1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi
karinka2507

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11632

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-01, 14:49   Temat: Rak piersi
Powiedzieli, że lekarz który wykonywał biopsję piersi, nie zauważył, że węzły chłonne są podejrzane, i dlatego robią jeszcze raz biopsję... I znów wszystko przesuwa sie w czasie. Wyniki będą w poniedziałek
  Temat: Rak piersi
karinka2507

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11632

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-01, 10:03   Temat: Rak piersi
No właśnie okazało się, że są przerzuty za węzły chłonne... Ostatnio jak robili biopsję z piersi nie zauważyli, że węzły chłonne są zajęte.. Musieli wykonać ponownie biopsję z węzłów i teraz czekanie na wynik...
  Temat: Rak piersi
karinka2507

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11632

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-24, 18:57   Temat: Rak piersi
Mefisto, czyli co lepiej usunąć całą pierś?
  Temat: Rak piersi
karinka2507

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11632

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-24, 09:28   Temat: Rak piersi
Witam ponownie.
Pisze, ponieważ potrzebuje porady.
Byłam dzisiaj ponownie u lekarza, bo musiałam jeszcze odebrać wynik z RTG. Lekarz powiedział, że trzeba usunąć tego guza. Dał mi dwa wyjścia: albo wycięcie tylko guza albo amputacja całej piersi. Nie powiedział co jest lepsze, dał mi tylko wybór i ta decyzja należy do mnie. W poniedziałek znów muszę jechać do szpitala bo mam wizytę z psychologiem. Czy u Was też tak wszystko długo trwało? I co byście na moim miejscu zrobili? Amputacja piersi czy tylko wycięcie guza?
Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi
karinka2507

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11632

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-22, 22:27   Temat: Rak piersi
missy o to opis z usg
Sutki o utkaniu gruczołowym
W piersi prawej na Godz 11:00 TUMOR O ŚR 14,5 MM I WYGLĄDZIE CA MAMMAE DEX-BAG
POZA TYM SUTEK PRAWY W NORMIE
SUTEK LEWY BEZ ZMIAN OGNISKOWYCH
PRZEWODY MLECZNE W NORMIE
W JAMACH PACHOWYCH ZMIAN WĘZŁOWYCH O WYGLĄDZIE META NIE STWIERDZA SIĘ.

Coś o tym możesz więcej powiedzieć?
Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi
karinka2507

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11632

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-22, 20:39   Temat: Rak piersi
Dziękuję bardzo za informację :)
  Temat: Rak piersi
karinka2507

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11632

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-22, 18:33   Temat: Rak piersi
Jestem już pod obserwacją onkologa, czekamy jeszcze na wynik z RTG, który będzie w czwartek i wszystko się okaże co dalej. Tak po krotce chciałam dowiedzieć się od osoby trzeciej jak to wszystko wygląda, i czy rokowania są dobre czy złe.
Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi
karinka2507

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11632

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-22, 17:55   Temat: Rak piersi
Robili mi USG i stwierdzili, że węzły chłonne są czyste. Czyli po operacji ta diagnoza może się zmienić jeśli chodzi o węzły chłonne? A na czym polega na hormonoterapia? I czy konieczna będzie operacja? Jeszcze czekam na jeden wynik z RTG.
  Temat: Rak piersi
karinka2507

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11632

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-21, 18:32   Temat: Rak piersi
Witam wszystkich.
Dwa tygodnie temu dostałam wyniki z mammografii ze skierowaniem do lekarza,
bo coś wykryli mi w piersi, bez zastanowienia pojechałam do szpitala, zrobili mi biopsję.
W czwartek odebrałam wyniki od lekarza, Proszę o informację czy jest bardzo źle, czy da się to wyleczyć, czy mogą mi amputować pierś?

O to moje wyniki
Lokalizacja wycinków:
1. Bioptat piersi:1.1 dł 1,3cm barwy białej (24476), 1,2 dł 1,2cm barwy białej
Rozpoznanie Naciekający rak przewodowy NST II st wg. Blooma-Richardsona c2,p2,m2. Bioptat pierwszy=10 mm drugi=6 mm
Badania Immunohistochemiczne:
ER Pozytywny komórek 99% intesywność3
PR Pozytywny komórek 5% intensywność 2
HER-2 negatywny
Ki-67 Indeks proliferacji Ki67 12,2%

Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-09-21, 19:15 ]
Dodam, że mam 60 lat i nigdy w rodzinie takiego przypadku nie było.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group