1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
kajcia801

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 27469

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-08, 10:52   Temat: Dysplazja szyjki macicy
jestem po podobnej historii jak Twoja żona i jeśli chodzi o ciążę to też usłyszałam, że najlepiej by było gdybym z decyzją o kolejnej ciąży zaczekała co najmniej 6 m-cy od konizacji szyjki macicy - lekarz powiedział, że zabieg ten nie utrudnia zajścia w ciążę, lecz u niektórych kobiet występują problemy z donoszeniem ciąży - np. poród może nastąpić szybciej niż w 40 tyg ciąży lub niestety mogą wystąpić poronienia - ale nie ma na to reguły - dużo zależy od tego ile tej szyjki zostało usunięte. Co do tego wirusa HPV - to też go mam lecz niestety nie wiem jaki to typ (numer) a jest ich cała masa - jednak onkolog zapewniał mnie, że jeśli już stwierdzono u mnie obecność tego wirusa to żadna szczepionka mnie nie uchroni przed jego działaniem, bo już go mam i pieniążki, które wydam na szczepionki - a nie są one tanie, będą wydane bez sensownie. Te szczepionki działają tylko ponoć jak zaszczepi się młodsze kobiety, dziewczynki - z tego co pamiętam to chyba do 16 roku życia. Szczepionki te nie spowalniają działania tego wirusa, jak już wirus jest to żadna szczepionka w żaden sposób na niego nie podziała - takie są opinie lekarzy ginekologów i onkologa u których się konsultowałam.
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
kajcia801

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 27469

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-02-13, 10:48   Temat: Dysplazja szyjki macicy
nie jestem specjalistką w zakresie antykoncepcji, ale mając kilka problemów zdrowotnych pytając lekarza ginekologa o środki antykoncepcyjne najlepsze dla mnie to padła kiedyś propozycja spirali - więc nie sadzę, że lekarz wiedząc, że może ona spowodować nowotwór szyjki macicy by ją polecał...być może nie powinnam tego pisać ale to chyba tylko jest takie przekonanie starszych lekarzy, którzy w ogóle są przeciwni antykoncepcji - bo im sumienie i przekonania religijne nie pozwalają na jej polecanie i przepisywanie - sama kiedyś na takiego trafiłam.
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
kajcia801

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 27469

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-02-08, 09:17   Temat: Dysplazja szyjki macicy
A Twoja żona nie miała wykonanego badania kolposkopowego przed pobraniem wycinków ??
Jestem w podobnej sytuacji jak Twoja żona - też zaczęło się od cytologii gr 3, ale wtedy miałam najpierw wykonany wymaz z pochwy, wykonaną kolposkopię a dopiero wtedy pobrano mi wycinki z kanału szyjki, jamy macicy i z tarczy części pochwowej szyjki macicy.
Teraz czekam niecierpliwie na wyniki badań histopatologicznych. Nie wiem jak te badania na HPV, ale kolposkopie można wykonać na NFZ ale termin oczekiwania w mojej okolicy to ok 4 m-cy, więc robiłam je prywatnie.

[ Dodano: 2013-02-08, 09:20 ]
dodam, że u mnie kolposkopia pokazała dokładnie jaki obszar jest zajęty przez podejrzane zmiany, więc lekarz pobierając wycinki dokładnie wiedział co i w jakim zakresie trzeba pobrać do badania histopatologicznego i nikt nigdzie nie chciał pobrać mi tych wycinków bez kolposkopii
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group