1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 45
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-30, 22:10   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
dziękuję, na języku zmiana rośnie szybko, przeszkadza w mówieniu i jedzeniu, ale nie boli, więc do usunięcia, mam nadzieję, że hispat tez wyjdzie dobry. Wiadomo, każda taka historia to stres. Ale dziękuję za pocieszające informacje.
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-29, 22:31   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Zmiana była duża. Teraz jest kolejna do usunięcia w jamie ustnej, widocznie ma jakąś tendencję do tego typu zmian. Ale jak łagodne to jestem spokojna.
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-18, 18:30   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Witam po długiej przerwie. U mnie w miarę ok, wyniki dobre, jestem w trakcie rekonstrukcji obu piersi.
Wracam na forum, bo denerwuję się moim dzieckiem i nie wiem gdzie zasięgnąć porady. Mamy umówioną wizytę w poradni onkologicznej (tryb pilny ponad miesiąc czekania), ale do tej wizyty chyba zwariuję. Nie wiem czy sprawa jest błaha i mogę spać spokojnie czy lepiej tą wizytę przyspieszyć a może przed wizytą wykonać jakieś dodatkowe badania aby mieć już coś z głowy.
Syn, lat 7, miał usuwany guz tkanki podskórnej z prącia. Wynik histopatologiczny: Spindle cell lipoma WT1 + reakcja w śródbłonkach naczyń.
Spać spokojnie?
Jeśli trzeba przekierujcie mnie na inne forum.
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-10, 12:09   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Witam,
po pewnej przerwie.
Podsumowując: jestem po obustronnej mastektomii, bez rekonstrukcji na razie, usunięte jajniki, zoperowano cieśń nadgarstka, mam chyba nadal neuropatię (czuję np.osłabienie mięśni przy wchodzeniu po schodach, jakby nogi posłuszeństwa odmawiały)

Mam pytanie: czy to prawda, że po usunięciu jajników mogę mieć bóle kostne? Mam bóle kręgosłupa, bóle kości przedramion i jednego podudzia.
Bóle nasilają się po wysiłku, czasem bolą w nocy i nie mogę spać. Zlecono rtg kręgosłupa odcinka piersiowego, wyszły najróżniejsze zmiany zwyrodnieniowe (od czego?). Po obejrzeniu wyniku rtg zlecono mi rezonans kręgosłupa, odcinka piersiowego. Będę miała robiony we wtorek.
No ale przedramiona dokuczają chyba bardziej niż plecy.Jakie badania zrobić? Coś mi się obiło o uszy, że po usunięciu jajników tak może być, a więc co na to poradzić?
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-02, 22:05   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Nie było radioterapii. A może któraś z forumowiczek robiła rekonstrukcje w Białymstoku lub Warszawie? to poproszę o info i namiary.
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-02, 10:39   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Witam,
zrobiony mam zabieg operacyjny na cieśń nadgarstka, jest lepiej ale niedoskonale, nie będę się rozpisywać. Powikłanie po chemii w postaci neuropatii jest nadal, ale jest najgorzej.
Dziś chciałabym się spytać co sądzicie o rekonstrukcji piersi a dokładnie kiedy ją mogę zrobić?
Od mastektomii chorej piersi mija rok, od mastektomii drugiej piersi mija pół roku. Chemię skończyłam w październiku 2014. Na tym zakończono leczenie onkologiczne. Badania kontrolne dobre. Z problemów zdrowotnych mam jedynie silne zaparcia powodujące okresowo stany niedrożności z powodu kamieni kałowych.
Zaczyna mi dokuczać brak piersi. Ile czasu w mojej sytuacji trzeba obserwować czy nie ma wznowy miejscowej? Kiedy mogę robić rekonstrukcję? Czy rekonstrukcja mocno utrudnia wykrycie ewentualnej wznowy? Jakie badania piersi robi się po rekonstrukcji? Teraz mam tylko usg blizn.
Czy ktoś może polecić miejsce gdzie można zrobić dobrą rekonstrukcję w Warszawie? A może Białystok lub Olsztyn?


I gdzie?
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-30, 09:57   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Na jakiś czas przestałam tu pisać, ponieważ moj problem nie jest w tej chwili onkologiczny.
Ale stoję jakby w miejscu z diagnostyką i leczeniem, a zagląda tu sporo osób, więc może ktoś mi coś doradzi.
Miałam wykonane badanie EMG które wykazało lekką neuropatię obustronną i cieśń nadgarstka prawego.
