1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak drobnokomòrkowy
gosolar

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-16, 19:31   Temat: rak drobnokomòrkowy
Moja siostra przeszła 5 cykli chemii, zniosła to w miarę dobrze. Miała całkowitą regresję. Potem plan był taki :radykalne leczenie czyli 5 -ciotygodniowe naświetlanie klatki piersiowej , przerwa 2 tygodniowa i 2- tygodniowe profilaktyczne naswietlanie głowy. Przed naswietlaniem klatki piersiowej prosiliśmy lekarkę , aby zrobiono siostrze TK głowy, tak jak napisałam wczesniej , powiedziała,że nie ma takiej potrzeby. Zrobiono Jej tylko TK klatki, mimo,że TK klatki miała robione chyba po 4 cyklu chemii, gdzie już było widać całkowitą regresję . Pod koniec naswietlań siostra zaczęła dziwnie się czuć, no ale uznano to za skutki uboczne radioterapii. W domu w trakcie tej 2 tygodniowej przerwy zaczęła jakoś nielogicznie mówić i to dało nam sygnał, że to mogą być juz przerzuty do mózgu. W tym samym czasie otrzymała telefon,że ma przyjechać do szpitala na profilaktyczne naświetlanie głowy, Po dotarciu do szpitala, i poinformowaniu lekarki o objawach siostry , dopiero zrobili Jej TK głowy, nistety stan można powiedzieć już beznadziejny , bo licznie rozsiany. Dlatego, tak ważna jest kontrola głowy, aby nie dopuścić to tak rozległych przerzutów. Bo skutkiem tego był u siostry niedowłąd już pozniej calkowity. Życzę Wam dużo siły i wytrwałośći w walce z tym bezwzględnym typem raka.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-11-16, 20:29 ]
Justyna powyżej podała linka do Twojego tematu, by w cudzym wątku nie mieszać historii dwóch pacjentów.

  Temat: rak drobnokomòrkowy
gosolar

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10132

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-14, 19:34   Temat: rak drobnokomòrkowy
pilnujcie tego , by TK głowy było równiez zrobione , szczególnie po chemioterapii. To ważne, bo ten typ raka lubi bardzo szybko przerzucać się do mózgu , najczęściej. Mojej siostrze lekarka-onkolog radiolog tego nie zleciła, bo uważała ,że nie ma potrzeby , niestety nie miała racji, a potem było już za póżno ....był strasznie rozsiany w mózgu. Mam ogromny żal do tej lekarki.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group