1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-02-02, 15:18   Temat: Guz płuca, czy to rak?
Dzisiaj o 11:30 nasz kochany tatuś odszedł. Nie doczekał chemii. Nikt z lekarzy mu nie pomógł... A tak bardzo na to czekał, do ostatniej chwili... :(
  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-01-29, 19:27   Temat: Guz płuca, czy to rak?
Załączam pełen wynik

  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-01-29, 15:08   Temat: Guz płuca, czy to rak?
Wreszcie tata ma wyniki. Jest to nowotwór drobnookrągłokomórkowy typu PNET. Niestety nie mogę znaleźć za wiele informacji o tym nowotworze. Nie wiem jakie są rokowania. Najgorsze, że tata jest coraz słabszy...
  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-01-20, 20:11   Temat: Guz płuca, czy to rak?
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, ile czasu czeka się na wynik biopsji? (była to biopsja operacyjna - tacie wycięto węzeł chłonny) Czekamy już 2 tygodnie, a wyników nadal nie ma. A czas ucieka. Tata od 3 miesięcy ma stwierdzonego guza i nie zaczęto go leczyć. Boję się, że teraz już będzie za późno na leczenie chemią. Tatę strasznie bolą całe plecy. Środki przeciwbólowe przestają działać. Nie śpi całe noce. Nie wiemy jak mu pomóc...
  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-12-25, 11:11   Temat: Guz płuca, czy to rak?
Na razie sprawa radioterapii ucichła. Martwi mnie, że mijają już 2 miesiące i nic nie jest leczone. Czyli mam namawiać tatę, żeby się zgodził na ten wycinek. Mam nadzieję, że teraz już jednoznacznie stwierdzą co to jest i zacznie się leczenie. Nie wiem jeszcze co z tą trzustką. Ponieważ we wnioskach pisze, że nie można wykluczyć, że ogniskiem pierwotnym może być zmiana w ogonie trzustki. Ale tata miał w listopadzie robione usg jamy brzusznej i trzustka była bez żadnych zmian.
  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-12-25, 10:51   Temat: Guz płuca, czy to rak?
No właśnie jeszcze to doszło. Niedawno po prawej stronie twarzy tata spuchł. Tak jak się puchnie od bolącego zęba.Problem w tym, że tata od dwóch lat nosi protezę. Nie wiem co to jest to na twarzy. 2 stycznia mamy wizytę u lekarza. Mm nadzieję, że to zbada. Ale tata cały czas nie wie czy zgodzić się na pobranie tego wycinka z guza. Boi się, że jak zajrzą do środka, to może umrzeć podczas tego. Gdzieś wyczytał, że komuś tak zrobili i kilka tygodni później ta osoba zmarła. Nie wiemy co mu doradzić.
  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-12-25, 01:49   Temat: ...
Tata miał robioną w listopadzie jeszcze raz biopsję cienką igłą w celu stwierdzenia jaki to nowotwór. Niestety biopsja nie wykazała nic - lekarze wahają się czy to rak czy chłoniak. Na początku grudnia znowu wykonano mu biopsję, tym razem grubą igłą - znowu nic nie wyszło. Teraz lekarz chce tatę, że tak powiem wziąć pod nóż i jeszcze raz pobrać wycinek. Tata się waha, nie wie co zrobić. Może ktoś z was doradzi: zgadzać się na to czy nie?

Ponadto tata miał robione jeszcze badanie PET. Nie będę ukrywać, że wyniki tego badania podłamały nas. Nie wiemy już co robić, żeby go ratować. Jest jeszcze taki młody... :( Lekarze na razie nic nie leczą, a czas ucieka. Tata bardzo narzeka na ból w miejscu tego największego guza. Dostaje tylko tabletki przeciwbólowe. Może ktoś mógłby polecić nam dobrego lekarza? Gdziekolwiek. Nieważne za jakie pieniądze. Byleby wreszcie zaczęto go leczyć. Bo najgorsza jest ta bezsilność...

