1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
karol2012

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 29536

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-21, 22:03   Temat: WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Pytania Twoje o "Ślad płynu w otoczeniu segm6 wątrobye i konglomerat pętli jelitowych rozdętych gazem z poziomami płynu - subileus?," można powiedzieć, że są skutkami zaawansowanej choroby nowotworowej i skutkiem ubocznym chemioterapii...
Po dokładnej analizie wszystkich TK można powiedzieć , że "jest jak w poprzednim badaniu" jak piszą radiolodzy. Jednak do tego pozytywnego i wyświechtanego określenia należy podchodzić z ostrożnością.
Ja miałem taki epizod jak radiolog/ od onkologii/ z drugiego końca Polski ,internetowo, opisał mi badanie, dodał do wymiarów guza parę milimetrów, napisał reszta "jak w badaniu poprzednim", ale przypadek chciał, że robiłek dodatkowe TK pod kątem przeszczepu i guz był mniejszy o 2,5 cm !!??.
Co do watku markerów mam swoje zdanie nieco odmienne od niektórych onkologów;
mogę zgodzić się, że porównanie markera nowotworowego u niektórych osób do zaleceń referencyjnych/ czytaj normy/ może zmylić.
Inną sprawą jest porównywanie w ujeciu dynamicznym markera u tej samej osoby. Porównanie, do jego wysokości ,przed chorobą, po operacji, leczeniu, chemii to kopalnia wiedzy dla lekarza, tylko jest jedno, ale prawie nikt tego nie robi ,przy takiej liczbie pacjentów jest to nieosiagalne.
Dlatego od początku robię, ja sam, w formie tabeli; data, rodzaj zabiegu czy zdarzenia medycznego, wielkość markera , wnioski. Radzę to robić każdemu z Was kto czyta to forum.
W moim przypadku ,też nietypowym "markerowcem", AFP, wnioski po 9,5 roku są jedne.
Przed przydziałem chemii/nexavaru/ bardzo drogiego, muszę z urzedu zrobić AFP i TK,
zanim odbiorę opis TK, znam już jego wynik.
Decyduje o tym wynik AFP np AFP 5,8 guz max wymiar 5,6 cm, Afp najwyższe jakie miałem 10,8 guz 10,6 cm, różnice były w mm....
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group