1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-17, 14:56   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Tak jak pisałam wcześniej nie pomogę. Leczyłyśmy się i kontrolujemy w innych ośrodkach. Nie chcę wprowadzać Cię w błąd. Jedynie mogę napisać jak jest u mnie. Chodzę do 2 endokrynologów. Pierwszy w CO, drugi w Szpitalu Bielańskim. Pierwszy jak i drugi jest bardzo potrzebny. Szczerze nie wyobrażam sobie mieć tylko jednego endokrynologa w Centrum Onkologii. W wytycznych od lekarza z CO mam napisane, że muszę być pod kontrolą Centrum Onkologii jak i endokrynologa w innej poradni.
Będąc na ostatniej kontroli w CO były ze mną 2 osoby które są 10, 17 lat po leczeniu i one dopiero po tym okresie dostały zgodę od lekarza na kontrolowanie się u endokrynologa w innej poradni.

[ Dodano: 2015-11-17, 15:55 ]
Muszę minimalnie poprawić mój wpis.
Chodzi mi o to, że te osoby które są 10, 17 lat po leczeniu dostały zgodę od lekarza, że mogą się kontrolować tylko u endokrynologa w innej poradni, nie muszą przychodzić do CO. Chyba, że coś się dzieje.
Co dopiero Ty osoba będąca dopiero 3 lata po leczeniu.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-15, 18:33   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
W sumie ANTY-TG nic mi nie mówi jak nie znam norm. Każde laboratorium ma swoje normy. Opis USG jaki tu przedstawiłaś jest bardzo ogólny. Nie napisałaś szczegółów. Rozmiary powiększonych węzłów, czy są odczynowe, czy są patologiczne ? Gdzie się znajdują ? Ile ich jest ?
Ja tu chyba czegoś nie rozumiem. Lekarz onkolog wypycha Cię do endokrynologa twierdząc, że jest lekarzem prowadzącym. Jak mnie niektórzy ludzie denerwują. Przecież onkolog jest lekarzem prowadzącym i on ustala kiedy są potrzebne kontrole, a endokrynolog jest lekarzem pomocniczym.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-15, 17:41   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Justyna, niestety nie pomogę Ci.
Czy coś lekarz powiedział na temat tego wyniku ? Ten wychwyt wyszedł w scyntygrafii całego ciała czy szyi ? Jak wyszło USG szyi ? Czy miałaś wykonane ANTY-TG ?

[ Dodano: 2015-11-15, 17:49 ]
Duży masz ten wychwyt ?
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-15, 16:24   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Hej.
Jak wyszło TG, czy masz podwyższone ?
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-07-18, 21:37   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
evee, w sumie zgadzam się z Tobą. Nie do końca życia będziemy na pełnej supresji. Na razie niestety trzeba częściej biegać do endokrynologa.

[ Dodano: 2014-07-18, 21:43 ]
justyna_kier napisał/a:
hasło chorowałam na raka tarczycy na panie w rejestracji nie działa.

Na panie w rejestracji może i nie działa, ale na lekarza powinno.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-07-18, 11:19   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Mam dobre relacje z moją endokrynolog. Nigdy mi nie mówiła, że mogę sobie sama zmieniać dawkę. Natomiast wiem, że jak będę się czuła źle to mogę do niej przyjść bez zapisu i ona mnie przyjmie, bo wie w jakiej jestem sytuacji.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-07-18, 09:21   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Moim zdaniem bierzesz za małą dawkę Euthyroxu. Powinnaś być w supresji. Czy bierzesz jakiś lek na to serce ?
Też mam duże trudności w ustaleniu odpowiedniej dla mnie dawki. Raz mam niedoczynność, po niedługim czasie mam nadczynność.
justyna_kier napisał/a:
Lekarka na konsultacji stwierdziła ostatnio, że powinnam sobie sama dobrać dawkę przy której będę czuła się dobrze.

Moim zdaniem lekarka bardzo źle Ci doradziła. Nie powinnaś sama ustalać odpowiedniej dla siebie dawki.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-11-22, 20:42   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Gratuluję.
Teraz moja kolej. Za 4 miesiące kontrola.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-11-21, 20:12   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Turnus w sanatorium się kończy ;) Trzymam kciuki.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-11-18, 10:38   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Rozumiem, że nie musiałaś odstawiać leku na miesiąc przed jodem kontrolnym. Zastrzyki z Thyrogenu załatwią całą sprawę z podwyższeniem TSH do poziomu ponad 30 IU/ ml.
Trzymam kciuki, żeby wszystkie wyniki badań wyszły jak najlepiej.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-11-17, 12:59   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Piszesz oczywiście o Instytucie na Szaserów ? Możesz opisać jak to wszystko wygląda. Wszystkie badania, jaki jod dostaniesz itd. ? Dlaczego w szpitalu masz zostać aż 6 dni ?
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-21, 08:04   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Gratuluje. ::dance::
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-19, 16:10   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Bardzo się cieszę. Oby tak dalej.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-19, 15:32   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
Nie piszmy już o biopsji. Napisz lepiej jak się czujesz.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
karolinax

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 33277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-19, 14:18   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty
To ja pisałam. Przesadziłam z tym wściekaniem się lekarza. Trochę był zły ale nie krzyczał na mnie.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group