1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-16, 13:13   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
bogna-bb1 napisał/a:
Będzie dobrze, lekarze na miejscu przebadają Go bardzo dokładnie. Przy każdym badaniu będziesz razem z Nim. Trzymam kciuki, żeby znaleźli jak najszybciej przyczynę bo wtedy szybciutko do domku.

[yee]
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-14, 17:34   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
Justynko, jak tam synek? Lepiej się czuje? :?:
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-13, 16:38   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
Augmentin i doksycyklina są chętnie przepisywane przez lekarzy, właśnie z powodu szerokiego spektrum działania (piszę o medykach z mojej przychodni). Jednak leczenie antybiotykami bywa przykre, zwłaszcza dla żołądka. Dostaliście coś osłonowego?
Nic dziwnego, że mały płacze. Pewnie ma dosyć biegania po lekarzach i wolałby łykać cukierki, a nie jakieś paskudztwo |mad3| No i pewnie woli weselszą mamę...W ciągu kilku dni terapia powinna dać jakieś efekty. Tego Wam życzę ::thnx::
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-12, 18:39   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
A co to za antybiotyk? Może spróbować podawać go kilka dni-może synek dobrze na niego zareaguje a w razie czego zawsze można przerwać kurację. W końcu podanie antybiotyku to decyzja lekarza, chyba wie co robi.. Tak trzymać. Tych innych opcji oczywiście. :uhm!:
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-12, 16:13   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
I co słychać, są już wyniki?Pozdrawiam :)
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-11, 22:24   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
Zróbcie jak najszybciej komplet badań, wreszcie zacznie się konkretne leczenie i się uspokoisz. Jutro pewnie będzie obfity w wydarzenia dzień, dlatego nic innego mi nie pozostało, jak zagonić Cię do łóżka. Do synka. Spokojnych snów :)
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-11, 10:39   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
To raczej na pewno jakiś stan zapalny-za szybko to postępuje. Jedź więc na oddział, im szybciej znajdą winowajcę, tym lepiej. Pozdrawiam :)
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-11, 10:31   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
Witam,
Nie chciałam straszyć, ale sama wiem, że byłabym zaniepokojona takim obrotem sytuacji. Także dziwi mnie ten postęp w ilości powiększonych węzłów. Ale też życie nauczyło mnie, że trzeba dmuchać na zimne, bo lekarze to różni są... :-D U mnie węzły roooosłyyyy i rooosłyyy ponad rok... [no] (porażka). A strach to naturalna rzecz i przydatna, bo daje na kopa do działania :trtd: Będzie dobrze :papap:
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-10, 23:18   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
Tulaj, ode mnie również |buziaki|
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-10, 23:12   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
Dobra, wobec tego dawaj znać co wyniknie z tych poniedziałkowych posunięć. Co do prawdopodobieństwa infekcji, mnie także wydaje mi się to mało prawdopodobne. Chyba, że jakaś mononukleoza na przykład. A pytałaś o boreliozę? Zakażenie tym świństwem także różnie się objawia. I do biopsji się zgadzam. Z tym, że ja raczej zmierzałabym do wycięcia i zbadania całego węzła, biopsja nie zawsze daje jednoznaczne wyniki. I nie proś już-naucz się ŻĄDAĆ. Wiem, że jesteś zmęczona, ale żeby chorować, trzeba mieć końskie zdrowie. To święta prawda...Czekam na wieści :papap:
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-10, 22:52   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
Poszukaj lekarzy hematologów w swojej okolicy. Tak na spokojnie-jutro i tak jest niedziela, więc niektóre zawody (niestety ja nie należę do nich :uuu: )mają wolne, zwłaszcza lekarze. Opracuj "strategię" na poniedziałek. Osobiście, poszłabym z małym do prowadzącego lekarza, porozmawiała jakie jest skłonna podjąć kroki w takiej sytuacji, bo boję się poważnej choroby, chociażby z racji nowotworów występujących w rodzinie. Dziecko zwyczajnie mi cierpi i nie mam ochoty bezczynnie na to patrzeć. Niestety w naszej rzeczywistości zwykle bywa tak, iż lekarz często musi poczuć naszą determinację, aby "naskrobać" skierowanie, a potulnością nic nie załatwisz- musisz być twarda. Niezależnie od wyniku spotkania z lekarzem, poszłabym do wcześniej upatrzonego hematologa. To nie zaszkodzi.
Swoją drogą potwornie szybko te węzły się powiększają. Ponawiam pytanie, skąd jesteście? Ja mieszkam w Gliwicach, może mogłabym podać namiary na jakiegoś specjalistę? Pozdrowienia :)
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-10, 22:22   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
Porażka z naszą służbą (służbą?...) zdrowia...Musisz bardzo zdecydowanie rozmawiać z lekarzami, jeżeli to coś poważnego (oby nie) czas jest potwornie ważny. Możesz sama udać się do hematologa. Nasza "doktorka" z przychodni dziecięcej bez problemu dała mi namiary na lekarza (byłam kiedyś niezbyt dumną posiadaczką ziarnicy i martwiłam się, czy nie jest to w jakiś sposób dziedziczne). Tym bardziej, że miałaś w rodzinie przypadki nowotworów, powinnaś dmuchać na zimne. Twój mały je rzeczywiście bardzo mało, to bardzo niepokojące. Tym bardziej jeśli wcześniej nie było z tym kłopotów...Nie chcę Cię martwić, ale działałabym. Szoruj do hematologa. Lepiej pozytywnie się zaskoczyć, niż potem żałować.

[ Dodano: 2011-09-10, 22:23 ]
Aha, skąd jesteście?
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-10, 21:55   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
Przy infekcjach węzły bolą, martwi mnie też trochę to zbicie w pakiety. Czy mały tracił ostatnio na wadze, łapał częste infekcje typu katar przeziębienia itp? Miał już kiedyś takie poty w nocy (niektórzy bardziej się pocą i takie epizody to nic niezwykłego-znam takie dzieci)?Dałabyś radę przytoczyć pełny wynik badania USG? Pozdrawiam :)
  Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
harpiatoja

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25144

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-09-10, 21:20   Temat: POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE U SYNKA
Witam serdecznie,
napisz czy opisywane węzły są ruchome/nieruchome, bolesne/niebolesne, zbijają się w pakiety? Zgadzam się z Gazdą, iż tak szybka zmiana w wielkości węzłów wskazuje prędzej na infekcje (choć OB jest w normie-ale OB nie zawsze wzrasta w takim przypadku), niż na coś "groźniejszego". Powodów może być masę...Tymczasem staraj się nie zamartwiać (łatwo powiedzieć-sama mam 7-letnią córeczkę), ucałuj synka :cmok:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group