1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze Interpretacje wynikow po całym cyklu chemioterapii
izabela001

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4588

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-06, 20:36   Temat: Prosze Interpretacje wynikow po całym cyklu chemioterapii
dziekuje za odpowiedz
  Temat: Prosze Interpretacje wynikow po całym cyklu chemioterapii
izabela001

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4588

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-06, 18:30   Temat: Prosze Interpretacje wynikow po całym cyklu chemioterapii
Jestesmy zadowoleni z tego szpitala, wiadomo tam tylko podaje sie chemie a kazdy leczy sie swoja drogą... u swoich lekarzy ...

[ Dodano: 2013-01-06, 18:31 ]
Mam jeszcze jedno pytanie do Administratora ,
Proszę mi powiedzieć po co teraz wykonac TK klatki piersiowej ?? w jakim celu ?? czy to cos zmieni??
  Temat: Prosze Interpretacje wynikow po całym cyklu chemioterapii
izabela001

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4588

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-05, 19:00   Temat: Prosze Interpretacje wynikow po całym cyklu chemioterapii
tak Tk klatki bylo wykonane przed chemioterapia, natomiast od tej pory robiono tylko rtg (po 2 lub 3 cyklu tez bylo rtg)
  Temat: Prosze Interpretacje wynikow po całym cyklu chemioterapii
izabela001

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4588

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-05, 18:45   Temat: Prosze Interpretacje wynikow po całym cyklu chemioterapii
niestety nie mogłam dodac drugiego zalcznika, dlatego go przepisałam

Wyniki badan i konsultacji
Waga 48,5 kg ; wzrost 156 cm ; RR 120/70

Morfologia z dn. 31.12.12
WBC 8,3 ; RBC 3,24 ; HGB 10,5 ; HCT 31,9 ; PLT 557 ; LYM 42,7% ; MON 9,7% ; GRA 47,6 %

BIochemia z dn. 31.12.12
AST 18u/l ; ALT 11 u/l ; Glukoza 79mg/dl ; Mocznik 39mg/dl ; Kreatynina 0.66 mg/dl

Elektrolity z dn. 31.12.12
Na 142 mmol/L ; K 4.7 mmol/L ; Cl 105 mmol/L

Mocz z dn. 04.01.13
Nabłonki plaskie - poj. wpw. ; Nabł. okrągłe - 0-1 wpw ; Krwinki biale - 0-1 wpw ; Krwinki czerwone św. - 0-2 wpw. ; nieliczne bakterie

Rtg klp z 31.12.12
W porownaniu do poprzedniego zdjecia prawie calkowita regresja powiekszenia prawej wneki. Natomiast w dolnym polu plucnym lewym w rzucie gruczolu piersiowego pojawilo sie kilka drobnych kraglych ognisk -meta?- do badania TK./ Serce w normie.
Tk glowy w trakcie opracowania.

Opis USG jamy brzusznej
Watroba - niepowiekszona, bez zmian ogniskowych. Pecherzyk zolciowy - ze zlogiem. Drogi zolciowe - nieposzerzone. Żyła wrotna - norma. Trzustka - o prawidlowym ksztalcie i echostrukturze. Śledziona - o wielkosci i echostrukturze prawidlowej. Nerki prawa - o prawidlowej wielkosci, obrysie i echostrukturze, bez zlogow i zastoju moczu. Nerka Lewa - bez zastoju moczu, w miedzniczce zlog o sred ok 1 cm. Pola nadnerczowe - bez zmian patologicznych. Pecherz moczowy - po mikcji nie do oceny. Narzad rodny - nie do oceny. Aorta brzuszna nie do oceny. Przestrzen zaotrzewnowa nie do oceny - zaslonieta gazami jelitowymi.
Obecnosci wolneglo plynu w jamie brzusznej nie wykazano
  Temat: Prosze Interpretacje wynikow po całym cyklu chemioterapii
izabela001

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4588

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-05, 18:20   Temat: Prosze Interpretacje wynikow po całym cyklu chemioterapii
Witam
Prosze o zinterpretowanie wynikow, jak i ocenę ogolnego stanu mojej Mamy, która własnie zakończyła 6 cykl chemioterapii. Nie mam jeszcze wyników z TK głowy jednak jak tylko bedą (w poniedziałek) od razu dołącze.

Czy może ktoś ocenić jak zadziałała chemioterapia? Lub jak powinno wyglądać teraz leczenie? I w jakim stanie ogólnym jest moja Mama?

Z góry dziekuje .



[ Dodano: 2013-01-05, 18:22 ]
drugi zalacznik

[ Dodano: 2013-01-05, 18:28 ]
niestety nie moge dodac drugiego zalcznika nie wiem dlaczego

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-01-05, 18:32 ]
Być może plik, jaki próbujesz załączyć, ma nieprawidłowy format lub jest zbyt duży - dozwolne rozszerzenia i rozmiary znajdziesz tutaj.
Bardzo prosimy również o uważne usuwanie wszystkich danych osobowych pacjenta oraz lekarzy z wklejanej dokumentacji.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group