcja jest lepsza.

Pozdrawiam!
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
glosoli

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10579

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-18, 12:57   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
I znowu zmiany. Niestety, ale guz mamy nie zareagował wystarczająco na chemioterapię AC. W poniedziałek próbujemy Taxolu. Czy może mi ktoś powiedzieć coś więcej na temat tego leku? W jakich odstępach się go podaje, ile razy się go stosuje? Czy skutki uboczne są inne niż w przypadku chemii AC?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
glosoli

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10579

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-11, 21:33   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Leczymy się w Bielskim Centrum Onkologii.

Niestety, mama cierpiała na początku, bo nie udało nam się kupić tabletek przeciwwymiotnych w dniu chemii. Także pierwsza noc była ciężka, ale później było już lepiej. Włosy już zgolone na jeżyka, ciągle wypadają. Czasami męczyła mamę zgaga.

W poniedziałek druga dawka, mam nadzieję, że teraz będzie lepiej.

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za słowa otuchy :)
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
glosoli

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10579

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-24, 11:41   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Dzisiaj mama zaczyna chemię AC. Jakieś rady?
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
glosoli

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10579

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-06, 09:39   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Dzień dobry!

Właśnie konsylium zadecydowało (oczywiście mamie wynik przekazała Pani Sekretarka, bo po co pacjenci mają wiedzieć za dużo), że zaczną leczenie od chemioterapii. Zaczyna się za 5 dni. To normalna metoda? Bo z tego, co Pan pisał, zrozumiałam, że najpierw będzie operacja, a następnie chemia.

Coraz bardziej dobija mnie to podejście do pacjenta, od samego początku nie możemy czegokolwiek wyciągnąć od lekarzy, smutne, że jedynym ratunkiem jest Internet.

Jeśli jest Pan (lub ktokolwiek inny) w stanie udzielić odpowiedzi na moje pytanie, będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
glosoli

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10579

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-30, 19:45   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Bardzo dziękuję za szybką i dokładną odpowiedź. Nie jest to to, co chciałabym przeczytać, ale mimo wszystko dziękuję. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

Pozdrawiam!
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
glosoli

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10579

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-30, 12:32   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Moja mama odebrała dzisiaj wyniki biopsji gruboigłowej. Wyniki są następujące:

OPIS MAKROSKOPOWY- 3 wałeczkowate do 1cm 1xcał.
ROZPOZNANIE- Kod:Y.99.90-1x, Y.99.93-3x

Carcinoma ductale G3.
Badanie immunohistochemiczne wykazało:
receptory ER (metoda Quick Store wg Allreda): PS 0 + IS 0 = TS 0
receptory PR (-||-) PS 0 + IS 0 = TS 0
Her 2/neu: (-)

Oraz węzły pachowe

ROZPOZNANIE- Y.99.91-1x,40.11-1x
Węzeł pachy lewej- BAC pod kontrolą USG.
Materiał diagnostyczny.
Cellulae carcinomatosae- carcinoma mammogenes matastaticum.

Dodatkowo- pola płucne bez zmian, cień śródpiersia w normie, widoczne części kostne zmian nei wykazują.
Guz wielkości 31x21mm ponadto w piersi widoczne są pojedyncze drobne torbielki. W lewym dole pachowych widoczne są metastatyczne węzły wielkości 17-8mm.
Powiedziano mamie, że to tętniak, zajęte są 2 węzły.

Wiem, że nie da się dokonać dokładnej analizy tych wyników, jednak, jeśli ktoś może cokolwiek powiedzieć na ten temat, będę bardzo wdzięczna.

Z góry dziękuję
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group