1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
jogi45

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 139885

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-04-06, 12:19   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Zoi cieszę się bardzo że wynik pet jest dobry. Żeby jeszcze ta tarczyca się uspokoiła. Nie odpuszczaj. Życzę ci żeby było coraz lepiej, już tylko z górki.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
jogi45

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 139885

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-02-21, 20:11   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Zoi wszystko będzie dobrze, no w każdym razie nie gorzej. Trzymam kciuki.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
jogi45

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 139885

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-07-17, 23:39   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Zoi bardzo,bardzo się cieszę że masz dobry wynik rezonansu. Po tym wszystkim co przeszłaś nareszcie możesz przestać myśleć o chorobie. Teraz spokojnie wypoczywaj bo należy ci się.
Przez całe moje leczenie byłaś dla mnie podporą przez sam fakt że tyle przeżywałaś a nadzieja cię nie opuściła. I twoje rady bardzo mi pomagały. Zawsze jak mi było ciężko to myślałam"co tam moje cierpienie w porównaniu z tym co przeszła Zoi"
Trzymaj się ciepło i obyś nie miała już nigdy powodu szukać tutaj , na forum, porady.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
jogi45

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 139885

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-07-15, 13:05   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Zoi jak ja cie rozumiem!!!!!! Tym bardziej że czytam twój wątek regularnie i pamietam co przeszłaś. Nie pomoge ci odczytac tomografii ale na poprawe nastroju dodam że moje usg tez mnie niepokoiło a wszyscy lekarze mówili ze po radio tak może być bo jakies zwłóknienia i zrosty po operacji widać i trudno to interpretowac wiec załatwiłam rezonans i czekam spokojnie do 2 września. Nie myślę o chorobie a powrót do pracy dobrze mi zrobił.
Oczywiście trzymam kciuki za twoje wyniki a ty nie mart sie na zapas bo i tak nic tym nie zmienisz. Trzymaj się mocno życia. Przecież mieszkasz wśród greków a tam co drugi to Zorba !!!!!
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
jogi45

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 139885

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-22, 12:51   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
jakas - włosy odrastają. Takie same. To tylko trwa zanim długość sie wyrówna. Ty może nie czytaj naszych starych postów bo chyba za bardzo sie boisz albo 'zakumpluj" się z jerzozwierzem i tak jak on wykorzystaj strach jako motor działania. Zamień strach przed leczeniem i jego skutkami na strach przed chorobą. Pomyśl że leczenie ma pomóc dalej żyć. Trzymaj sie cieplutko i wrzuć do programy dnia same komedie i książki pełne humoru. Będzie dobrze jak tylko będziesz tego chciała.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
jogi45

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 139885

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-19, 09:14   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Zoi ja smaki czuje juz od dawna i wszystkie. Słodki też niestety ale dokuczaja mi zeby. Tak jakbym nie miała szkliwa i wszystko sie do nich przykleja. mam problemy z przełykaniem, w gardle mam jakby półeczkę na której się wszystko zatrzymuje. Do zjedzenia małej bułki potrzebuję dużej szklanki napoju. Nigdy w życiu tyle nie piłam. Kości też mnie bola ale ja myślę że to przez brak mięśnia. aburzyła sie równowaga mięśniowa i troche się krzywię. Włosny jeszcze mi wychodza ale od 2 tygodni uzywam witamin z Vichy i jest troche lepiej. Zniszczone jednak są bardzo -suche, matowe i łamliwe aż boje się czesać. Nie natłuszczają sie wogóle. troszkę chyba przytyłam, ze 2 kg. No i pobolewa mnie głowa.To są takie krótkotrwałe przeszywające bóle ale przyczyn może byc wiele. Miewałam to już przed wycięciem guza.
Zoi ty miałaś strasznie dużą dawkę na radio i pewnie dlatego to tak długo u ciebie trwa.
co do polipów to wiem że się je wycina. Nie martw się na zapas. Pet i tomografia jest o.k.
Napisz jakie masz wyniki krwi.
Moja córka bedzie miała wycinany powiększony migdal który wcale ja nie boli i polipa w nosie. Może wtedy skoncza sie problemy z zatokami i ciągłym katarem. to tylko zwykły zabieg ale się martwię. mam nadzieje że histpat będzie dobry. No i wiem jak sie cierpi po usunięciu migdałka (też lewy, tak jak u mnie)
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
jogi45

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 139885

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-11-12, 02:02   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Na skórę po naświetlaniach rewelacyjnie działa krem radiosun. W poznaniu powinien być ,szczególnie w tej aptece przy centrum onkologii bo własnie w Poznaniu go polecaja. Można tez bez problemu zamówić przez internet. Bardzo wydajny. Wygładza skórę, likwiduje te napiecia skóry, dobrze natłuszcza i daje niesamowitą ulge przy swędzeniu i bolesności.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
jogi45

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 139885

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-10-19, 20:17   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Zoi - jesteś niesamowita. !0 miesięcy bez smaków? Ty już pewnie zapomniałaś jak smakuje pomarańcza albo śledzik w śmietanie.
jak byłam zdrowa to nawet mi do głowy nie przyszło że można nie czuć czekolady i przeżyć dzień na szklance mleka z żółtkiem. Wcinam te surowe żółtka bez względu na cholesterol bo mają dużo witamin. polecam utrzepane z łyżeczką cukru i zalane szklanką letniego mleka. łatwo się wślizguja i stawiają na nogi.
Zamienię mój gorzki rosół i gorzki kisiel na łyżkę rosołu słodkiego. Moje ulubione ziemniaczki pieczone i serek są nie do zjedzenia.
Zoi - będzie dobrze. Wierzyłas lekarzowi i dobrze na tym wyszłaś. Nacierpiałas się i to jeszcze nie koniec ale pomyśl ile przed tobą wspaniałych ciepłych dni na greckich skałkach.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
jogi45

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 139885

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-09-22, 22:24   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
zajrzyj na góre do zakładki użytkownicy. tam są lekarze.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
jogi45

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 139885

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-09-22, 21:29   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Może zadaj na priva pytanie naszemu forumowemu radioterapeucie. Jeśli inne objawy się cofają to bedzie dobrze. Skutki popromienne czasem występują z opóźnieniem - tak powiedziała moja pani doktor. Trzymaj się - tyle przeszłas że teraz tylko z górki.
  Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
jogi45

Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 139885

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2009-08-06, 09:46   Temat: Rak gardła dolnego z przerzutem - brak smaku po radioterapii
Zoi - przykro to czytać. Czy jesteś pod kontrolą laryngologa, otolaryngologa ? Masz swojego lekarza "od wszystkiego" ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group