1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
kachna

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18391

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-09-24, 02:24   Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
Od kilku tygodni jest źle. Jeszcze 08.08 świętowaliśmy kolejne dobre wyniki po Zelborafie. a 17.08 nastąpił progres w głowie, którego nikt się nie spodziewał. Nie mam co liczyć na ipi ponieważ jestem posiadaczką HCV i HBV. Wiedziałam o tym od początku leczenia, że mnie to dyskwalifikuje.
Jestem po 5 naświetlaniach całego mózgowia, które zakończyłam 2 tygodnie temu. Bardzo mi to pomogło jeśli chodzi o ból głowy.
Przepraszam za błędy ale sporo się z moją głową podziało. Teraz jest znacznie lepiej.
Pozdrawiam
Kasia
PS: staram się uśmiechać ...... jak tylko mogę :)
  Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
kachna

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18391

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-07-29, 16:27   Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
Dzień Dobry,
Wprawdzie wizytę w CO mam dopiero 08.08.2014, ale dzisiaj odebrałam kolejne wyniki TK.
Zelboraf dalej spełnia swoją rolę :)
W płucach nie ma żadnych zmian, a w głowie spora poprawa :) :) :)
Cieszę się bardzo ..... jestem znowu uskrzydlona, zwarta i gotowa do dalszej walki :)
Jestem aktywna zawodowo.... piekę swoje torty :)
Dbam o siebie ... dobrze jem, dużo śpię i uśmiecham się prawie cały czas.
Życzę Wam wszystkim dużo zdrowia.

Pozdrawiam,
Kasia
  Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
kachna

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18391

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-06-21, 14:49   Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
Dzień Dobry :)
Dzisiaj taki trochę mroczny dzień, ale napiszę Wam same dobre wieści. Zaraz poczujecie, że już lato (dzisiaj pierwszy dzień lata).
Wczoraj miałam kolejną wizytę kontrolną w CO.
Wyniki kontrolne TK :
Wynik TK głowy : w porównaniu do badania poprzedniego zmniejszyła się nieznacznie ilość widocznych zmian ogniskowych oraz ich wielkość
Wynik TK Klatki piersiowej : całkowita regresja ognisk meta w prawym płucu.
Wyniki krwi : Świetne.
ZELBORAF DZIAŁA :)
Miałam sporo różnych skutków przez długi czas. Ale teraz jest ok :) Mam zmniejszone dawki od miesiąca na 2*3 tabl. i to dało mi dużą ulgę.
Wracam do pracy ..... :) :) :)
Oprócz Zelborafu staram się unikać leków. Czasami biorę ibuprofen i to wszystko.
Jem dużo i zdrowo :) śpię długo i słodko :) Każdego dnia budzę się wypoczęta i cieszę się że zaczyna się dzień.
Mam wokół siebie tylu wspaniałych ludzi, którzy dodają mi skrzydeł.
Mam w końcu lekarza, któremu ufam.
W CO zawsze poznaje wspaniałych ludzi.... jesteśmy bardzo pozytywnymi pacjentami pod gabinetem 8.
I najważniejsze ... Mam Najwspanialszą Córkę.
Cały czas myślę pozytywnie i wiem, że się uda.
Zmieniły się moje relacje z wieloma ludźmi...mam więcej pokory i zrozumienia, ale też bronię swego :)
Przesyłam Wam kule energii.
Łeb do słońca .... w moim przypadku w kapeluszu i filtrem 50 :)
Kasia
  Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
kachna

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18391

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-05-05, 19:28   Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
Dzień Dobry :)
Kiedy czytam swojego ostatniego posta to sama się łapię za głowę.... Kasia co to ma być??
Kochani bardzo Wam dziękuję za to że jesteście.
To dzięki Wam jestem teraz pod dobrą opieką i leczę się Zelborafem.
Wasze historie i Wasze cenne informacje pozwoliły mi na zgłębienie tematu i szukanie pomocy.
Jestem pełna wiary, że się uda :)
I mam jeszcze sporo siły do walki.
Życzę Wam tego w ten piękny majowy dzień gdzie wszystko pachnie bzem .... :)
I sorry za te smutasy.... to była mała chwila.
  Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
kachna

