1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
karol2012

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-19, 21:49   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Z kosmetyczką to jest tak, że zalezy w jakim stanie są stopy i ręce, mając na myśli ile jest na nich zrogowaciałego naskórka. Trzeba go usunąc, aby nie dochodziło do toksycznego zatrucia skóry sorafenibenem z pękających drobniutkich naczyń krwionośnych. Następnym elementem dbania o stopy, jest zakaz mycia w ciepłej wodzie, ja myję codziennie w zimnej wodzie i stosuję niczym modelka, jak powiedziała moja córka, kremy pilingujące z mocznikiem, kwasami owocowymi AHA. oraz kremy natłuszczajace i nawilżajace.Nie szaleję z markami i kupuję tanie z supermarketów.
Do butów kup wkładki żelowe lub silikonowe ,to bedziesz chodził cały czas. Ja zanim wypracowałem metody na niedopuszczenie do zespołu stopa -dłoń 2 razy po tygodniu nie mogłem chodzić. teraz zapomiałem o tej dolegliwości, ale codzienna pielęgnacja koniecznie. Teraz jest dobry czas na lek bo na zewnątrz jest zimno. Latem w gorace dni
zakaz intensywnego chodzenia a w upały zakaz przebywania na dworze,ale do tego jeszcze wrócimy.
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
karol2012

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-16, 09:14   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Ten HCC prezentowany w tym wątku jest jakiś "inny" być może jest połaczony z innymi
chorobami dlatego daje taki obraz. Widziałem i analizowałem ze 20 róznych dokumentacji ale tu nic do nich nie pasuje,
Z analizy markera AFP bardzo wrazliwego w Hcc wynika że rak się rozwija a on stoi w miejscu a nawet min.spada. Widziałem dwa takie przypadki, że marker nie dość, że był w normie to jeszcze na poziomie 2 jak tutaj, ale w miarę rozwoju raka skoczył do 3 a po operacji spadł do 1,5. Jako że operacja była nieresekcyjna do końca zaczał minimalnie przyrastać.
Tutaj mamy za to wzrost/ co prawda jeszcze w ramach mormy/ markera CA-19-9 od 8,5
, 20,8 do 27,15 w końcowym badaniu a to jest marker raka dróg żiółciowych?...
Dlatego nie będę się wypowiadał w tym temacie jak Ci napisałem jestem za "cienki" w sprawie Nexavaru tak...
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
karol2012

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-15, 21:41   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
histopatologiem też nie jestem i nie wiem co w BAC oznacza "M-69700"
wiem też że biopsja cienkoigłowa pozwala na pobór pojedyńczych komórek a to nie daje pewnosci co do diagnozy.
U mnie 3 razy dokonano wkucia w prawie 19 cm guza /HCC/ wynik nie stwierdzono komórek nowotworowych...
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
karol2012

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-15, 17:24   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Wlazłem w twój temat a tu schody coraz wyższe. Lekarzem nie jestem ale jak w jednym dokumencie czytam, że mamy doczynienia z guzem Kletskina/"Guz Klatskina jest rodzajem raka dróg żółciowych. Jest to rak wnęki wątroby"/ a na końcu w epikryzie, że mamy doczynienia z rakiem watrobowokomórkowym/ czyli HCC/ to albo masz dwa raki na raz, albo szukaj dobrego onkologa...
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
karol2012

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-14, 13:40   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
A mnie przy nexavarze nigdy nie bolało jak i przy HCC bez bólu...

[ Dodano: 2015-01-14, 19:07 ]
chciałbym abyś dobrze zrozumiał moje sugestie. z twojej dokumentacji na różnych etapach wynika, że możesz mieć raka wątroby/HCC/ ale też równolegle raka jak dobrze czytam dróg żółciowych zewnętrznych. Nexavar raczej w 100% skierowany jest na raka HCC a nie znam jego skutacznośći do tego drugiego......
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
karol2012

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-13, 18:43   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Mam pytanie w sprawie bólu czy teraz cię boli..

[ Dodano: 2015-01-13, 19:39 ]
W sprawie nexavaru/sorafenibenu/ służę pełną pomocą, ale po przeczytaniu całej twojej historii, mam watpliwosci co do leczenia. Nie chodzi tutaj raczej o raka watroby HCC, jeżeli juz to jakieś początkowe stadium?? a mamy doczynienia z rakiem dróg żólciowych a w tym raku jestem za cienki aby udzielać rad........
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
karol2012

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-13, 15:35   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Ustalmy taką konwencję kontaktów tutaj. Ja postaram się to Ci tak usystematyzować abyś czynnie w tym brał udział i miał pełną kontrolę. Działkę twoich lekarzy zostawiam im no chyba, że palną jakiegoś babola mówiąc po piłkarsku...
Na starcie brania nexavaru założysz dwie karty kontrolne
- pierwsza to z wynikami startowymi krwi, bedziesz w programie lekowym nexavar więc z urzędu co miesiąc będziesz miał nowe,
-druga to wymiary guzów co 3 mce będziesz miał TK,
Nie mogę technicznie na twoim wątku opublikować ich jako wzór więc wyślę na twoją pocztę. Jeżeli kogoś to zainteresuje możesz Ty je opublikować...
  Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
karol2012

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 33550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-12, 21:44   Temat: Prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu jamy brzusznej
Pierwszą rzecz jaką należy zrobić to natychmiast do kosmetyczki i piling stóp, pozwoli to zapobiec zespołowi stopa dłoń, jest to uboczny skutek nexavaru i dostaje go większość biorących ten lek. Zespół ten wyklucza niekiedy pacjenta ze względu na niegojące się rany z terapii.
Co do diety, ja jestem za tym abyś nie za wiele zmieniał. Może mniej ostro, mniej smażone, alkohol niestety abstynencja.
Do walki z rakiem potrzeba sił i póki jest to możliwe należy organizm dobrze odżywiać.
Czas będzie stopniowo eliminował potrawy z jadłospisu, niestety będą biegunki. U mnie stało się to po roku brania leku.
Jako stały punkt jadłospisu to jagodowe owoce; najlepiej czarna jagoda, borówka amerykańska bez tego nie przeżyjesz, biegunki cię wykończą. U mnie rano pierwszy posiłek to jogurt jagodowy ze sklepu, ale uzupełniony do pełna jagodami, bo tam jest tylko namiastka. Białka z mleka raczej w formie ukwaszonej/jogurt, śmietana, twaróg.../
Podoba mi się twoja wola walki, więc aby cię zdopingować, stawiam Ci niebotyczną granicę 3 lat brania leku, notabene ja już mam 3 lata i 5 mcy i to jest rekord Polski z HCC.
Dostaniesz ode mnie pełną opiekę trenerską, a w kwestii nexavaru wiem wszystko, nawet to o czym producent nie napisał w ulotce...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group