Byłam u onkologa, nie zlecił żadnych badań, wysłał na rehabilitację, gdzie w sumie mam tylko zlecone kąpiele wirowe na ręce (10 zabiegów).
Byłam w dwóch innych neurologów, jeden odsyła do ortopedy na zabieg cieśni, inny przepisuje psychotropy i sugeruje zespół paranowotworowy.
Biorę leki:Gabapentin, Miogamma, Thiogamma. Na razie bez efektów. Ręka lewa boli, prawa drętwieje i boli.
Neuropatię powinnam mieć podobno w nogach a nie mam dolegliwości i nie powinno być takich bóli jakie mam, a jak na cieśń to za dużo mi drętwieje - objawy "niespecyficzne" :) - to słowa lekarzy.
Ręce obie mam coraz słabsze i coraz większy z nimi problem.
Szukam więc ortopedy od ręki w rejonie północno-wschodnim kraju na NFZ, ewentualnie lekarza, który diagnozowałby dalej.
Leków na mocniejsze nie będę zmieniała, bo te biorę krótko, więc będę je kontynuowała z wielką nadzieją na poprawę.
Jakieś rady proszę.
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-09, 13:51   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Gabapentin i Agapurin.
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-09, 11:38   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Wrzody miałam potwierdzone jakis czas temu gastroskopią. były zaleczone, po chemii pogorszyło się, stosowałam leki, ale teraz jak pilnuję diety to jest ok (nie mogę nabiału i kwaśnego oraz podrażniających leków). Boli coś w jamie brzusznej (ból tępy, czasem piekący rozlany) po obfitszym posiłku, ale może to jelita, bo mam zaparcia, pomaga na to regularnie stosowany Raphacholin. Wyniki wątrobowe i wszelkie inne z krwi mam dobre. Usg jamy brzusznej było pół roku temu i było ok. A więc sytuację "brzuszną" uważam za opanowaną :) Po prostu boję się silnych leków czy suplementów, które miałabym brać w ciemno, bez potwierdzonej badaniami diagnozy.
Z tą ręką jest tak, że ona jest od kilku dni bardzo słaba, pewne czynności niby proste powodują jej zmęczenie i ból w łokciu, z utrzymywaniem przedmiotów jest różnie, raz dobrze a za chwilę jest ręka "ciężka" i wtedy jest problem z nożem, łyżką, długopisem. nie potrafię określić od czego to zależy, najgorzej jest przez kilka godzin rano. Najbardziej zdrętwiały jest właśnie kciuk a najmniej albo wcale mały palec, więc to zgadza się z zespołem cieśni nadgarstka. Ta ręka bolała mnie wczesniej w trakcie chemii, zgłaszałam onkologowi i stwierdził, że to zapalenie żył po chemii i że minie. Dopiero jak ten ból rzeczywiście minął zaczęło drętwieć, najpierw tylko troszkę teraz coraz mocniej. Od kilku dni doszedł lekki ból i osłabienie siły rąk, w szczególności prawej (dużo bardziej prawej). Więc w przyszłym tygodniu odwiedzę onkologa.
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-09, 10:14   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Byłam u jednego neurologa, badań żadnych nie zlecił, jedynie podstawowe badanie czyli opukiwanie pacjenta :) Nie bardzo wiedział ten lekarz co mi jest i co mi poradzić, powiedział, żebym się jeszcze skonsultowała z onkologiem.
Z jednej strony podejrzewa zespół cieśni nadgarstka w ręku, w którą szła chemia (objawy na to wskazują), z drugiej strony polineuropatia prawdopodobnie, bo brak odruchów na stopach i bardzo słabe odruchy na obu rękach.
Dostałam receptę na dwa leki, ale są dość mocne i boję się je brać, bo mam problem z wrzodami po chemii i z bólami chyba wątroby.
Pod koniec miesiąca mam wizytę u innego neurologa.