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18391

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-05-02, 12:58   Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
Witam Wszystkich,
Nie pisałam ale czytam.....
Czytam i nie mam odwagi pisać ....chciałbym napisać dobre wieści, żeby dać nadzieję wszystkim , którzy tu są, ale nie mam tych wieści.... ani dla siebie ani dla Was.
Przerzut rozsiany w głowie i 3 guzki meta w płucach.
Od 18. 04 leczona Zelborafem w CO Warszawa.
Od mojej operacji w listopadzie wiele się wydarzyło.... raczej złego.
Pozytywnie wpływają na mnie wizyty w CO Warszawa u profesora Rutkowskiego.
Zawsze miał dla mnie złe informacje ale daje mi zawsze nadzieję i uskrzydla do walki.
Pozdrawiam Was majowo.
Kasia
  Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
kachna

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18391

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-11-17, 17:05   Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
Dobry wieczór :)
We wtorek zostanę przyjęta na oddział chirurgiczny w Gliwicach. Usuną mi węzły pachwinowe i miednicowe. Jak do tej pory świetnie sobie radzę.... idę jutro ostatni dzień do pracy.
Traktuję to paskudztwo jako bardzo Wielkiego wroga , który czyha na moją słabość ... ale ja jestem Wielkim bojownikiem :) nie dam mu tej satysfakcji :)
Czytam cały czas forum i powoli poznaję każdego z Was.
Wasze historie dają mi dużą wiedzę na temat czerniaka a tym samym pozwalacie mi w jakiś sposób wpłynąć na dalsze postępowanie.
Jestem umówiona na 30.12.2013 w CO Warszawa na konsultację u prof. Rudkowskiego.
Mam nadzieję, że będą już wyniki po operacji i będzie ok.
3majcie się ciepło.

Pozdrawiam
Kasia
  Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
kachna

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18391

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-10-16, 16:19   Temat: Czerniak Złośliwy z przerzutem do węzłów
Witam Wszystkich !
Mam na imię Kasia, pochodzę z małej miejscowości na Śląsku. Jestem pacjentką CO Gliwice. Rok temu miałam usunięte znamię powyżej prawego kolana. Wynik niestety: melanoma malignum superficial spreading.

Podaję poniżej wyniki badania histo-pat:
Rozpoznanie : 612748- melanoma malignum superficial spreading. Clark III; Breslow 1,5 mm. Typ komórki nabłonkowaty. Faza wzrostu wertykalna. IM :4/1 mm2. Brak nacieków limfocytarnych. Brak owrzodzenia. Zmiana usunięta w granicach tkanek zdrowych. Najwęższy margines 1 mm.

Następnie miałam wykonaną radykalizację zabiegu gdzie usunięto bliznę z szerokim marginesem do powięzi. Wynik zbadania tego wycinka nie stwierdził utkania nowotworu. Nie zbadano mi węzła wartowniczego.
Przez rok badania kontrolne i samoobserwacja siebie. Wszystko było ok.
26.09 wyczułam zgrubienie w okolicy prawej pachwiny i długa do Gliwic. Jestem już po diagnostyce i niestety przerzut na dwa węzły chłonne. 19.10 mam zaplanowana operacje usunięcia węzłów pachwinowych i miednicowych.

Proszę o informacje dotyczące tej operacji oraz jak przedstawia się dalsze leczenie przy czarniaku ??

Jestem posiadaczką dwóch wirusów wątrobowych B i C. Leczenie interferonem i rybawiryną pozwoliło mi pozbyć się jednego gada. Niestety B został. Po konsultacji z lekarzem hepatologiem uświadomiłam sobie, ze podejście do radioterapii lub chemioterapii ( z tego co czytałam chemia i tak nie działa na czerniaka) mogę pobudzić wirusa do mutowania. Czy ktoś na forum jest w podobnej sytuacji i może mnie oświecić ?? ;)
Pozdrawiam
Kasia

[ Dodano: 2013-10-16, 16:32 ]
Bardzo przepraszam ale już widzę błąd : operacja zaplanowana na 18.11.013, a nie jak wcześniej pisałam na 18.10.
Błądzę po forum i myśli mam teraz zaprzątnięte stresem stąd ten błąd ;)

Pozdrawiam
Kasia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group