  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-20, 19:14   Temat: Guz płuca, czy to rak?
Dokładnie to jeszcze nie wiem. Dzisiaj lekarz tylko wspomniał tacie, że ten guz jest za duży do wycięcia i że on by zalecał radioterapię. Ale dokładnie to powie mu wszystko jutro, bo mimo, że miał dzisiaj umówioną wizytę, to odesłali go do domu i kazali jutro przyjechać. I tak go tylko męczą... W czwartek natomiast tata ma mieć wizytę w WAM.
  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-20, 14:58   Temat: Guz płuca, czy to rak?
Tacie zaproponowano radioterapie. Czy to dobrze?
  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-18, 21:52   Temat: Guz płuca, czy to rak?
Najgorsze jest to, że lekarze też nie chcą nic powiedzieć. Nikt nie powiedział nawet, że to nowotwór złośliwy. Dopiero po przeczytaniu wypisu się dowiedziałam. Nikt nic nie wspomniał o drobnokomórkowym raku płuc. Po prostu twierdzą, że nic nie wyszło w badaniach... Mama się ucieszyła jak przeczytała, że w oskrzelach brak komórek złośliwych. Nie chce jej nawet wspominać o tym czego się doszukałam w tych łacińskich zwrotach :( Tyle ma zmartwień... Mam nadzieje, ze to jednak nie jest ten drobnokomórkowy rak płuc.
  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-18, 15:36   Temat: Guz płuca, czy to rak?
Tata wrócił właśnie na weekend do domu. Dostaliśmy wynik badań. Lekarka powiedziała, że oni nie wiedzą co to jest, bo bronchoskopia i biopsja nic nie wykazała, i tata dostał skierowanie do kolejnego szpitala. Ja jednak czytając wyniki badań zaczęłam się martwić.
Czy dobrze rozumiem, że podejrzewają drobnokomórkowego raka płuc? :( Tata teraz czuje się dobrze. Przytył już 4 kg.



  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-06, 18:42   Temat: Guz płuca, czy to rak?
No właśnie lekarz nic nie mówił o płynie w opłucnej. Też się dziwiłam skąd to osuszanie, ale stwierdziłam, że w końcu to on się na tym zna, a nie ja. Teraz tatą zajmą się w Centrum Leczenia Chorób Płuc w Łodzi. Mam nadzieje, że mu pomogą i że to nie jest bardzo zaawansowane stadium :(
  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-06, 14:37   Temat: Guz płuca, czy to rak?
Na razie chcą jeszcze pobrać wycinek. Lekarz wspominał też coś o osuszaniu płuc, a potem ewentualnie o operacji. A teraz został skierowany do innego szpitala i tam jedzie dopiero jutro.
  Temat: Guz płuca, czy to rak?
hypatia

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19993

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-06, 14:17   Temat: Guz płuca, czy to rak?
Mój tata od 2 miesięcy skarżył się na ból w klatce piersiowej. Lekarz rodzinny uparcie leczył go na zapalenie mięśnia międzyżebrowego. Ból nie ustępował. więc tata zgłosił się do pulmonologa, który zalecił rtg klatki piersiowej. Na rtg wyszła zmiana guzowata. Tata został skierowany do szpitala, gdzie wykonano mu tomografię komputerową.

Wyniki:

Rozpoznanie: Guz płuca lewego naciekający ścianę klatki piersiowej, nadciśnienie tętnicze, nikotynizm

Waga ciała: 80,6kg
EKG: Normogram, rytm zatokowy o czest. 80/min, ujemne zał. T w III, aVF
Morfologia krwi: RBC - 4,94; HCT - 44,0; WBC 8,5; HGB - 14,7; MCV - 89,1; MCH - 29,8; MCHC - 33,4; PLT - 285 G/l OB - 69 po 1 godz
Badanie ogólne moczu: barwa żółta, klarowna, c. wł. 1025, odczyn pH kwaśny, białko - nb, cukier - nb, nabłonki wielokątne poj. wpw., pasma śluzu - obfity, kryształy szczawianu wapnia poj.
Badania biochemiczne krwi:
Glukoza na czczo - 98 mg%
Kreatynina - 0,99 mg/d
Potas - 4,7 mEq/l
Sód-140 mEg/

TK klatki piersiowej:
W rzucie segmentu 2, 3 i 6 płuca lewego widoczna obwodowo lita zmiana naciekająca ścianę klatki piersiowej oraz miąższ płucny aż do wnęki o wymiarach 110 mm x 67 mm x 110 mm Tu.
Ognisko to wzmacnia się po podaniu środka kontrastującego. Naczynia płucne widoczne do obwodu klatki piersiowej, nieposzerzone.
Prawidłowe struktury ściany klatki piersiowej. Opłucna niewidoczna. Prawidłowy obraz struktur naczyniowych w górnym śródpiersiu przednim. Prawidłowy łuk aorty. Szerokość części z- i wstępującej aorty w odcinku piersiowym prawidłowa. Prawidłowa struktura ścian aorty.
Powiększone węzły chłonne okołoaortalne na wysokości oskrzela gółownego lewego do 26 mm. Dgn. Tu pumonis sin.

Czy to rak? Czy da się wyleczyć, np operacyjnie? Tata ma dopiero 48 lat. Dostał teraz skierowanie do szpitala w Łagiewnikach.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group