1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 33625

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-19, 16:20   Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
Ciekawe jak tam jagusia po operacji. Najgorsze za nią. Chociaż nie, dzień odbioru wyniku histopatologicznego jest równie stresujący.
  Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 33625

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-17, 09:24   Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
Jagusia dzisiaj poszła do szpitala, a w piątek ma operację tarczycy. Módlcie się za nią, żeby wszystko się udało, nie było żadnych komplikacji. Najważniejsze, żeby okazało się, że te guzy są łagodne.
  Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 33625

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-12, 21:09   Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
http://www.forum-onkologi...7259.htm#170681 / post 7 /
http://www.forum-onkologi...9,90.htm#186145 / post 104 /

[ Dodano: 2013-07-12, 21:16 ]
Jeszcze mój opis.
http://www.forum-onkologi...,135.htm#187461 / post 146 /
Jeszcze jedno wyjęcie drenu nie boli. Tylko jest takie wewnętrzne uczucie " chlup"
  Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 33625

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-10, 13:41   Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
Jagusia, to kiedy masz tę operacje i gdzie ?
  Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 33625

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-21, 10:57   Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
Jagusia przepraszam, że piszę w Twoim wątku. Dotyczy to ostatniego postu DumSpiro- Spero. Dalej nie rozumiem. Jak to zabrali karty chorych oczekujących na operację tarczycy. Teraz za przeproszeniem zrobią " wyliczankę ". Na kogo wypadnie na tego bęc. My leczymy tego chorego, a wy tego chorego. Jeszcze zrobią drugą kolejkę bardziej chorych i mniej chorych. Wnioskuję z tego, że nie mam co liczyć na szybką reoperację. Choroba nie robi przerwy. Proponuję zrobienie nowego tematu o tej sprawie.
  Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 33625

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-20, 18:21   Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
Jagusia, przeraziłaś mnie tym co napisałaś. Czekam na reoperację właśnie w tym CO. Nie mogę czekać bo choróbsko zrobi przerzuty. Muszę dalej się leczyć. Skąd masz tą wiadomość. Żaden z lekarzy mi o tym nie powiedział, a byłam tam w zeszłym tygodniu.
  Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 33625

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-07, 19:27   Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
Gdy 6 grudnia / mikołajki / poszłam odebrać wynik biopsji byłam na 100 % pewna, że nic nie wyjdzie. Jestem zdrowa. Gdy weszłam do gabinetu lekarz przeczytał mi wynik i powiedział, że potrzebuje operacji. Mam podejrzenie nowotworu. Mój świat się zmienił w sekundę. Jak to ja muszę mieć operacje. To niemożliwe. Później się dowiedziałam ile mam czekać na operacje / 4 miesiące /. Doznałam szoku. Gdy po 4 miesiącach zadzwoniłam do Centrum Onkologii doznałam kolejnego szoku. Dzwoniłam, żeby się dowiedzieć o termin operacji. Przecież czekam już tak długo. Pani w sekretariacie oznajmiła mi, że operację mogę mieć za miesiąc, dwa. Powiedziała, że przecież nie mam nowotworu i mogę czekać. Dla nich pacjent z podejrzeniem może czekać. To był i jest dla mnie duży szok. Nie mogłam tego przyspieszyć. W końcu po 6 miesiącach doczekałam się operacji.
  Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 33625

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-07, 17:42   Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
Ale chaotycznie piszę. Na wyniku biopsji guza patolog przyznaje kategorie. To pewnie dotyczy ile jest tych komórek złych, atypowych. Pewnie od wielkości guza też to zależy. Jak z badania biopsji wyjdzie, że to rak to te kategorie są wyższe np.6. Jakoś tak. Trochę się poduczyłam czytając to forum.

[ Dodano: 2013-06-07, 18:09 ]
Jeszcze możesz się zainteresować szpitalem na Banacha, Szaserów to w Warszawie. Tam operują tarczyce. Głosem się nie martw, ja po operacji zaraz po przebudzeniu mówiłam. Najpierw z wielką chrypką. Z dnia na dzień jest coraz lepiej.

[ Dodano: 2013-06-07, 18:12 ]
Zapomniałam, w Wieliszewie / to jest pod Warszawą / jest super szpital. Szpital Onkologiczny. Tam też operują tarczycę. Nie ma dużych kolejek / jeszcze / .

[ Dodano: 2013-06-07, 18:53 ]
Jeszcze szpital na Madalińskiego w Warszawie. Tam też operują tarczycę.
  Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 33625

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-07, 17:14   Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
Jagusia. możemy sobie podać ręce, bo ja mam to samo. Tylko guza miałam na prawym płacie. Teraz czekam na wynik hist.patu wyciętego płata wraz z cieśnią. Poczytaj sobie mój wątek. Może się trochę odnajdziesz w tym rozgardiaszu.

[ Dodano: 2013-06-07, 17:29 ]
Jaką masz kategorie. Ona jest napisana na biopsji. U mnie kategoria 4, wcześniej 3.
  Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 33625

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-07, 15:59   Temat: Rak pęcherzykowy tarczycy
Jagusia, mogę wypowiedzieć się w twoim wątku. Też miałam operacje w Centrum Onkologii w Warszawie. Operacja 28 maja. Mam podejrzenie nowotworu brodawkowatego. Czekałam na ta operację 6 miesięcy. Do onkologa trafiłam rok temu. Najpierw miałam robione 2 biopsje, na które też się czeka. Dostawałam szału czekając na telefon ze szpitala. Czekałam od 6 grudnia. Miałam czekać 4 miesiące, ale się przedłużyło. Czytając twój wątek zdziwiłam się bardzo. Dlaczego musisz czekać aż 6 miesięcy. Przecież masz raka. To trzeba szybko wyciąć. Tylko my pacjenci się wkurzamy, a NFZ ma nas w nosie. To jest kpina z nas pacjentów. Jak to w Gliwicach nie ma już pieniędzy na ten rok, przecież dopiero jest czerwiec. Na premie to mają pieniądze, a na leczenie już nie. Oczywiście piszę o NFZ i Ministerstwie Zdrowia. Musisz teraz znaleźć w sobie duże pogłady siły i cierpliwości. Przytulam Cie bardzo mocno. |przytula|

[ Dodano: 2013-06-07, 16:14 ]
jagusia napisał/a:
W marcu na podstawie wyniku biopsji rozpoznano u mnie nowotwór pęcherzykowy tarczycy.

Jak to w biopsji wykryty nowotwór pęcherzykowy tarczycy. Przecież się nie da. To jest typ nowotworu który można tylko i wyłącznie stwierdzić w badaniu histopatologicznym wyciętego płata lub całej tarczycy. W takim przypadku w biopsji może być napisane podejrzenie nowotworu pęcherzykowego.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group