Z dnia na dzień jest gorzej, mam problem z utrzymaniem np.długopisu i podpisaniem się :(
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-03, 16:12   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Kości nie bolą, tylko drętwieję, kłuje w dłoniach, w sumie z dnia na dzień jest gorzej :(
Chemia dużo popsuła na pewno, do tego podwójna mastektomia mogła namieszać w chorym kręgosłupie, są też zmiany hormonalne, wszystko na raz. Więc przyczyn drętwienia szukałabym raczej w tym wszystkim, muszę tylko poszukać przyczyny i ją zlikwidować czym prędzej, bo dzisiaj nie mogłam spać przez to, może ze dwie godziny spałam :(
Mimo że się ruszam, np. jeżdżę na łyżwach, chodzę po sklepach czy na spacer to uczucie nie daje o sobie zapomnieć. A są takie suplementy diety specjalne? Dietę mam kiepską, bo jakoś na nic apetytu poza słodyczami nie mam (staram się unikać), więc trzeba się uzupełnić czymś. No ale gdybanie na forum sensu nie ma, dobrze podpowiadacie aby iśc do neurologa, pójdę do jednego, drugiego, w międzyczasie do onkologa, któryś wpadnie na jakiś pomysł.
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-03, 15:51   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Nie miałam zajętych węzłów chłonnych, cisplatyna doprowadziła do całkowitej remisji guza, ostatnia chemia w październiku, nie sądzę aby były przerzuty.
No ale pewnie trzeba będzie to wykluczyć. Mój lekarz prowadzący nie zleca żadnych badań profilaktycznych, mam się zgłosić za 3 miesiące na "macanko" blizn po mastektomii.
Z genetyki mam zlecane tylko usg blizn i usg ginekologiczne raz na pół roku.
Inne badania jeżeli będą jakieś dolegliwości. Jakoś nie wiążę drętwienia czy bezsenności z problemem onkologicznym.
A czy teraz po zakończonym leczeniu ja mogę się zgłosić do onkologa w innym mieście celem prowadzenia profilaktyki itp?
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-03, 11:36   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Nigdy nie miałam badania kości, miałam prześwietlenie kręgosłupa kilka lat temu wyszły zmiany zwyrodnieniowe (od dziecka mam skoliozę), ale nie odczuwam od dłuższego już czasu problemów od kręgosłupa, bo ćwiczę i staram się dużo ruszać.
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-02, 14:49   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Tak silne, że mnie budzi w nocy, ręką ruszam ale jakby brak wtedy czucia. W nocy drętwieją obie po równo, w dzień tylko prawa, w prawej przez cały dzień utrzymuje się dziwne uczucie, nie jest to ból ani całkowite zdrętwienie tylko takie "mrowienie". Błahy bo to nie ból, ani objaw chyba czegoś groźnego, ale denerwujący na maksa.
Ponieważ lekarz rodzinny ma zamknięty gabinet umówiłam się do neurologa na poniedziałek prywatnie, ale mam wątpliwości czy do dobrego, tzn. czy wogóle będzie diagnozował czy przepisze leki uspakajające, co robią w większości przypadków lekarze neurolodzy w moim mieście. Humor mi dopisuje, bo paskudny dla mnie rok się skończył, daleko mi do depresji czy też nerwów :)
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
hundzik

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 53827

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-02, 10:42   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Witam, po pewnej przerwie. Jestem już po mastektomii profilaktycznej drugiej piersi i po usunięciu jajników również profilaktycznie. Operacje to nic w porównaniu z chemią, albo ja mam wysoki próg bólu. Jestem aktywna fizycznie w 100%. Jedynym jak na razie objawem menopauzy są uderzenia gorąca i problemy ze snem.
Mam jednak pewien problem zdrowotny, w sumie ten problem jest tak głupi i wydawałoby się banalny, że aż wstyd lekarzowi głowę zawracać. Otóż drętwieją mi ręce, całe ramiona, szczególnie w pozycji leżącej i siedzącej. W nocy uczucie silnego mrowienia budzi mnie co chwilkę, niezależnie od pozycji jaką przyjmę, gdy wstanę rano to przez dwie, trzy godziny mam odrętwiałą prawą rękę. Przechodzi mi to jak się mocno rozruszam. Najgorzej jest gdy prowadzę dłuższą chwilę samochód, pojawia się także, gdy siedzę przy kompie lub przy posiłku - wystarczy 5 minut i jestem mocno odrętwiała. Niby banalne ale powrót np. do pracy z tą przypadłością odpada, bo nie wsiądę za kierownicę w godzinę po obudzeniu się :(
Przy cisplatynie miałam podobne drętwienia ale bezpośrednio po chemii i sobie mijały i nie były tak silne. Teraz pogorszyło się chyba po drugiej mastektomii i jest coraz gorzej.
Czy to może mieć związek z chorobą główną czy to coś zupełnie innego?
Czy mam iść z tym do onkologa czy lekarza rodzinnego? Taki trochę głupi problem, bo chyba nie sygnalizuje żadnej choroby.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group