1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
iwka3219

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 28753

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-08, 20:04   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Kolega podpowiedzial, ze jutro wychodzi dodatek do Gazety Wyborczej dot. spadkow i darowizn.

Po przeczytaniu watku , powiedzial, ze warto najpierw sprobowac " mediacji " ,jakiegos " pokojowego " rozwiazania typu wlasnie rozmowa Meza z Twoim Tata. Poradzil takze, by sprobowac zaciagnac opinii psychoterapeuty jak z taka osoba rozmawiac i jak radzic sobie z ta syt. Niestety sprawy z dziedziny prawa rodzinnego sa sprawami bardzo ciezkimi i czesto dlugimi, a juz na 100 % nie naleza do przyjemnych i kosztuja bardzo bardzo duzo nerwow.
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
iwka3219

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 28753

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-05, 15:41   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Soja,

Wiec zapytalam sie kolegi prawnika od prawa rodzinnego i spadkowego ( oczywiscie tez poprosil o wglad do aktu ) ale z krottekiego mojego opisu syt: Stwierdzil :

Jeżeli przyjął darowiznę w trakcie trwania małżeństwa od swojej matki to jest ona zaliczana do jego majątku osobistego chyba że w akcie notarialnym wpisano oboje małżonków. Jeżeli jest to w jego majątku osobistym to darowizna ta nie stanowi spadku po matce i dziecko nie dziedziczy.


art. 32 pkt 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego


Ja sie specjalizuje tylko i wylacznie w miedzynarodowym prawie pracy, ale mam akurat trcohe kontaktow, wiec sluze pomoca ;)


P.s ytez jestem ateistka ;)

Trzymaj sie kochana , jak masz pytania - wal smialo , kolega sluzy pomoca :)
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
iwka3219

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 28753

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 23:40   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
|uscisk|


I jeszcze jedno , ja teraz wydaje mi sie , ze mam zarys syt prawnej ..ale jesli uda Ci sie zdobyc akt notrialany na podstawie , kotrego ustalono przeniesienie wlasnosci i zapisano "dozywocie " To bardzo bardzo ulatwi .. To tak jak te badania co scanujcie - widzac tresc , bedziemy znac calosc ..

Moze byc scan, moze byc przepisana tresc..
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
iwka3219

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 28753

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 23:30   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
A czyli babka w trakcie malzenstwa przepisala prawo wlasnosci nieruchomosci z tzw. dozywociem .. rozumiem

soja napisał/a:
wyłącznie mój ojciec niestety


to nie jest prawda .

Pozwol mi to dokladnie sprawdzic i znajdziemy dokladnie rozwiaznie . Ja Ci napisze pisma jesli zajdzie taka potrzeba :) Teraz juz bedziemy dzialac :)

A jak cos nr telefonu juz masz , wiec pisz !
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
iwka3219

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 28753

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 23:19   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
SOja to moze inaczej ,

Kto teraz jest faktycznym wlascicielem domu - w sensie prawa wlasnosci ? Bo z tego co piszesz to moze byc zwyaczjnie testament , ktorego " dzialanie " jest dopiero od smierci oosby posiadajacej prawa..

Ale jesli aktem notarialny w trakcie trwania malzenstwa ojca z mama - mama powinna dostac swoja czesc ustawowa spadku ..a wiec po mamie takze i jej dzieci ..
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
iwka3219

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 28753

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 23:05   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Soja,
czy zapis notarialny - przeniesienia wlasnosci z babki na twojego ojca byl w trakcie trwania malzenstwa ? czy przed zawarciem malzenstwem taty z mama ?

Czy zapis byl w testamentowy czy podczas zycia babki jako zwykly akt notarialny ?

Tu batdzo licza sie szczegoly i dokaldnie okreslenie czasu i okolicznosci ..

Soju jak mozesz prosze odpowiedz mi na te pytania nawet PW..

Do tego dojada inne...

bo od tego zalezy czy gramy o zachowek .. czy o prawdziwa czesc spadku ..
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
iwka3219

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 28753

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 22:52   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Prawnik jest - ale musi znac historie tego domu ... zanim sie wypowie., czyli tz syt prawa tego od domu :
Kiedy i w jaki sposob zostalo nadane prawo wlasnosci do domu? Ziemia ?
To sa kwestie kluczowe..
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
iwka3219

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 28753

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-04, 22:50   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
sarenka napisał/a:
Od kiedy i przez kogo?


Kiedy byl zapisany ? W jaki sposob tzn . jaka forma zapisany ?

Ale to akurat materialna czesc..

Kochana skad jestes ? Jak wiekszosc z poludnia Polski ? Bo jesli z okolic Wawy to jesli Ci samej ciezko to cos tu wymyslimy .

A jak nie to moze masz czasami ochote pogadac lub pisac wal smialo - dane masz na PW :)


Iw
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group