1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
jermal

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-06-12, 22:12   Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
Witam asia asia!
Tak jak wspominałaś wspomniane przez Ciebie objawy dotyczyły nawrotu choroby w płucach, ale dotyczy to mojego przypadku (spory udział zmian mięsakowatych -G3) i nie można ich traktować jako reguły. Zarówno przy odkryciu guza jak i podczas pierwszej i drugiej wznowy pierwszym objawem był narastający kaszel, wieczorny stan podgorączkowy, z czasem rosnący do 38 i wyżej, oraz nocne pocenie. Może warto zbadać poziom żelaza, bo to przysmak RCC oraz poziom CRP. Jeszcze przed zakwalifikowaniem się do programu dostałem steryd, by niepotrzebnie nie osłabiać organizmu wysoką gorączką (z czasem trzeba go było odstawić). Teraz też praktycznie nie mówię, wygląda jak jazda non stop z klimatyzacją lub codzienny doping na stadionie.
Życzę, by lek działał jak najdłużej.
Pytaj o co chcesz.
Pozdrawiam.
jermal
  Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
jermal

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-20, 11:42   Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
Witam!
Sprawa tej hemoglobiny ma dwa aspekty.
Pierwszy - medyczny i tu według mnie czy jest 9,3 czy 9,5 nie ma większego znaczenia. W moim przypadku załatwiono to podając krew, żelazo i sutent. Efekt postaram sie pokazać w załączniku.
Drugi - ekonomiczny, szpital dostaje refundacje za lek przy ściśle określonych parametrach krwi określonych w rozporządzeniu NFZ. Dla hemoglobiny to poziom większy, równy 9,5. Oczywiście granica jest tu czysto umowna, ale niestety taka zostala określona.
Pozostaje pytanie - czy lek można kupić na receptę decydując się na pełną odpłatność. Są bowiem leki, którymi dysponują tylko szpitale i nie można ich kupić w aptece, nawet na receptę.
Pozdrowienia dla Taty.
jermal
  Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
jermal

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 16783

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-12, 21:12   Temat: Rak jasnokomórkowy nerki z przerzutami
Witaj!
Mam przed nosem aktualny załącznik do zarządzenia o leczeniu raka nerki. W paragrafie 3.1 określajacym kryteria kwalifikacji dla afinitoru, w punkcie 14c jest sformułowanie "poziom hemoglobiny wiekszy lub równy 9,5 g/dl".
Jeśli chodzi o "domowe sposoby" to w moim przypadku, gdy chodziło o poziom kreatyniny, bardzo dużo piłem. Powodowało to zmniejszenie jej stężenia z jednoczesnym zmniejszeniem poziomu hemoglobiny, gdzie miałem nieco zapasu. Ponieważ różnica między poziomem rzeczywistym a wymaganym jest w Twoim przypadku bardzo niewielka, może postępowanie odwrotne trochę pomoże ???
Tacie życzę wytrwałości i pogody ducha.
Pozdrawiam
jermal
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group