1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pytanie do onkologicznych.
jaga-bz

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19645

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-06-01, 11:36   Temat: Pytanie do onkologicznych.
jogi45 napisał/a:
Słyszałam taki pogląd że choroba nowotworowa wpływa na nastrój już wcześniej zanim zostanie rozpoznana.


Jogi, myślę, że jest coś prawdziwego w tym poglądzie.
W moim przypadku, może nie tyle nastrój, co ogólne złe samopoczucie (może objawy lekkiej depresji) bezpodstawny spadek formy mimo, że nie było ku temu żadnych realnych przesłanek. Uważam, że organizm sam sygnalizuje jeżeli zaczyna dziać się coś niedobrego. Mnie intuicja zawsze podszeptywała, że zaczyna 'cosik mnie żreć'.
Tak na marginesie - od 14 lat jestem tzw. onkologiczna (trzy niezależne nowotwory). Lekarka, która zna mnie doskonale na hasło 'coś żre' zawsze wierzyła mi i zarządzała kompleksowe badania. W efekcie okazywało się, że rzeczywiscie zaczęło 'żreć'.
Myślę, że to właśnie dzięki tej mojej intuicji jeszcze żyję, choć niektórzy twierdzą, że to zasługa mej wewnętrznej siły i innych przymiotów.
Reasumując: jeżeli nie można racjonalnie wytłumaczyć swego 'dziwnego' samopoczucia, warto wsłuchać się w swój organizm i po prostu przebadać się.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group