1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-02-21, 06:21   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Tylko cztery kursy "VTD".
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-02-20, 06:10   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Mówiłam lekarzowi po pierwszym incydencie z wymiotami. Nikt z pacjentów nie zgłaszał takiego problemu.
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-02-18, 13:03   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Dziękuję bardzo za porady, pozdrawiam

[ Dodano: 2018-02-18, 19:52 ]
Mam jeszcze pytanie. Kto z Was miał kłopoty z żołądkiem po zastrzykach Nivestim ? Jestem już dwa tygodnie po aferezie i nie mogę dojść do formy. W ciągu tych dwóch tygodni cztery dni wymiotów, 5 kg mniej. Jest na to sposób ?
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-02-15, 06:22   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Rozpiskę dostałam, jednak liczę na osoby, które przeszły przeszczep i mogą podzielić się swoim doświadczeniem (może są rzeczy, które warto zabrać ze sobą, a nie ma na liście).
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-02-12, 09:36   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Witam !
Czy mogę prosić o rady dotyczące przeszczepu ? Chodzi mi o praktyczne porady, co można zabrać ze sobą na przeszczep. Chodzi mi o Wrocław, każdy ośrodek ma swoje wymagania. Czy ktoś może podzielić się swoim doświadczeniem ?
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-10-05, 19:00   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Witam !
Interesują mnie skutki uboczne leczenia schematem VTD. Czy ktoś może podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami ? Bardzo utrudnią życie ? Jak z pracą ?
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-10-19, 12:51   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Dzisiaj odebrałam wyniki PET/CT.
Ukł. kostny:
Ogniska ostolityczne o wzmożonym metabolizmie 18F-FDG
- w rękojeści mostka po stronie lewej o wym. 6mm SUVmax 2,9
- w żebrze VIIIlewym SUVmax 3,6.
Nierównomierne gromadzenie znacznika 18FDG w kościach miednicy oraz w przynasadach i nasadach kości udowych SUVmax do 2,4.
W lewej rzepce wzmożony metabolizm 18FDG SUVmax 3,0 o charakterze zwyrodnieniowo-zapalnym.
Wnioski:
W porównaniu do badania 17.02.2014 pojawiły się dwa aktywne metabolicznie ogniska ostolityczne w rękojeści mostka i żebrze VIII lewym - do wczesnej kontroli.

Czy oznacza to, że uaktywnił się szpiczak ?
Za tydzień mam kontrolę u lekarza hematologa.Czy powinnam też udać się na konsultację do onkologa-radioterapeuty ?
Badanie PET/CT miałam zlecone ze względu na zwiększone bóle kości, częste infekcje, stany podgorączkowe(w czasie wakacji męczyłam się z półpaścem).

Przez pomyłkę umieściłam swój post na profilu Monika11. Czy Administrator może usunąć mój post z profilu Monika11 ?
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-07-30, 20:27   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Wynik badania scyntygraficznego:
w badaniu scyntygraficznym uwidoczniono nierównomierne gromadzenie radioznacznika w kręgosłupie, jednak bez widocznych zmian ogniskowych sugerujących aktywne zmiany naciekowe.
Czy coś dzieje się niedobrego w moim kręgosłupie ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-06-27, 01:09   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Witam!
W badaniu całego kośćca, w RTG czaszki, uwidocznione jest drobne ognisko rozrzedzenia struktury kostnej średnicy 5mm. W grudniowym badaniu PET CT żadnych zmian w czaszce nie ma.
Czy mam się tą zmianą nie przejmować i tylko co jakiś czas ją kontrolować ? Może zasięgnąć jakiejś porady u specjalisty ?
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-10-14, 13:09   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Po badaniu PET CT.
W porównaniu z badaniem z dnia 04.05.2011 w rzucie prawych przydatków uwidoczniono obszar wzmożonego metabolizmu glukozy o SUVmax = 4,4 - najpewniej pobudzenie czynnościowe.
W porównaniu z badaniem z dnia 04.05.2011 pozioma aktywności metabolicznej w stabilizowanych kręgach bez dynamiki (SUVmax = 3,3).
Stycznie do przednio-bocznej powierzchni kręgu Th10 uwidoczniono dwa drobne ogniska o SUVmax = 3,3 i 3,4.
Obraz PET zmian na poziomie Th10 nie jest typowy dla zmian rozrostowych i w pierwszej kolejności sugeruje pobudzenie niespecyficzne w ścianie aorty zstępującej, jednak ze względu na przeszłość Pacjentki wskazana jest ścisła obserwacja.
W pozostałych narządach i tkankach nie stwierdzono zaburzeń metabolizmu glukozy, które mogłyby sugerować proces npl.
Chyba jest dobrze ? :?ale?:
Niepokoją mnie tylko te dwa drobne ogniska.
Czas pomyśleć o powrocie do pracy.
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-07-05, 09:27   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Dziękuję za pamięć. U mnie bez zmian, czyli comiesięczne kroplówki na Hematologii i kontrole w Poradni Leczenia Bólu. Zdrówko w dobrej formie, dokładniejsze badania krwi i szpiku w sierpniu, PET CT w listopadzie. Dobija mnie tylko ta monotonia, siedzenie w domu. Każdy dzień taki sam. Mam cichą nadzieję, że wrócę do pracy.
Pozdrawiam! Codziennie jestem na forum i czytam Wasze posty.
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-05-11, 22:20   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Regresja metaboliczna zmiany przykręgosłupowej opisywanej w poprzednim badaniu (obecnie SUV 3,1). Nieznaczna progresja metaboliczna ogniska w lokalizacji wyrostka kolczystego Th8 ( obecnie SUV5,0) - najpewniej nasilenie odczynu przy stabilizatorze. Wnioski : obraz PET okolicy wyrostka kolczystego Th8 oraz okolicy TH12 wymaga dalszej obserwacji. Chyba będzie dobrze ;) .Zostają comiesięczne kroplówki na Hematologii i kontrole w Poradni Leczenia Bólu ( plecki dają jeszcze "popalić" ).
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-02-18, 09:21   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Nie, nie mam żadnych odczynów po radioterapii.
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-02-17, 21:04   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Odczyn popromienny ?
  Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
grazia

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 25894

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-02-17, 06:52   Temat: Szpiczak mnogi umiejscowiony
Pytanie. Czy ukończona radioterapia może być przyczyną podwyższonego OB 54 ( przed operacją miałam OB 45 ) ?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group