1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki chromofobowy
jermal

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16363

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-05-30, 20:37   Temat: Rak nerki chromofobowy
Witaj!
Trudno mi dyskutować z Waszymi lekarzami. Mogę tylko opowiedzieć jak było w moim przypadku (filia CO w Warszawie ul. Wawelska). Cięcie brzuszne - ok.40 klamerek. Następnego dnia po operacji, przy łóżku, pojawiły się Dwie Sympatyczne Panie Rehabilitantki. Przeszkoliły mnie w obsłudze łóżka elektrycznego oraz wyjaśniły konieczność szybkiego wstawania. Drabinkę na wszelki wypadek zdjęły. Pokazały na którym łokciu się opierać, którą nogę pierwszą opuszczać z łóżka, by wstać i jak później położyć się (oczywiście teraz już wszystko zapomniałem). To cała moja wiedza na ten temat. Główny cel - chodzić, chodzić, chodzić.
Pozdrawiam
jermal
  Temat: Rak nerki chromofobowy
jermal

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16363

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-05-29, 21:07   Temat: Rak nerki chromofobowy
Witaj Monaliza!
W tej chwili ważne jest, by pacjent możliwie szybko wstał. Tata powinien zostać przeszkolony przez specjalistę jak to robić w miarę bezboleśnie (trudne, ale możliwe). Czy dostał opuszczane elektrycznie łóżko? Nie należy używać sznurowej drabinki do podciągania. Ważna jest też lekka, przeczyszczająca dieta. Na szpital nie ma co specjalnie liczyć. Mnie pomogły sałatki z białej kapusty, ale wtedy była zima. Później jeszcze niezapomniane przeżycie jak z Robin Hooda - wyciąganie strzały (drenu) z brzucha.
Operację miałem w poniedziałek po Świętach, a na Sylwestra w piątek byłem już w domu (bal sobie odpuściłem).
Szybkiego powrotu do pełnej sprawności.
jermal
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group